Де відпочити на Кіровоградщині: «Гайдамацька Січ»

На Знам’янщині є місце, де можна відпочити від цивілізації, поринути в українську історію та ковтнути свіжого повітря – музей-садиба «Гайдамацька Січ». Сюди приїжджають, як на святкування весіль, так і просто, аби відчути енергетику цього місця.

Садиба розташована на колишніх гайдамацьких територіях, до Чигирина навпростець – близько 30 кілометрів. Саме тут родина власників знайшла рештки побуту скіфів та козаків.

«Січ» існує з 2015 року. Господар садиби – нащадок чигиринського козацького роду Володимир Вознюк – мріяв створити комплекс зеленого туризму з патріотично-історичним спрямуванням. Розбудовував територію з нуля разом зі своєю родиною, кожна деталь території – дизайнерська та зроблена власноруч. На ділянці – квіти різних сортів, які висаджувала господарка.

Володимир Вознюк розкаже вам про ведів, кощунів , антів та склавінів. Він проводить цікаві екскурсії і навколишніми територіями – у радіусі двохсот кілометрів. Побувайте на кар’єрі у селі Цибулеве, який має лікувальні властивості. Володимир Вознюк покаже Перунову скелю, на якій у минулому знаходилося старовинне капище та біля якої загадують бажання. Також можна відвідати три колодязі, що мають різний смак води, і Гайдамацьку криницю, яка розташована на відстані двох кілометрів від садиби. Проведуть вас і до Чорного лісу, і до пам’ятника козаку Мамаю.

На території є два курені, у яких можуть одночасно розміститися 50 гостей. У них вас годуватимуть козацькими стравами – кулішем та тетерею, які готує дружина господаря.

У музеї під відкритим небом – сотні унікальних експонатів. Раритетні вироби декоративно-ужиткового мистецтва часів скіфської і чорноліської культур, колекція вишиванок, керамічних виробів, старі кам’яні жорна тощо

Володимир наголошує: на Січі людина повинна походити босою протягом семи днів по росі, відмовитись від світла та телефону, аби пройнятися атмосферою.

Одноденне відвідування садиби разом із частуванням – повноцінним комплексним обідом з козацьких страв – та екскурсіями обійдеться в 150 гривень з людини. А щоб залишитися з ночівлею, то за одну людину треба доплатити 100 гривень, за ці гроші вам нададуть спальне місце в українській хатині, де пахне різнотрав’ям. У наметі можна ночувати безкоштовно.

Якщо ви думаєте про відпочинок на кілька діб, то з власниками можна домовитись про харчування (козацькі і звичайні страви) та ціну.

Можна придбати у «Гайдамацькій січі» і магніти, підкови та мед з пасіки господаря.

Новини компаній
09:30, 12 квітня
блог
17:11, 28 березня
блог
12:38, 25 березня
блог
14:26, 24 березня