• Головна
  • Кіровоградська «Зірка» зазнала поразки
12:25, 27 липня 2015 р.

Кіровоградська «Зірка» зазнала поразки

На превеликий жаль численних уболівальників, які, незважаючи на задушливу спеку, прийшли підтримати «Зірку» у стартовому матчі ХХV чемпіонату України в першій лізі, кіровоградська команда поступилася на своєму полі «Оболоні-Бровар» – 1:2.

При цьому обидва пропущені голи підопічні Сергія Лавриненка організували собі самі, припустившись прикрих помилок в кінцівці поєдинку.
Передматчева статистика була не на користь господарів поля. Адже в різні роки «Зірка» зіграла з попередниками нинішньої «Оболоні-Бровар» 5 ігор і жодного разу не святкувала перемогу, тричі зігравши внічию й зазнавши 2 поразок. Але у звітній зустрічі саме кіровоградці виглядали фаворитами в протистоянні з новачками першої ліги. Втім, легкого життя нашій команді ніхто не обіцяв, оскільки суперники серйозно зміцнили ряди в міжсезоння. Склад київської команди підсилили досвідчений Олександром Мандзюк, що повернувся в рідні пенати, а також Тарас Пінчук, який прекрасно знайомий кіровоградським уболівальникам, екс-олександрієць Володимир Бідловський та Іван Піцан. І не випадково Пінчук з Бідловським вийшли в стартовому складі, а Мандзюк з’явився на полі всередині другого тайму та серйозно підсилив гру своєї команди в атаці. До речі, підтримати своїх футболістів до Кіровограда приїхав президент клубу Олександр Слободян. Зазначимо, що минулої середи «пивовари» провели непростий кубковий матч, обігравши на виїзді білоцерківський «Арсенал-Київщина» з рахунком 2:0.
Здавалося б, наші суперники повинні були виглядати більш втомленими, але цього не сталося. Протягом усього протистояння кияни демонстрували відмінні фізичні кондиції та за будь-якої нагоди намагалися пресингувати на чужій половині поля.
Що стосується кіровоградців, то особливих змін у складі, в порівнянні з минулим сезоном, наш тренерський штаб не зробив. Експериментом виглядав хіба що вихід на позиції лівого захисника новачка команди, центрбека Яреми Каваціва, а Андрій Бацула висунувся на позицію лівого півзахисника. В іншому все було звично. Павло Поштаренко – на останньому рубежі, Максим Ковальов та Олександр Кучеренко – в центрі оборони, Олег Допілка й Андрій Мостовий розмістилися праворуч, Борис Баранець та Владислав Лупашко – в опорній зоні, а єдиного форварда Романа Локтіонова трохи з глибини підтримував Григорій Баранець.
Стартові 15 хвилин суперники не дуже ризикували та придивлялися один до одного. Перший небезпечний момент створили підопічні Сергія Лавриненка, коли Мостовий хльостким ударом із-за штрафної перевірив пильність голкіпера киян. Назарій Федорівський не без зусиль із цим ударом впорався. Поступово футболісти «Зірки» взяли м’яч під свій контроль і стали створювати загрози воротам конкурентів. На 23-й хвилині Андрій Мостовий відгукнувся на дальню передачу й небезпечно прострілив у напрямку 11-ти метрової позначки. На жаль, ніхто з партнерів на цей класний пас не встиг. Вже в наступній атаці здалеку «стріляв» Владислав Лупашко, але вище воріт.
Наш атакуючий порив був перерваний на 25-й хвилині, коли арбітр зустрічі зупинив гру на передбачену правилами технічну паузу, пов’язану зі спекотними погодними умовами. Втім, вгамувавши спрагу, підопічні Сергія Лавриненка з подвоєною енергією пішли вперед і мали кілька реальних шансів повести в рахунку. Трохи не вистачило влучності Григорію Баранцю, який зряче пробивав після кутового. А на 31-й хвилині чудову можливість реалізувати нашу ігрову й територіальну перевагу втратив Андрій Бацула. У цьому моменті в господарів поля вийшла стрімка контратака за участю Мостового, що помінявся флангами з Бацулою, і Романа Локтіонова. Саме Роман вивів до воріт Бацулу, який на замаху прибрав захисника, і бив у дальній верхній кут. Але м’яч просвистів в лічених сантиметрах над поперечиною.
Що стосується гостей, то в ці хвилини підопічні Сергія Солдатова здебільшого оборонялися, але чекали свого шансу в контратаках. Хоч особливих можливостей потурбувати Павла Поштаренко наші захисники суперникам не надавали. Втім, постріли з-за штрафного майданчику Володимира Бідловського та Василя Продана з трибун виглядали досить небезпечно. Непогано головою підрізав м’яч у ворота з меж штрафного Артем Фаворов, але трохи невлучно. У кінцівці першої половини кіровоградці знову додали обертів і втратили стовідсотковий шанс забити м’яч «у роздягальню». Максим Ковальов в черговий раз зробив прекрасну передачу на Мостового, який зліва прострілив уздовж воріт, а Григорій Баранець першим встиг на добивання, але не влучив у ворота метрів з дев’яти.
У перерві наш тренерський штаб замінив Каваціва, який на невластивій йому позиції виглядав не зовсім переконливо. Вихід на поле Артема Щедрого повністю себе виправдав. Артем, разом з Бацулою, як і в минулому сезоні, буквально замучили своїх візаві. Втім, в активності та бажанні додали всі наші футболісти, що дозволило створювати загрози воротам суперника одну за одною. У дебюті другого тайму могли забити Григорій Баранець та Щедрий, але цього разу удача була на боці «пивоварів». Гол, що називається, назрівав і відбувся на 55-й хвилині. Результативну атаку почав реактивний Щедрий, що кинув у прорив Бацулу, той переадресував м’яч на Григорія Баранця, який врозріз захисників відшукав майже на лицьовій лінії того ж Щедрого. Артем прострілив уздовж воріт, а Локтіонов випередив всіх і з кількох метрів переправив м'яч у сітку – 1:0!
Повівши в рахунку, кіровоградці вирішили віддати ініціативу суперникам в надії на стрімкі контрвипади. До честі гостей, пропущений м’яч їх не збентежив і вони кинулися великими силами відіграватися, застосовуючи командний пресинг. Зіграли свою роль і заміни, які зробили наставники «пивоварів». На 65-й хвилині Шевчук ледь не зрівняв рахунок, але його удар із меж штрафного з величезними труднощами парирував Поштаренко. І все ж, в обороні у киян стали виникати проломи, чим кіровоградці цілком могли скористатися. Кілька разів господарям поля не вистачало зовсім трохи для того, щоб завдати завершального удару. А на 68-й хвилині підопічні Сергія Лавриненка мали стовідсотковий шанс для того, щоб відправити своїх суперників у нокаут. Григорій Баранець обіграв кількох суперників на правому фланзі і зробив передачу в штрафний майданчик. Тут Щедрий випередив усіх, але на превеликий жаль кіровоградських уболівальників, щосили пробив прямо у воротаря. Забий Артем і бути б йому героєм зустрічі, а «Зірці» – переможцем.
Але цього разу на 83-й хвилині спрацював неписаний футбольний закон, коли не забиваєш ти ... Порушення правил на символі київського клубу досвідченому Андрієві Корнєві, метрах в 45-ти від наших воріт, начебто не таїло ніякої загрози. Гадаємо, що й сам Юрій Бровченко, який пробивав штрафний, не очікував, що його банальний навіс закінчиться взяттям воріт. Але неприпустимої помилки припустився Павло Поштаренко, який завчасно кинувся вперед, а м’яч опустився за спину голкіперу «Зірки» – 1:1.
Після цього стало зовсім тривожно, оскільки «пивовари» виглядали набагато свіжіше у фізичному плані та продовжували атакувати. І тут на 88-й хвилині абсолютно несподівано помилилися наші центральні захисники, які не розібралися між собою на підступах до штрафного. М’яч відскочив до ніким не прикритого Антона Шевчука, який легко обіграв Павла Поштаренка та вивів свою команду вперед – на табло стало 1:2!
Чесно кажучи, фінального штурму у підопічних Сергія Лавриненко не вийшло. У підсумку, «Зірка» досить несподівано для багатьох фахівців зазнала прикрої поразки, а «пивовари» відсвяткували вольову перемогу.
На післяматчевій прес-конференції наставник гостей Сергій Солдатов подякував своїм підопічним за проявлені вольові якості, зазначивши, що його команда, напевно, більше хотіла перемогти, похвалив суперників за хорошу гру і зауважив, що завдання виходу в прем’єр-лігу перед його командою поки не стоїть, хоча в майбутньому все можливо. Виконуючий обов’язки головного тренера «Зірки» Сергій Лавриненко пошкодував, що не вдалося порадувати вболівальників, які прийшли підтримати улюблену команду, зазначив, що до поразки привели неприпустимі прорахунки, яких просто не можна робити та висловив упевненість в тому, що будуть зроблені відповідні висновки, які дозволять перемагати в наступних іграх.

