• Головна
  • Битва лідерів: потужна гра, впевнена перемога
09:23, 9 листопада 2015 р.

Битва лідерів: потужна гра, впевнена перемога

Кіровоградська «Зірка», повністю перегравши «Оболонь-Бровар» у першому таймі, трохи змусила похвилюватися після перерви, але все ж відстояла переможний результат у поєдинку, який визначав: хто з нинішніх лідерів першої ліги більш гідний займати першу сходинку в турнірній таблиці. Таким чином, кіровоградці взяли реванш у «пивоварів» за прикру поразку на старті сезону.

У матчі за лідерство Сергій Лавриненко здивував тим, що в основі на вістрі атаки з’явився Олександр Деребчинський. Олександр Кучеренко зайняв позицію в опорній зоні, Ярема Каваців склав пару в центрі оборони з Максимом Ковальовим, а справа в захисті знову грав Дмитро Фатєєв. У запасі залишилися Допілка, Локтіонов і Акименко. На жаль, не зміг відновитися після пошкодження Григорій Баранець, якого не було навіть у резерві. А ось його брат Борис вивів нашу команду на поле з капітанською пов’язкою.

Господарі поля почали матч активніше, але без особливих загроз воротам Євгена Паста. Кіровоградці відповідали швидкими контратаками, і дуже багато комбінували. Здавалося, що «Зірка», яка в трьох поєдинках поспіль не забивала, засумувала по атаці. І вже на 18-й хвилині багатоходівка Фатєєв-Чичиков-Баранець закінчилася порушенням правил проти останнього. До м’яча підійшов Андрій Бацула і блискучим ударом у ближній верхній кут воріт вивів «Зірку» вперед – 0:1!!!

На куражі підопічні Сергія Лавриненка провели ще одну атаку правим флангом із переведенням м’яча на Деребчинського, але зробити націлену передачу на партнерів нашому форварду не вдалося. Відразу Мостовий змусив суперників порушити на собі правила з лівого флангу. Після подачі у штрафний зі стандарту у «пивоварів» виникла легка паніка, але відбитися киянам все ж вдалося. Через хвилину після кутового у виконанні господарів вже захисникам «Зірки» довелося попрацювати для того, щоб ліквідувати загрозу. Слідом пішов ще один навіс в наш штрафний майданчик, проте до удару справа знову не дійшла, хоча було досить тривожно. Кіровоградці відповіли своєю затяжною атакою з переведенням м’яча з флангу на фланг, але завершальний удар у Кучеренка не вийшов.

Підопічні Сергія Солдатова намагалися застосовувати високий пресинг, не дозволяючи суперникам швидко доставляти м’яч до свого штрафного. І все ж гості, за рахунок середнього пасу, звільнялися від опіки, змушуючи конкурентів порушувати правила. Черговий стандарт у виконанні Бацули призвів до того, що Костянтин Коваленко зіграв рукою у власному штрафному майданчику. Арбітр вказав на 11-ти метрову позначку, а порушник отримав жовту картку. Пенальті чітко, у ліву від голкіпера господарів Федорівського «дев’ятку», виконав Олександр Кучеренко. Голкіпер напрямок удару вгадав, але дотягнутися просто не зумів – 0:2!!!

Після цього гра у кіровоградців «пішла» ще більше. Буквально через хвилину Олексій Чичиков отримав передачу на лівому фланзі та чудово пробивав у дальній кут, але м’яч пройшов у лічених сантиметрах від стійки воріт киян. «Зірка» не зупинялася й ось уже після кутового головою пробивав Деребчинський: Федоровський м’яч зловив. У ці хвилини збентежені «пивовари» ніяк не могли прийти до тями й організувати атакуючі дії. Підопічні Сергія Лавриненка легко руйнували випади суперників, а самі контратакували досить небезпечно. Дуже грамотно діяв Деребчинський, який здорово «чіплявся» за м’яч і вигравав більшість єдиноборств.

На 42-й хвилині господарі поля все ж створили гольовий момент біля воріт Паста, який став найкращим у першому таймі для «пивоварів». Після ауту послідувала передача в центр штрафного у виконанні Бідловського й удар Фаворова головою метрів із 12-ти. На щастя, м’яч пролетів повз, хоч і в небезпечній близькості від правого кута наших воріт. Незабаром арбітр зустрічі дав свисток і суперники вирушили на перерву. В цілому, перша половина пройшла під диктовку кіровоградців, які продемонстрували більш осмислену та якісну гру, заслужено двічі досягнувши успіху.

У дебюті другого тайму, який гості почали в атаці, практично в першому ж моменті на передачу до штрафного майданчика відгукнувся Чичиков. Однак Федорівський скоротив кут обстрілу і м’яч, який летів у ближній кут, відбив ногами. Кияни відповіли своїм випадом із короткою перепасовкою у штрафному, яку в останній момент перервав Ковальов. Потім кіровоградці пробивали два небезпечні штрафні з правого і лівого флангу, які захисники гостей змогли нейтралізувати не без складнощів. Ще одна стрімка атака «Зірки» за участю Деребчинського і Чичикова завершувалася прострілом до карного майданчику, де Мостового на мить випередили гравці оборони «пивоварів». А вже через хвилину підопічні Сергія Солдатова організували справжній штурм воріт суперників, коли тричі могли пробивати по воротах Паста. Але кожен раз не вистачало зовсім трохи для того, щоб завдати результативного удару. Та й Ковальов із партнерами зіграли надійно, не дозволивши довести ці випади до логічного завершення.

