• Головна
  • В області планують створити резервний запас палива – альтернативний природному газу
12:30, 29 серпня 2014 р.

В області планують створити резервний запас палива – альтернативний природному газу

Голови райдержадміністрацій, керівники міст обласного підпорядкування зібрались на нараді під керівництвом голови ОДА Олександра Петіка з приводу забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/15 року.

Підготовка до опалювального сезону нинішнього року як ніколи напружена. Перед керівниками територій постають надважливі і складні завдання – максимальне скорочення споживання природного газу як промисловими об’єктами, так і закладами соціальної сфери. Деякі території вже активно працюють у цьому напрямку, під час наради, зокрема, за приклад називалися Олександрія, Світловодський, Новгородківський райони. Керівникам інших райдержадміністрацій необхідно надолужувати практично згаяний за літо час на підготовку до зими. Разом зі скороченням обсягів споживання газу стоїть завдання і його заміщення в опалювальний період. З огляду на це у місцевих закупівлях палива на перший план виходить вугілля, але і тут треба зважати на ситуацію, що зараз склалася на Сході, зрозуміло, що можуть бути проблеми у постачанні вугілля, з'являються питання і з приводу його якості. Тому заступник голови ОДА Віктор Рєзнік наголошує на посиленій увазі особисто керівників територій до якості вугілля, що закуповується і постачається у їхні райони.

Розробляючи заходи щодо економії газу керівники районів мають також зважати і на передбачену Урядом субвенцію місцевим бюджетам на здійснення заходів з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу, на що вказав голова облдержадміністрації Олександр Петік. Він наголосив, що однією з умов отримання зазначеної субвенції є наявність проектно-кошторисної документації впроваджуваних заходів на конкретних об'єктах. Відтак, участь у нараді також взяв генеральний директор ПрАТ "ПВІ "Кіровоградагропроект" Петро Довченко. Очолювана ним установа якраз і займається розробкою ПКД зазначеного напрямку. Петро Довченко перелічив низку заходів, які Кіровоградагропроект пропонує замовникам враховувати у проектах щодо економії тепла – це утеплення приміщень ззовні, заміна вікон і установка котлів, які працюють на паливі альтернативному газу – це може бути як електроенергія, так і котли, які працюють на рослинних рештках – пеллети, брикети, тріска тощо. Пропонують експерти Кіровоградагропроекту до установки також піролізні котли та генератори тепла.

Що стосується безпосередньо розробки ПКД, то Петро Довченко запевнив присутніх, що інститут, враховуючи нинішній особливий стан бюджетних процесів як в цілому в державі, так і на місцях, готовий навіть виконувати цю роботу в борг.

Під час наради прозвучали назви конкретних об’єктів, які першочергово необхідно переводити на інші види опалення через значне споживання газу – це центральні районні лікарні та окремі навчальні заклади Бобринця, Петрового, Знам'янки.

З огляду на посилення роботи щодо економії газу активізувалися і підприємці, які пропонують свої послуги по переходу на альтернативні види опалення. Керівництво ОДА закликає голів РДА бути обачними і обережними і в цьому плані, навіть на рівні Уряду з цього приводу також є свої рекомендації – пропоновані альтернативні послуги теплопостачання мінімум на 10% мають бути дешевші за природний газ.

На перспективу голова ОДА ініціює створення запасу палива в області, такий собі критичний резерв, що надаватиметься за потреби певним територіям.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#паливо
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...