Експортно-імпортні потоки товарів та послуг є одним з показників рівня розвитку держави. Міжнародна торгівля дозволяє всім країнам розширити можливості виробництва і споживання, посилювати конкуренцію і таким чином впливати на економічне зростання.
Основними кількісними показниками міжнародної торгівлі є обсяги світового експорту, імпорту і товарообороту. Кіровоградщина, як частина міжнародного товарообігу України, експортувала практично у два рази більше ніж імпортувала. Сальдо зовнішньоторговельного балансу склало 127 млн. дол. США.
З початку року товари експортувалися до 69 країн світу. Основною країною експорту є Німеччина (24% від всього експорту), до якої вивозиться продукція переробки давальницької сировини (феронікель і одяг) та вироби з деревини. До Нідерландів (15,2%) вивозилися феронікель, пиломатеріали, пшоно, кукурудза, до Росії (14,7%) – гідронасоси та їх запчастини, сівалки та частини до них, рослинні жири, щебінь, до Білорусі (12,1%) – соняшникова олія та шрот, гідронасоси та запчастини до них, обладнання для торгівельних залів. США (9,1%) отримали від кіровоградських підприємців продукцію переробки давальницької сировини (феронікель), мед, халву, гідронасоси та запчастини до них.
Імпортні товари надійшли з 68 країн-партнерів. Індонезія (21,8% від всього імпорту) відправляла нікелеву руду, а США (17,9%) – сільгосптехніку, обладнання для зберігання, сушіння та переробки зернових й олійних культур, а також насіння кукурудзи. Німеччина (11,1%) поставляла м’ясо та м’ясопродукти, сільгосптехніку, а Росія (6,2%) різноманітне обладнання, оливи моторні, електричні контакти, недорогоцінні метали.
Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області