«Зірка» (Кіровоград) – «Оболонь-Бровар» (Київ) – 1:2 (0:0).
26 липня 2015 року (неділя). Початок матчу о 18:00. Кіровоград. Стадіон «Зірка». 2298 глядачів. +38 С. Чемпіонат України. Перша ліга. 1-й тур.
Арбітр: Миланич Володимир (Миколаїв).
Асистенти арбітра: Ісаєв Антон (Запоріжжя), Река Олександр (Жовтий Яр).
4-й арбітр: Калита Роман (Кіровоград).
Спостерігач арбітражу: Біць Мирон (Львів).
«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Каваців Ярема (9.Щедрий Артем, 46), 7. Мостовий Андрій, 8. Лупашко Владислав, 10. Допілка Олег (к/к), 11. Бацула Андрій, 16. Баранець Борис, 18. Кучеренко Олександр, 22. Баранець Григорій (21. Загальський Ігор, 68), 55. Ковальов Максим, 99. Локтіонов Роман (17. Деребчинський Олександр, 73). Запасні: 41. Льопка Роман, 15. Збунь Олексій, 20. Фатєєв Дмитро, 50. Акименко Олександр. В.о. головного тренера: Лавриненко Сергій.
«Оболонь-Бровар»: 1. Федорівський Назарій, 4. Пінчук Тарас, 6. Корнєв Андрій (к/к), 5. Аблітаров Різван, 2. Кіцута Анатолій, 3. Проневич Дмитро (17. Гордійчук Павло, 58), 19. Фаворов Артем, 9. Бровченко Юрій, 28. Бідловський Володимир (8. Шевчук Антон, 54), 10. Слободян Олег (11. Мандзюк Олександр, 76) 14. Продан Василь. Запасні: 32. Піцан Іван, 88. Рустамов Тимур, 16. Коваленко Костянтин, 90. Коваленко Ілля. Головний тренер: Солдатов Сергій.
Голи: 1:0, Локтіонов Роман (55); 1:1, Бровченко Юрій (83); 1:2, Шевчук Антон (88).
Попередження: Аблітаров Різван (44).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію