• Головна
  • НБУ заборонив переказувати гривні за кордон
16:56, 11 грудня 2009 р.

НБУ заборонив переказувати гривні за кордон

Нацбанк вчора попросив банки утриматися від проведення зовнішніх грошових переказів з використанням гривні за системою Western Union (WU), повідомляє КоммерсантЪ-Украина.

Таке жорстке рішення регулятор прийняв через те, що Western Union не фіксувала курс, за яким переказувала гривню за кордон, в результаті чого банки могли користуватися системою для заробітку на конвертації валюти. Якщо протягом місяця Western Union не доопрацює програмне забезпечення, система може втратити ліцензію в Україні.

Як повідомляє видання, Національний банк учора зажадав від банків припинити переказувати за кордон гривневі кошти населення за системою Western Union. "До отримання від міжнародної платіжної системи Western Union вдосконаленого програмного забезпечення для прийняття переказів у гривні з наступною її конвертацією в іноземну валюту банки повинні утриматися від надання цієї послуги", - сказано в листі НБУ. Регулятор відзначає, що надання послуги Western Union суперечить чинному законодавству України, яке не дозволяє здійснення переказів за межі країни в гривні. "Нова послуга системи WU надає можливість банку лише прийняти від ініціатора переказу кошти в гривнях, а відправити переказ за кордон саме в іноземній валюті", - наголошується в листі НБУ.

У Western Union не змогли прокоментувати критику з боку НБУ, відзначивши, що це непорозуміння і вони діяли в рамках закону. У компанії пояснили, що стали пропонувати населенню переказувати гривню за кордон з середини липня, тому що спостерігали високий попит на послугу отримання закордонних переказів у гривні (за 2008 рік - 274 тис. переказів). Схема WU припускала, що відправник приносить в український банк гривню, а адресат отримує конвертовану валюту країни призначення переказу. При цьому система пропонувала клієнтові два варіанти роботи: відправник міг вимагати зафіксувати конвертацію за ринковим курсом у день відправлення гривні або дозволяв системі провести конвертацію за курсом дня отримання переказу. Назвати обсяг гривень, переказаних з моменту впровадження послуги, у WU відмовилися.

Виконавчий директор НБУ з питань платіжних систем і розрахунків Віктор Кравець пояснив санкції огріхами у звіті Western Union. "Коли вони принесли нам звіт за III квартал, у якому надавали нову послугу, ми побачили, що обсяг гривні, що приходить у систему, не відповідає тому обсягу, який виходить із системи, - розповів він .- Ми попросили пояснити ситуацію, однак не отримали чіткої відповіді, тому розіслали листи і дали їм ще місяць на те, щоб розібратися ".

Робота з системами грошових переказів становить одну з найприбутковіших статей роздрібного бізнесу банків у кризовий час. За даними НБУ, у 2008 році в Україну було перераховано $ 2,14 млрд, за I півріччя цього року - $ 787 млн. Western Union була першою і єдиною системою, що запропонувала перекази у гривні. За даними НБУ, у січні-березні 74 тис. клієнтів отримали перекази в гривневому еквіваленті на загальну суму 128 млн грн. Ліцензії на роботу з системою мають 35 українських банків, і фактична заборона на роботу із гривневими переказами Western Union може вдарити по їхньому бізнесу. "Ми будемо виконувати вимогу Нацбанку і шукати варіанти, щоб ці обмеження не відобразилися на наших клієнтах", - сказав начальник відділу роздрібних продуктів ОТП Банку Олексій Руднєв.

Неофіційно банкіри повідомляють, що нинішні правила Western Union дозволяли банкам використовувати систему для конвертації валют, чому і намагається перешкоджати НБУ. "Якщо система не доопрацює своє програмне забезпечення, ми змушені будемо відібрати у неї ліцензію", - заявив Віктор Кравець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...