• Головна
  • Теплопостачання закладів освіти Кіровограда - інформація і факти
10:20, 14 січня 2016 р.

Теплопостачання закладів освіти Кіровограда - інформація і факти

Реагуючи на публікації, які з’явилися у на сайтах медіа-ресурсів з 11 січня 2016 року щодо порушення температурного режиму у закладах освіти міста - споживачів ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», підприємство висловлює свою позицію по змісту інформації, що викладена у публікаціях з питань теплозабезпечення закладів освіти.

Перш за все зазначимо, що згідно з Нормами та вказівками по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні (КТМ 204 Україна 244-94, таблиця 2.2) середня розрахункова температура внутрішнього повітря для загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів становить 16-18 градусів.

Саме ці показники температурного режиму включені до параметрів режимних карт котлоагрегатів, відповідно до яких підприємству розраховуються та надаються ліміти обсягів природного газу і саме ці показники зафіксовані в договорах про закупівлю послуг з постачання теплової енергії за державні кошти, укладених із закладами освіти міста. При цьому фактично всі освітні установи міста розраховуються за послуги з опалення виключно за показниками приладів обліку теплової енергії..

Під час канікулярного періоду, який тривав з 25 грудня 2015 року по 11 січня 2016 року, підприємство забезпечувало необхідний температурний режим відповідно до технологічних вимог експлуатації теплотехнічного устаткування об’єктів теплового господарства.

З 11 січня 2016 року теплопостачання закладів освіти перебуває на щоденному контролі відповідних служб підприємства, який передбачає моніторинг температурного режиму двічі на добу (зранку та ввечері), а у разі виявлення відхилення від встановлених нормативів здійснюються виїзди спеціалізованої бригади фахівців для обстеження стану теплопостачання та вжиття відповідних заходів для дотримання необхідного температурного балансу у приміщенні.

11 січня 2016 року були проведені виїзди для перевірки температурного режиму у приміщеннях ЗОШ № 25 та № 16 із складанням відповідних актів і фіксацією показників температури повітря у приміщеннях шкіл.

У ЗОШ № 25 температура у різних приміщеннях будівель коливалась від 16 до 19 градусів, при цьому температура теплоносія на подавальному тепловому вводі складала 55 градусів, а на зворотньому – 36, що відповідає температурному графіку в залежності від температури зовнішнього повітря і є достатньою для забезпечення встановлених санітарно-гігієнічних норм.

По ЗОШ № 16 ситуація складніше, бо має місце відхилення від встановленого температурного графіка при дотриманні підприємством необхідних показників подачі теплоносія на подавальному та зворотному трубопроводах.

І цьому є пояснення. Відповідно до проектного рішення система опалення закладу освіти повинна працювати у комплексі з так званою «вітряною завісою» - калориферними системами, які відповідно до проектних рішень будівництва загальноосвітніх закладів, повинні подавати гаряче повітря до окремих приміщень шкіл для підтримки належного температурного режиму.

Такі калориферні системи є як у ЗОШ № 25, так і у ЗОШ № 16, але вони не працюють. До речі такі системи повинні працювати у всіх школах, збудованих по типових проектах.

Додайте до цього старі дерев’яні рами вікон, встановлені ще в період будівництва закладів, через які гуляє вітер – ось вам і різниця в градусах! І хоча частково заміна старих вікон на енергозберігаючі і проведена в окремих приміщеннях шкіл, як бачимо, цього виявилося недостатньо. А ще маємо порушення проектного рішення в системі опалення – зменшення кількості опалювальних приладів (радіаторів), що безумовно впливає на температурний режим.

А для того, щоб діти навчалися у теплі, треба не тільки тепловиків лаяти, які працюють виключно у рамках встановлених норм та стандартів у сфері теплопостачання, а і власникам будівель потурбуватись про належне утримання, експлуатацію та відновлення всього комплексу інженерних комунікацій та конструкцій, який повинен працювати для забезпечення належного температурного режиму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Теплопостачання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...