У ці хвилини гра виглядала цікавою та йшла на зустрічних курсах. Потрібно відзначити класну триходівку «Зірки», коли лише в останній момент Федорівський по-волейбольному перевів м’яч на кутовий. А ще через кілька хвилин нервозність виникла у штрафному гостей, коли м’яч застрягав у ногах суперників, але до Паста так і не долетів.

У середині другого тайму тренери обох команд вирішили посилити атакуючі позиції. У «Зірки» замість Деребчинського, який здорово попрацював, вийшов Роман Локтіонов, а в господарів у гру вступив найдосвідченіший Олександр Мандзюк. І практично тут же довелося працювати Євгену Пасту, який відбив удар у ближній кут із меж штрафної. Поступово ініціатива перейшла до киян, які більше атакували й нагнітали обстановку біля наших воріт. Але підопічні Сергія Лавриненка не грали на утримання рахунку, а намагалися відповідати своїми контрвипадами. Здорово пробивав із-за меж штрафного Бацула: Федорівський із величезними труднощами парирував цей «постріл». А якщо ще й згадати удар «на виконання» Мостового, то перевага за гольовими моментами одного лідера над іншим вже виглядала непристойною…

Чим ближчою була кінцівка поєдинку, тим більше розпалювалися пристрасті. На полі було багато єдиноборств і більше сумбуру, ніж осмислених дій. Гра йшла, в основному, між штрафними майданчиками, але внутрішня напруга протистояння була серйозною. «Пивовари» продовжували наполегливо йти вперед, але їхні атаки розбивалися об чіткі дії захисників «Зірки». Коли ж справа доходила до рідкісних ударів, то Паст був гранично надійний. Але на 82-й хвилині в нашому штрафному виникла справжня «пожежа», яку ціною надзусиль таки вдалося загасити. В оборону пішли навіть ті, хто вийшов на заміну – Локтіонов і Акименко. А в кінцівці наш тренерський штаб зміцнив захисні порядки ще й Олегом Допілкою, який вийшов замість Чичикова, що добре відпрацював на полі. Господарі поля перейшли на навісні подачі, після яких постійно було небезпечно, але не більше того. Кіровоградці намагалися більше потримати м’яч і відсунути гру від власного штрафного. Тим більше, що арбітр компенсував до основного часу цілих 6 хвилин.

У компенсований час кіровоградці провели дві хороші атаки, які завершилися не надто точними ударами з-за меж штрафного. Кияни, намагаючись відібрати м’яч у суперників, раз за разом порушували правила, найчастіше на Мостовому. Правда, стандарти не були такими небезпечними, як до перерви, але дозволяли наблизити час звітного фінального свистка. А ось «пивовари» на останніх секундах змогли-таки використати кутовий, після якого м’яч опинився у сітці воріт «Зірки». Результативний удар головою після останнього кутового на рахунку Костянтина Коваленка. І тут же пролунав фінальний свисток, що зафіксував непросту за результатом, але дуже впевнену за грою і важливу перемогу «Зірки», яка знову одноосібно очолила турнірну таблицю.

І тепер вболівальники чекають останню домашню гру цього року проти «Гірника-Спорт» (Комсомольськ), яка відбудеться 14 листопада о 14:00 на стадіоні «Зірка».

«Оболонь-Бровар» (Київ) – «Зірка» (Кіровоград) – 1:2 (0:2).
7 листопада 2015 року (субота). Початок о 14:00. Київ. Стадіон «Оболонь-Арена». Оцінка поля: 5. 2000 глядачів. +7. Освітлення природнє. Чемпіонат України. Перша ліга. 16-й тур.
Арбітр: Кузьмін Андрій (Миколаїв).
Асистенти арбітра: Козорезов Дмитро (Одеська область), Іванов Григорій (Одеська область).
4-й арбітр: Павлюк Олександр (Київ).
Спостерігач арбітражу: Даниленко Микола (Бердянськ).
«Оболонь-Бровар»: 1. Федорівський Назарій, 4. Пінчук Тарас, 16. Коваленко Костянтин (к/к), 5. Аблітаров Різван, 28. Бідловський Володимир, 17. Гордійчук Павло (2. Кіцута Анатолій, 73), 19. Фаворов Артем, 9. Бровченко Юрій (90. Коваленко Ілля, 54), 21. Сахнюк Григорій, 10. Слободян Олег (11. Мандзюк Олександр, 66),14. Продан Василь. Запасні: 12. Кулініч Артем, 6. Корнєв Андрій, 3. Проневич Дмитро, 8. Шевчук Антон. Головний тренер: Солдатов Сергій.
«Зірка»: 44. Паст Євген, 2. Каваців Ярема, 7. Мостовий Андрій, 8. Лупашко Владислав, 11. Бацула Андрій, 16. Баранець Борис (к/к) (50. Акименко Олександр, 72), 17. Деребчинський Олександр (99. Локтіонов Роман, 64), 18. Кучеренко Олександр, 20. Фатєєв Дмитро, 55. Ковальов Максим, 77. Чичиков Олексій (10. Допілка Олег, 87). Запасні: 33. Поштаренко Павло, 15. Збунь Олексій, 21. Загальський Ігор, 85. Керножицький Сергій. Головний тренер: Лавриненко Сергій.
Голи: 0:1, Бацула Андрій (18), 0:2, Кучеренко Олександр (31, з пенальті), 1:2, Коваленко Костянтин (90+6).
Попередження: Гордійчук Павло (30), Коваленко Костянтин (31), Пінчук Тарас (66), Мандзюк Олександр (79), Бацула Андрій (87), Сахнюк Григорій (90).