• Головна
  • Ліквідовувати стихійні ринки правоохоронці мають намір спільно із місцевим самоврядуванням
15:33, 15 грудня 2015 р.

Ліквідовувати стихійні ринки правоохоронці мають намір спільно із місцевим самоврядуванням

Про заходи, які вживають правоохоронні органи щодо попередження і ліквідації стихійної торгівлі інформував заступник начальника управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Олександр Дигас.

Він зауважив, що проблема стихійної торгівлі притаманна не лише обласному центру, а й іншим містам обласного підпорядкування, зокрема і Знам'янці, і Світловодську, і Олександрії. Основні осередки стихійної торгівлі у Кіровограді, за його словами, це територія прилегла до магазину "АТБ" по вул. Вокзальна (колишня Жовтневої Революції) територія біля Центрального та Колгоспного ринків, район 5-ої поліклініки по вул. Попова.

Перш ніж говорити про вживані заходи, Олександр Дигас прокоментував повноваження правоохоронців у боротьбі із стихійною торгівлею: "На сьогодні немає чіткої нормативної бази, яка б дозволила нам повністю ліквідувати стихійну торгівлю. Діяти силовими методами ми не маємо права. Єдине, що можемо – скласти протокол про притягнення винної особи до адміністративної відповідальності (ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення – торгівля з рук у невстановлених місцях), санкція статті передбачає накладання штрафу від одного до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Від початку року, як повідомив Олександр Дигас, працівники територіальних підрозділів головного управління Національної поліції в області провели 208 відпрацювань таких місць торгівлі, в результаті складено 402 адміністративні протоколи, більшість із них були виписані у Кіровограді.

Що стосується конфіскації товарів у таких випадках, то кіровоградська поліція їх не вилучає, як пояснив Олександр Дигас – немає умов для їх зберігання до розгляду справи судом.

А от що стосується судових розглядів, то за даним напрямком розглянуто лише 31 адміністративний протокол, по 18 застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу, один порушник відбувся попередженням, а 11 справ взагалі закрито при малозначності порушення.

Рейдові перевірки правоохоронців місць стихійної торгівлі заступник начальника управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції в Кіровоградській області вважає недостатньо ефективними, адже, за його словами, це "точкові удари" і тільки-но поліція повертається до своїх головних обов’язків, стихійні міні-ринки продовжують свою роботу. Він наголошує, що подолати проблему можливо лише за комплексного підходу і за участі місцевого самоврядування, державних органів ветеринарної медицини тощо.

Іще одна красномовна деталь: за інформацією Олександра Дигаса, дирекція Центрального ринку, приміром, хоч сьогодні готова забезпечити всіх бажаючих торговельними місцями, плата за одне місце складає 7 грн., послуги ветеринарної служби також невеликі, так дослідження 10 літрів молока коштує 1 грн. 2 коп. – отже, співвідношення послуг та ціни на товари явно на користь продавців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стихійна торгівля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...