Для КП «Теплоенергетик» екологія на першому місці!

КП «Теплоенергетик» унікальне підприємство, яке забезпечує обласний центр Кіровоградської області та с. Нове електричною та тепловою енергією, поєднуючи процеси виробництва, транспортування та збуту. У 2010 році підприємство відзначило своє 80-річчя.

Екологічний вплив ТЕЦ на навколишнє природне середовище по технології залежить від виду палива. Для спалювання в топках ТЕЦ використовують 3 групи органічних ресурсів: тверді (вугілля і горючі сланці), рідкі (мазут, дизельне і газотурбінне палива) і газоподібні (природний газ, біогаз і т.п.).

При спалюванні твердого палива на ТЕЦ в атмосферу викидаються: летка зола з частками палива, що не згоріло, сірчистий і сірчаний ангідриди, оксиди вуглецю і азоту, фтористі сполуки та газоподібні сполуки неповного згоряння палива. Побічним продуктом, що утворюється при згорянні вугілля, є вугільна зола. Золовідвали займають величезні площі землі, які вилучаються з раціонального господарського використання.

При спалюванні рідких видів палива, зокрема мазуту, з димовими газами в атмосферу надходять сірчистий та сірчаний андрігиди, оксиди азоту, тверді і газоподібні продукти неповного газозгоряння, сполуки ванадію, солей натрію та інші.

При спалюванні природного газу єдиним найбільш істотним забруднювачем атмосферного повітря є оксид азоту (його утворюється на 20% менше, ніж при спалюванні вугілля). Природний газ є найбільш екологічно чистим видом енергетичного палива.

Вміст основних шкідливих домішок у димах:

Паливо Шкідливі домішки

Летка зола SО2 Nox

Вугілля: 6.66 0.4 0.41

Мазут (3% сірки) 0.1 3.98 0.8

Газ - - 0.7

Основним видом палива на КП «Теплоенергетик» є природний газ. З 1971 року на підприємстві споруджено 100-метрову димову трубу, що сприяє зменшенню концентрації шкідливих викидів в приземний шар атмосфери.

Розміри санітарно-захисної зони визначалися Державним закладом «Кіровоградська міська санітарно-епідеміологічна станція» згідно з Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996р. №173. Для КП «Теплоенергетик» встановлена санітарно-захисна зона 100м (4 клас небезпеки).

Вміст шкідливих речовин у викидах в атмосферне повітря у межах норм, затверджених українським законодавством. Результати вимірювань не перевищують допустимі концентрації, затверджені гранично допустимим викидом речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів, що підтверджують перевірки зовнішніми організаціями, до компетенції яких це належить.

Згідно з вимогами чинного законодавства підприємство отримало у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в

Кіровоградській області усі необхідні дозвільні документи на здійснення своєї діяльності в 2013 році:

* дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами дійсний до 17.03.2015р;

* дозвіл на спеціальне водокористування дійсний до 30.04.2015р;

* дозвіл на розміщення відходів та ліміти на утворення та розміщення відходів оформлені на 2013 рік.

Представниками Державної санітарно-епідеміологічної служби були проведені дослідження повітря та проб грунту, результати вимірювань відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Обстежені місця тимчасового зберігання відходів відповідають вимогам діючого санітарного законодавства України про це засвідчено у висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 08.07.2013р. №05.03.02-04/60304.

Затверджено: план-графік контролю величин шкідливих викидів в атмосферу; програма проведення виробничо-лабораторного контролю місць розміщення відходів на території підприємства; програма проведення виробничо-лабораторного контролю за шкідливими речовинами а атмосферне повітря стаціонарними джерелами на території підприємства.

На підприємстві видано наказ про призначення відповідальних осіб у сфері поводження з відходами, оформлені паспорти на відходи, заключені договори на передачу відходів іншим власникам. Відходи по мірі утворення передаються на підприємства, у яких є ліцензія на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, а саме: ТОВ НВФ «ЕкоЦентр», ТОВ «ЕКОВДМ», ТОВ «Добробут Еко-Україна», ПП «Помічник-91», ТОВ «КАТП-1128», про що є відповідні акти приймання-передачі.

Лабораторією хімічної водоочистки, здійснюється постійний контроль за якістю стічних вод, що скидаються підприємством у р. Інгул та контроль поверхневих вод р. Інгул вище та нижче скиду. Результати вимірювань не перевищують допустимі концентрації, затверджені гранично допустимим скидом речовин у водні об’єкти із зворотними водами. Затверджений графік контролю поверхневих вод р. Інгул та стічних вод у Державній екологічній інспекції у Кіровоградській області (далі - Держекоінспекція). Щомісячно та щоквартально направляється інформація по результатам вимірювань. Щороку, перед зупиненням підприємства на період з 15 квітня до 15 жовтня, припиняється скидання стічних вод у р. Інгул, про що повідомляється Держекоінспекція.

На підприємстві ведуться журнали первинного обліку у сфері охорони природи згідно встановлених форм, вчасно подається статистична звітність за формами та вчасно сплачується екологічний податок.

Виходячи з вищевикладеного, підприємство дотримується вимог чинного природоохоронного законодавства України. Також слід зазначити, що КП «Теплоенергетик» працює лише в опалювальний сезон, тобто робота підприємства на повну потужність припадає на період з 15 жовтня до 15 квітня.

Питання дотримання екологічних норм та зменшення впливу на навколишнє середовище було і залишається для КП «Теплоенергетик» одним з найактуальніших. Підприємство демонструє соціальну відповідальність з цього питання і своїми діями постійно підтверджує прагнення не лише дотримуватися чинних екологічних норм, а й підвищувати свої стандарти роботи до європейських.КП «Теплоенергетик»