• Головна
  • Електрика - помічник, що потребує нагляду
12:26, 15 листопада 2015 р.

Електрика - помічник, що потребує нагляду

У час, коли технічний прогрес швидко крокує світом, електроприлади — наші незамінні помічники в хатньому господарстві. Та не слід забувати, що крім зручності, неправильно використані або несправні електроприлади можуть принести й велику біду (вибухи, пожежі, електротравми тощо). Тож при користуванні ними пам’ятайте про елементарні правила.

Вчасно відключайте електроприлади від мережі. Постійно працювати може тільки холодильник та автономний опалювач. Пам’ятайте, що просто «клацнути» вимикачем недостатньо. Телевізор, комп'ютер, музичний центр, мікрохвильова піч нерідко залишаються в «режимі очікування» — начебто прилад вимкнений, та на панелі світиться маленький індикатор. При цьому багато вузлів приладу перебувають під напругою. Перед сном (або ж виходячи з будинку) такі прилади потрібно обов'язково відключити від мережі.

Не можна підключати в одну розетку багато електричних приладів. При занадто високому навантаженні ізоляція схованих у стіні електричних дротів може зазнати пошкодження, що призведе до короткого замикання й пожежі. До цього може призвести і несправність електроприладів. Не користуйтесь електроприладами з ушкодженою ізоляцією. При відмові приладу негайно вимкніть його та відключіть від розетки. Не накривайте торшери й настільні лампи газетами або тканиною, щоб зробити з лампи «нічник», бо тканина, особливо синтетична, або папір можуть зайнятися.

Нагрівальні прилади — праска, камін, чайник — повинні стояти на підставках з негорючих матеріалів, що не проводять електричний струм. Електричну праску та інші нагрівальні прилади не можна класти до місця зберігання, поки вони повністю не охолонуть. Не торкайтесь електричних розеток й електроприладів, що працюють, вологими руками. Це, зокрема, стосується й фена для сушіння волосся, яким переважно користуються у ванній кімнаті.

Ніколи не намагайтесь самостійно усунути несправність в електроприладах. Перегорілі лампочки в люстрі, настільній лампі, торшері замінюйте після того, як вимкнули освітлювальний прилад. Запах пластику, що тліє, може означати, що почала плавитись ізоляція. У цьому випадку потрібно негайно вимкнути всі електроприлади і лампочки. Обережно поторкайте розетки, щоб з’ясувати, чи не гарячі вони. Якщо кришка розетки нагрілась, то більше не користуйтесь нею, поки не буде встановлено причину нагрівання.

Не ремонтуйте нічого самостійно: ураження електричним струмом – небезпечне. У деяких випадках воно може призвести до смерті. Викликайте кваліфікованих спеціалістів, які відремонтують вам усі несправності. Пам’ятайте, що електричний струм – це дуже небезпечно!

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електрика
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...