• 2:0 за помилками, або чи потрібні відеоповтори у футболі?
09:10, 29 жовтня 2015 р.

2:0 за помилками, або чи потрібні відеоповтори у футболі?

На жаль, наші сподівання на те, що «Зірка» доб’ється позитивного результату в Олександрії, не виправдалися.

Забивши два м’ячі ще в першому таймі та відбивши всі атаки суперників, підопічні Володимира Шарана, не без прихильності арбітра, забезпечили собі путівку в наступний раунд Кубка України.

Склалося таке враження, що кубковий поєдинок-відповідь між ФК «Олександрія» та «Зіркою» викликав більший ажіотаж серед кіровоградських вболівальників. З обласного центру на матч вирушила група підтримки понад 300 чоловік у забитих під зав’язку п’яти автобусах. Як завжди, що всі витрати взяв на себе футбольний клуб «Зірка».

А ось трибуни КСК «Ніка» виявилися далеко не заповненими. Може, шанувальники господарів поля вирішили обмежитися телетрансляцією на телеканалі «Футбол 1» і вірили, що їхні улюбленці зможуть добитися успіху після гостьової нічиєї – 1:1. І, як виявилося, не дарма.

Сергій Лавриненко здивував появою у стартовому складі Дмитра Фатєєва, який несподівано розташувався на позиції правого півзахисника, і дуету форвардів Акименко – Локтіонов. Таким чином, наш тренерський штаб спробував компенсувати відсутність дискваліфікованого Владислава Лупашка. І все ж, відсутність основного опорного хавбека «Зірки», як показав розвиток подій, виявилося істотним. Не вистачило нам і Яреми Каваціва, який зазнав ушкодження на одному із останніх тренувань. У Володимира Шарана вибір виконавців був значно більшим, отже, компенсувати свою втрати було легше.

Олександрійці почали матч дуже активно, пресингуючи кіровоградців. Вже на третій хвилині біля воріт Євгена Паста був небезпечний момент. Після навісу у воротарський і метушні, послідував удар практично в упор, але наш голкіпер команду виручив. Через дві хвилини вже гості заробили штрафний, метрів за 25-ти від воріт Леванідова. Олександр Кучеренко пробив в «стінку», а навіс із флангу в штрафний винесли захисники.

Після стартової активності гра трохи заспокоїлася й пішла боротьба за ініціативу. На 8-й хвилині на довгу передачу в штрафну «Зірки» відгукнувся Юрій Коломоєць, але не зміг як слід приборкати м’яч. Але тут же стався момент, який оглядачі вже охрестили вирішальним у сьогоднішній грі: гості вивели до воріт суперників по лівому флангу Романа Локтіонова, який робив зрячу передачу на Акименка. Станіслав Микицей намагався перервати передачу підкатом у падінні, а перервав політ м’яча рукою. Арбітр Юрій Фощій 100%-го пенальті не помітив і вказав на кутову позначку. Особливо здивувалися глядачі у екранів телевізорів після повтору, адже і рука була, і арбітр цей момент просто не міг не бачити. Відразу згадалося, як «арбітраж» Юрія Фощія визвав масу нарікань і в нещодавньому матчі команд першої ліги «Геліос» –«Оболонь-Бровар», коли його аналогічні рішення викликали подив не тільки у переможених, але й у переможців.

Поки підопічні Сергія Лавриненка відходили від такої несправедливості (немає сумнівів, що реалізуй наша команда пенальті, і гра пішла б зовсім по іншому) господарі поля повели в рахунку. Після передачі до штрафного, помилився Євген Паст, який невпевнено зіграв на виході і, відбиваючи м’яч, влучив ним у Михайла Козака, від якого той опинився в сітці – 1:0.
Підопічні Володимира Шарана забили хоч і досить курйозний, але надважливий, з погляду двохраундової дуелі, гол. Але завдання кіровоградців не змінилася, адже забивати нам потрібно було в будь-якому випадку. Так що «Зірка» кинулася вперед. І ось уже, перериваючи прорив на лівому фланзі Щедрого, той же Станіслав Микицей заробив попередження. Після навісу в штрафний майданчик зав’язалася боротьба, яку завершував Кучеренко дальнім ударом, але його заблокували захисники «городян». На 20-й хвилині той же Кучеренко обігрався з Фатєєвим праворуч і небезпечно навісив, але боротьбу у воротарській площі виграли захисники «Олександрії». У ці хвилини кіровоградці діяли першим номером, а господарі поля відповідали стрімкими контрвипадами.

