День подяки: у цей день 25 листопада

25 листопада — 329-й день року (330-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 36 днів.

Іменинники – Іван, Нил, Лев, Левко, Микола, Сава, Леонтій, Омелян.

Релігійні свята: день пам’яті святого Іоанна (Івана) Милостивого.

За історичними даними жив він в VI-VII столітті на території Олександрії. Народився Іван в сім'ї губернатора Кіпру і в дитинстві жив звичайним світським життям того часу.

Присвятив себе Богу Іоанн після втрати дружини та дітей. Ця невтішна подія стала причиною того, що майбутній святий почав вести аскетичне життя. З особливою добротою Іван ставився до бідняків. Він не був ченцем, але його благочестя було настільки великим, що народ вирішив зробити Іоанна патріархом.

Одразу після того, як він вступив в сан, Іван порахував кількість жебраків в Олександрії і роздав їм всім своє майно. За своє життя зробив він чимало добрих справ. Наприклад, викупив кількох полонених, давав притулок знедоленим. За його діяння прозвали Івана Милостивим.

Народні прикмети:

  • якщо йде дощ, то відлига буде до 4 грудня;
  • до 25 листопада не було похолодання – весну можна чекати рано;
  • вранці мряка – ввечері буде мороз;
  • 25 листопада хмари пливуть проти вітру до снігопаду;
  • казали, яка погода на Івана, така буде на початку грудня;
  • 25 листопада випав сніг, значить пролежить він до весни;
  • якщо зробити цього дня добру справу, то вона зарахується померлим родичам і їм буде легше отримати кращу долю на тім світі;
  • якщо до 25 листопада дівчина не знайде хлопця, то до Масниці самотньою буде.

Наші предки саме 25 листопада закінчували справляти всі весілля. Наступний сезон починався наприкінці зими. Зазвичай у цей день вже лежав сніг, а погода була холодною і вітряною. Вважалося, що на Іоанна Милостивого потрібно купувати нові речі (крім взуття), тому що вони прослужать довго.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

День подяки.

Святкування Дня подяки відбувається в четвертий четвер листопада в США і в другий понеділок жовтня в Канаді. Це державне свято в США і Канаді. Традиційно на День подяки запікають індичку, проводять сімейний вечір з молитвою. Історія свята.

У четвертий четвер листопада в США відзначають День подяки, один з самих популярних і старих християнських свят в країні. Свято День подяки вперше було відзначено в 1621 році англійськими колоністами, що жили в Плімутській колонії.

Історія свідчить, що після гарного врожаю, один з батьків-пілігримів і засновників поселень на території сучасного Массачусетса (США), а потім її губернатор - Вільям Бредфорд, вирішив провести восени того ж року особливе свято - День подяки Господу за урожай і допомогу індіанців. Після здобуття незалежності в США - Джорж Вашингтон (перший Президент країни) запропонував щорічно відзначати День подяки як загальне національне свято. Поточна дата святкування встановлена на підставі прийнятого в 1941 році Конгресом США білля, який був підписаний 26 грудня того ж року чинним тоді Президентом Рузвельтом.

З Днем подяки пов’язана низка традицій, які американці свято бережуть і дотримують. Усі члени сім’ї обов’язково повинні сходити до Церкви, а після служби зібратися за святковим столом, на якому неодмінно буде фарширована індичка з журавлинним сиропом і великий солодкий гарбузовий пиріг - кулінарний символ цього свята. Ще один атрибут свята - костюмовані паради і веселощі.

Парад не залишає його учасників і спостерігачів без яскравих вражень, а часто сам виступає в якості своєрідної пам’ятки. Наприклад, знаменитий парад в Нью-Йорку, де хода відбувається від Центрального парку до універмагу на 34-й вулиці (Манхеттен), де і розташовується знаменитий Macy’s. До речі він і виступає основним спонсором цього параду.

Веселий настрій посилюється, особливо якщо врахувати, що на наступний день, в п’ятницю, стартують гігантські передріздвяні розпродажі і настає та сама - Чорна п’ятниця.

Для багатьох вихідців з колишнього СРСР це свято стало рідним. А в ХХ столітті День подяки отримав нову традицію: у цей день грають в американський футбол. Наголошуємо, що це офіційне державне свято і в США і в Канаді.

