ЄС не зміг ухвалити 18-й пакет санкцій, але покарав РФ інакше

Єврорада 26 червня схвалила продовження санкцій проти росії попри загрози Угорщини та Словаччини. Наразі тривають переговори щодо 18-го пакету санкцій, що передбачає обмеження на трубопроводи та імпорт російського палива.

Чергове продовження санкцій проти росії було схвалено на рівні Європейської ради 26 червня ввечері, пише УНН з посиланням на Politico.

Деталі

Заходи вимагають одноголосного схвалення кожні шість місяців, і Угорщина та Словаччина раніше погрожували взяти цю угоду заручниками в обмін на поступки.

Але поки назріває "скандал" через 18-й пакет санкцій і планів Єврокомісії повністю відмовитися від російського газу до 2028 року, "продовженню було дано зелене світло", підтвердив високопоставлений дипломат ЄС.

18-й пакет санкцій і Словаччина

Видання зазначає, що напередодні не було "білого диму" щодо 18-го пакету санкцій.

Словаччина, як вказано, категорично не погоджується з новим пакетом санкцій проти росії. Прем'єр-міністр країни Роберт Фіцо підписав посилання на пакет у висновках, але все ж таки каже, що може накласти на нього вето. "Білого диму немає", - сказав європейський дипломат.

Словаччина погрожувала відкласти голосування щодо пакету, сподіваючись домогтися відхилення окремої пропозиції, яка заборонятиме російський газ.

"Словаччина пов'язувала санкції з пропозицією REPowerEU", яка має на меті поступове припинення імпорту з рф до 2027 року, сказав дипломат ЄС і додав: "Здається, це питання вирішено".

Однак відео Фіцо у Facebook вказує на те, що це може бути далеко не вирішене. "Спочатку питання REPowerEU має бути вирішене - давайте визначимо рішення, і лише потім ми зможемо обговорювати подальші пакети санкцій", - сказав він.

Двоє дипломатів заявили, що очікують, що їхні лідери спробують просунути вирішення протистояння протягом решти вечора, що дозволить голосування відбутися у п'ятницю, як і планувалося.

Польське президентство у ЄС висловило оптимізм щодо перспективи впровадження цих заходів протягом свого мандату, який закінчується в понеділок.

Угорщина також утримується від ухвалення, але не очікується, що вона накладе вето на новий пакет санкцій, який передбачає покарання для трубопроводів "Північний потік" та заборону імпорту палива, виробленого з російської сирої нафти, в іноземних країн, таких як Індія, Китай та Туреччина.

Переговори триватимуть, сказав інший європейський дипломат.

Що каже Орбан

На запитання угорських ЗМІ, чи був саміт ЄС у четвер "найжорсткішим", прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відповів ствердно.

Оскільки 26 лідерів ЄС знову підписали формулювання на підтримку вступу України без Угорщини, Орбан знову виконує роль перешкоджаючого фактора, зазначає видання.

Згідно з перекладом інтерв'ю, поширеним посольством Угорщини, враховуючи, що Україна перебуває в розпалі війни, яка створює нестабільні кордони, "їх введення всередину просто ірраціональне".

Орбан звинуватив президента Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн та голову Європейської народної партії Манфреда Вебера у "побудові майбутнього маріонеткового уряду Угорщини", що є очевидним натяком на підтримку ЄНП зростаючої опозиції Петера Мад'яра у країні, пише видання.

Коли лідери Брюсселя стикаються з угорським керівництвом, яке "не підкоряється ним і не піддається шантажу, це для них як холодний душ, - сказав Орбан. - Але вони якось це переживуть".

Інформує unn.ua