Гра була видовищною, проходила на високих швидкостях, але до небезпечних моментів справа не доходила. На 29-й хвилині Акименко заробив кутовий у боротьбі з захисником, який завершився тим, що Матвєєв ще раз відправив м’яч за лінію поля. Повторна подача викликала легку паніку в штрафній олександрійців, які все ж відбилися. На підборі першим був Борис Баранець, який пробив значно вище цілі. До 30-ої хвилини перевага підопічних Сергія Лавриненка вже виглядала відчутною, а представники еліти більше думали про якісний захист. На 33-й хвилині Акименко вивів на ударну позицію Щедрого, який промахнувся по м’ячу, перебуваючи метрах у 14-ти від воріт. М’яч підібрав Григорій Баранець та зряче бив із-за меж штрафного – але знову повз ворота.

Відбивши натиск суперників, підопічні Володимира Шарана на 38-й хвилині нанесли ще один разючий удар. У центрі поля у простій ситуації при передачі помилився Кучеренко. Давид Таргамадзе здійснив слаломний прохід по лівому флангу і практично від лицьової лінії зробив передачу, яку ефектним ударом з льоту, метрів із 12-ти, завершив Михайло Козак – 2:0. Після цього стало зрозуміло, що додаткового часу точно не буде. А ось завдання кіровоградців щодо виходу в чвертьфінал стало надзвичайно складним.

Хоча й такий маловтішний хід подій не зупинив гостей і вони продовжували атакувати. Але в завершальній стадії нашим футболістам бракувало дещиці для того, щоб завершити свої комбінації результативним ударом. Слід визнати, що голкіпер господарів Леванідов у гру вступав рідко, оскільки захисники «Олександрії» грали просто та надійно. А витримавши паузу, підопічні Володимира Шарана і зовсім могли довести рахунок до великого. І знову головну роль у цій атаці зіграв Таргамадзе. Давид промчав до штрафного «Зірки» практично від центра поля і зробив передачу на Пономаря, який відпасував назад на Коломойця. Нападник «Олександрії» бив, здавалося, невідпорно. Але цього разу на шляху м’яча встала стійка воріт, яка виявилася для «Зірки» рятівною. Кіровоградці встигли провести ще одну атаку, яка успіху не принесла. Після цього арбітр Юрій Фощій, до якого у гостей, безумовно, була маса питань, дав свисток про закінчення першого тайму.

Вже на початку другої половини зустрічі, яку суперники розпочали без замін, олександрійці створили відразу два небезпечних моменти. Після штрафного, поданого праворуч, із кількох метрів промахнувся екс-гравець «Зірки» Сергій Басов. І практично тут же, метрів із 18-ти, «вистрілив» Георгій Таргамадзе: м’яч пролетів у лічених сантиметрах від лівої стійки воріт Паста.

Зрозуміло, що господарям поспішати було нікуди. А тому підопічні Володимира Шарана стали грати по рахунку. Гості ж продовжували шукати своє щастя біля воріт Леванідова. На 58-й хвилині Сергій Лавриненко робить несподіваний хід, замінивши Допілку на Чичикова. Таким чином, проглядалося явне прагнення ще більше активізувати гру попереду. А ось тренерський штаб господарів відповів заміною форварда Коломойця на хавбека Чорнія.

На 65-й хвилині удар з-за меж штрафного Григорія Баранця прийшовся в Сухоцького, від якого м’яч достатньо небезпечно пішов на кутовий. Вигоди зі стандарту кіровоградці не видобули. Господарі відповіли куди небезпечніше, коли нестримний Таргамадзе вивів до воріт Чорнія, могутній удар якого, метрів із 13-ти, припав на зовнішню сторону сітки воріт. Після цього контроль над м’ячем перейшов до кіровоградської команди, але без особливих загроз воротам «Олександрії».

