Пам’ять про бійців АТО оживе у фотографіях

Київські волонтери розпочинають фото-проект, присвячений пам’яті загиблих бійців АТО з усієї України, за участі французького фотографа Юрія Білака.

У п’ятницю, 22 січня, розпочнеться тур 14-ма містами України задля зйомки фото-проекту під назвою «Жива Пам’ять» з сім’ями загиблих Героїв війни на Сході.

Презентація проекту відбудеться в ПЕРЕВЕСЛО о 15-00 (вул.Острівська 2/2, ф.8)

Заплановано охопити Київ, Херсон, Кіровоград, Запоріжжя, Житомир, Суми, Маріуполь, Ковель, Львів та інші. Даний проект був ініційований волонтерами Мар’яном Присяжнюком та Ганною Зуєвою.

Метою проекту є боротьба з проблемою збайдужіння українського суспільства до щоденних втрат, які несе Україна на цій неоголошеній війні, та привернення уваги до сімей, що втратили рідних унаслідок бойових дій.

«Ми хочемо підкреслити те, що загиблі захисники України – це не щоденна статистика з фронту, це долі цілих родин з усіх куточків України. Що навіть тих міст, де немає цілоденної стрілянини, торкнулася війна. Ми покажемо, що українські солдати – це не професійні військові, а звичайні люди зі звичайних міст, у яких було спокійне життя, робота, звички, захоплення, родини, але вони відгукнулися, коли постав виклик цілісності України,» - розповідає Мар’ян Присяжнюк, координатор проекту.

Фотопроект полягатиме у тому, щоб знайти старі фотографії родин разом із ще живими бійцями АТО, і зробити нове фото, вже без 1 людини, але з 1 предметом, який символізуватиме присутність загиблого у пам’яті рідних.

Проектом зацікавився Юрій Білак, фотограф зі світовим ім’ям.

«Плануємо зберегти оригінальність проекту, адже, як нам відомо, подібного в Україні ще ніхто не робив. Для цього на фотографії хтось з членів родини триматиме у руках якийсь один предмет, який йому найбільш асоціюється з тією людиною, яку забрала війна. Хоча б те, що подібний проект постане в країні, де вже два роки триває війна, буде якимось чином значущим,» - стверджує фотограф.

У першій декаді лютого планується завершити зйомки, пов’язані з проектом, і перейти до організації виставок в Україні, Франції та Канаді, які розпочнуться у березні 2016 року.

***
Юрій Білак – французький фотограф українського походження, що створив першу у світі українського та європейського мистецтва виставку тактильного фото для людей із вадами зору, відзняв низку етнографічних репортажів про український побут та традиції, фотографував учасників Євромайдану у Києві. Нещодавно у Адміністрації Президента України відбулася виставка Юрія Білака, присвячена бійцям АТО під назвою «Проекція».

Пам’ять про бійців АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі