• Головна
  • Розроблено проект Плану дій щодо розміщення переселенців в осінньо-зимовий період
15:30, 29 серпня 2014 р.

Розроблено проект Плану дій щодо розміщення переселенців в осінньо-зимовий період

Питанням розробки нормативно-правової бази, підготовки до нового навчального року та надання житла для переселенців в осінньо-зимовий період була присвячена селекторна нарада Міжвідомчого координаційного штабу з соціального забезпечення переселенців за участі обласних штабів. У Кіровограді на прямому зв’язку з Києвом перебували голова обласної державної адміністрації Олександр Петік, заступник голови ОДА-співголова обласного штабу Віта Атаманчук, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління ДСНС Олег Мельчуцький.

Як зазначив голова штабу-заступник голови ДСНС України Василь Стоєцький, інтенсивність прибуття переселенців постійно зростає. Це пов’язано ще й з тим, що стали реєструватися громадяни, які переїхали раніше, але їх дітям необхідно навчатися у школах та дитсадках. Аби швидше вирішити проблеми переселенців, під час останньої наради з Прем’єр-міністром України прийняті конкретні рішення щодо обліку зазначеної категорії громадян, передислокації транзитних пунктів та укомплектуванням до осені, а також щодо компенсації за проживання. Наразі затверджена програма створення робочих місць та проведена робота з питань надання гуманітарної допомоги з послами Великої сімки. Проводиться робота з пошуку житла і для переселенців, які проживають на об’єктах закладів освіти, оскільки 97 приміщень необхідно звільнити до початку навчального року. Перемістити до початку опалювального сезону необхідно 12 тисяч людей. Для цього завчасно розроблено проект Плану дій міністерств та відомств щодо розміщення людей в осінньо-зимовий пероід. У додатках Плану є поіменна база людей та внесені поадресно вільні приміщення, які пройшли паспортизацію. Низка областей, серед яких і Житомирська, Івано-Франківська і Кіровоградська, можуть прийняти певну кількість громадян. Голова штабу також повідомив, що крім прибуття людей зі Сходу відбуваються і зворотні процеси – із звільненням населених пунктів вже 19 тисяч осіб повернулися до своїх домівок і створено облік.

Під час засідання були розглянуті і питання надання переселенцям адресної допомоги на витрати з проживання. Середня сума такої компенсації, з урахуванням місцевості становить 587 гривень та за комунальні послуги – 287 гривень. Для отримання такої компенсації обов’язкова реєстрація у міграційній службі. Погодження цієї постанови очікується на найближчому засіданні Кабінету Міністрів. Також Міністерством економічного розвитку підготовлено проект розпорядження Уряду, згідно з яким виділятимуться кошти на компенсацію витрат обласних державних адміністрацій на потреби проживання переселенців. Сума становить 74 млн гривень.

Йшлося на засіданні і про готовність навчальних закладів до прийому дітей, які прибули зі Сходу. Зокрема, в містах, де ще тривають бойові дії, навчання у школах з 1 вересня не розпочнеться. Також запропоновано дітей з Донеччини та Луганщини переводити у вільні класи звільнених міст, а не вивозити за межі регіону.

Цього тижня для координації роботи обласних штабів у ряді областей перебувають начальники департаментів ДСНС України, а в Одеській області – Голова Державної служби Сергій Бочковський. Під час свого виступу Сергій Станіславович закликав усіх керівників штабів принципово ставитись до вирішення проблем переселенців та оперативно їх вирішувати.

У підсумку голова штабу Василь Стоєцький відзначив як гарний результат готовність шкіл і житла до осінньо-зимового періоду.

Прес-служба У ДСНС в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...