• Головна
  • Кіровоградщина: Процес децентралізації триває
14:59, 2 листопада 2015 р.

Кіровоградщина: Процес децентралізації триває

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулася нарада з питань впровадження в області процесів децентралізації.

Звертаючись до учасників наради, посадовець наголосив, що процес децентралізації покликаний надати територіальним громадам широкі права, аби мешканець кожного села отримав право самостійно обирати керівника власної території та депутатський корпус, який формуватиме місцеву виконавчу владу. – Отже, уся влада має бути передана на місця. Це є ключовою позицією Президента України й головним завданням реформи місцевого самоврядування, – наголосив заступник голови облдержадміністрації.
На сьогодні, за словами Сергія Коваленка, головним завданням на території області є підготовка територій області до функціонування виключно у формі спроможних громад, так само, як сьогодні живуть Олександрія, Світловодськ, Знамя’нка та Кіровоград. Таким чином уже найближчим часом функціонуватимуть Маловисківська та Бобринецька територіальні громади. Окрім того, до переліку цих громад має долучитися ще Новоукраїнська громада, що наразі перебуває на стадії формування.
Отже, за словами Сергія Коваленка, на території Кіровоградської області найближчим часом діятимуть 7 спроможних самоврядних територіальних громад з правами міст обласного значення. Це громади, де уся повнота влади має перейти від президентської гілки влади, районних державних адміністрацій до органів місцевого самоврядування.
На сьогодні із 43 територіальних громад, що увійшли до Перспективного плану, Кабінетом Міністрів визнані такими, що є фінансово та економічно спроможними, 26 громад.
Начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторія Кулікова відзначила, що пропозиції по окремих територіальних громадах, що були запропоновані місцевими жителями, але не мали відповідних економічних розрахунків, будуть повернуті на доопрацювання. Зокрема, це стосується Липнязької, Добровеличківської та Тишківської громад Добровеличківського району, Гур’ївської, Долинської та Молодіжної громад Долинського району, Первозванівської громади Кіровоградського району, Великовисківської та Мар’янівської громад Маловисківського району, Розумівської та Михайлівської громад Олександрівського району, Рівнянської, Ганнівської, Глодоської, Комишуватської та Іванівської громад Новоукраїнського району та Зеленської громади Петрівського району.
За словами Вікторії Кулікової, процес децентралізації в області триває, й вже після того, як обласна рада сформує новий депутатський корпус та, відповідно, будуть утворені депутатські комісії, орієнтовно у грудні поточного року планується розглянути питання щодо коригування Перспективного плану.
Підсумовуючи вищезазначене, Сергій Коваленко вкотре наголосив, що децентралізація є виключно добровільним процесом, громади формуватимуться лише за бажанням місцевих жителів та з урахуванням економічних розрахунків щодо їх спроможності.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...