У Канаді свято традиційно проводять у другий понеділок жовтня. Канадці готують яблучний пиріг і пельмені з начинкою з індички.

Об’єднуючим фактором свята є молитва подяки Богу за Його щедрі дари.

В 2021 році День подяки припадає на 25 листопада.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Був проголошений генеральною асамблеєю ООН 1999 року. Часто суспільство засуджує саме жінок, які постраждали від зґвалтування чи побоїв. Мета дня – показати, що жінки потерпають від насильства, тому що вони жінки і насильники вважають їх слабкою статтю.

Дата вибрана невипадково. 25 листопада 1960 року було скоєно жорстоке вбивство сестер Мірабаль. Вони виступали проти Рафаеля Трухільйо, який був тоді лідером Домініканської республіки. Диктатор і тиран створив в своїй країні жорсткий політичний режим. Всіх учасників революційного руху Рафаель Трухільйо страчував своїми руками, відрізняючись неймовірним звірством.

Жінки-революціонерки Мірабаль не злякалися можливих тортур і довгий час відстоювали своє право на свободу. Однієї ночі сестер схопила таємна поліція. Їх катували з неймовірною жорстокістю, а тіла після вбивства скинули до яру. Там Мірабаль і знайшли місцеві жителі. Після цієї події супротив проти тиранії диктатора збільшився, а в країні спалахнули масові протести.

Події:

1487 – королевою Англії стає Єлизавета Йоркська.

1500 – Христофор Колумб під час його третьої подорожі до Нового Світу, був заарештований за звинуваченням у зловживанні владою і відправлений до Іспанії.

1905 — у Лубнах вийшло друком перше число газети «Хлібороб», першої легальної україномовної газети в підросійській Україні

1947 рік – в Лондоні відбувається зустріч міністрів закордонних справ СРСР, Великобританії, США, Франції, на якій обговорюється питання післявоєнного устрою Європи, зокрема можливості об’єднання Німеччини.

1981 — Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

1992 — Кабінет Міністрів України видав постанову «Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів»

2003 — Рада на пропозицію уряду Януковича ухвалила Закон про зменшення рівня мінімальної заробітної плати з 237 ₴ до 205 ₴.

2004 — На засіданні Вченої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія» з формулюванням «дискредитація іміджу академії» було ухвалено позбавити Л.М.Кравчука звання почесного доктора.

Народились:

1562 — Лопе де Вега, іспанський драматург.

1666 — Джузеппе Джованні Баттіста Гварнері, італійський скрипковий майстер, молодший син Андреа Гварнері.

1712 — Шарль-Мішель Епе, французький ксьондз, один з основоположників сурдопедагогіки.

1810 — Пирогов Микола Іванович, український і російський хірург, анатом і педагог. Засновник військово-польової хірургії.

1838 — Іван Нечуй-Левицький, український письменник, етнограф, фольклорист, педагог.

1844 — Карл Фрідріх Бенц, німецький інженер, співконструктор першого у світі автомобіля з бензиновим двигуном.

1855 — Дмитро Яворницький, дослідник козацької старовини, етнограф і археолог.

1881 — Маневич Абрам Аншелович, український і американський художник-модерніст, один із засновників Української академії мистецтв.

1889 — Решат Нурі Гюнтекін, турецький письменник.

1915 — Аугусто Піночет Угарте, чилійський генерал-диктатор (1973–1990; †2006).

1924 — Пол Дезмонд, американський джазовий альт-саксофоніст і композитор (†1977).

1925 - Нонна Вікторівна Мордюкова, російська актриса театру і кіно († 2008).

1926 — Михайло Машкін, український поет і композитор, фольклорист, автор пісні «Верховино, мати моя» (†1971).

1926 — Пол Андерсон, американський письменник, визнаний класик фантастики (†2001).

1951 — Черновецький Леонід, український підприємець, політик, міський голова Києва (2006-12).

1951 — Артуро Перес-Реверте (Arturo Perez-Reverte), іспанський письменник і публіцист.

1975 — Марина Одольська, українська співачка, заслужена артистка України (2004).

1981 — Хабі Алонсо, іспанський футболіст.

Новини компаній
19:00, 21 травня
Новини компаній
09:30, 12 квітня
блог
17:11, 28 березня