На 73-й хвилині наставники синхронно провели чергові заміни. У «Олександрії» одного з героїв поєдинку – Таргамадзе – змінив Полярус, а в «Зірки» замість Локтіонова, на поле вийшов Мостовий. Андрій висунувся на позицію правого хавбека, а Фатєєв перемістився на звичне місце в обороні. І тут же свій шанс не використав Акименко: передача в розріз з глибини поля знайшла його на лінії штрафного майданчику, і Олександр опинився сам на сам з голкіпером: як Акименко не розпечатав ворота Леонідова, навіть важко сказати. А потім виник і другий момент, який варто занести в облікову картку арбітра: той же Акименко в атаці отримав від захисників «Олександрії» по ногам в штрафному майданчику. Лайнсмен, мабуть, саме про це просигналізував арбітру, але той залишив цей епізод взагалі без уваги. Як тут не подякувати телевізійникам, які вихопили ці епізоди і показали помилки арбітра на всю країну.
За десять хвилин до кінця основного часу замість Щедрого в гру, після тривалої перерви, пов’язаної з пошкодженням, вступив Олександр Деребчинський. Кіровоградці ще спромоглися на удар на 87-й хвилині, з лету з меж штрафного у виконанні Ковальов, але точно в руки Леванідова.

До останніх секунд гості йшли вперед, проте всі їхні зусилля нейтралізувалися грамотними і злагодженими діями суперників. А в компенсований час активізувалися олександрійці та Євген Паст відбив досить небезпечний удар Чорнія метрів із 17-ти.

Фінальний свисток зафіксував перемогу «Олександрії», яка зіграла дуже грамотно, реалізувала свої моменти, забила два м’ячі та вийшла в чвертьфінал Кубка України. Прикро, що сталося це на фоні помилок арбітра, але, тим не менш, Кіровоградщина знову має свого представника в чвертьфіналі Кубку України.

ФК «Олександрія» (Олександрія) – «Зірка» (Кіровоград) – 2:0 (2:0).
28 жовтня 2015 року. Початок о 17:00. Олександрія. Стадіон «Ніка». Оцінка поля: 5. 3400 глядачів. + 4 С. Освітлення: штучне з 1-ї хвилини. Кубок України. 1/8 фіналу. Другий матч.
Арбітр: Фощій Юрій (Черкаси).
Асистенти арбітра: Павлінов Олександр (Одеса), Сухін Віталій (Одеса).
4-й арбітр: Міланич Володимир (Миколаїв).
Спостерігач арбітражу: Цимбал Сергій (Суми).
Офіцер безпеки: Дзюба Микола (Вінниця).
Директор матчу: Каденко Олександр (Київ).
Компенсований час: 1 – 3.
ФК «Олександрія»: 24. Леванідов Владислав, 2. Сухоцький Артем, 3. Микицей Станіслав, 5. Матвєєв Олександр, 8. Мягков Павло, 9. Пономар Віталій, 11. Таргамадзе Давід (14. Полярус Артем, 73), 15. Запорожан Андрій, 29. Коломоєць Юрій (13. Чорній Артем, 64), 72. Козак Михайло (44. Банада Євген, 86), 87. Басов Сергій. Запасні: 21. Рудик Дмитро, 7. Степанюк Руслан, 27. Старенький Сергій, 32. Імереков Максим. Головний тренер: Шаран Володимир.
«Зірка»: 44. Паст Євген, 9. Щедрий Артем (17. Деребчинський Олександр, 82), 10. Допілка Олег (к/к) (77. Чичичков Олексій, 58), 11. Бацула Андрій, 16. Баранець Борис, 18. Кучеренко Олександр, 20. Фатєєв Дмитро, 22. Баранець Григорій, 50. Акименко Олександр, 55. Ковальов Максим, 99. Локтіонов Роман (7. Мостовий Андрій, 73). Запасні: 33. Поштаренко Павло, 15. Збунь Олексій, 21. Загальський Ігор, 85. Керножицький Сергій. В.о. головного тренера: Лавриненко Сергій.
Голи: 1:0, Козак Михайло (12), 2:0, Козак Михайло (38).
Попередження: Мягков Павло (16, неспортивна поведінка), Микицей Станіслав (19,  неспортивна поведінка), Запорожан Андрій (43, неспортивна поведінка), Баранець Борис (51, неспортивна поведінка), Баранець Григорій (68, , неспортивна поведінка).