У Кіровограді епідемічний поріг перевищений на 96,2%

У період із 16 по 21 січня у Кіровограді зареєстровано 3660 випадків захворювання на грип та ГРВІ серед мешканців міста, а інтенсивний показник на 10 тисяч населення по захворюваності склав 152,6, при епідемічному порогові 77,8. Про це повідомила начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук під час апаратної наради сьогодні, 25 січня.

За її словами, епідемічний поріг перевищений на 96,2%. Серед дітей до 18 років за вказаний період зареєстровано 1700 випадків гострих респіраторно-вірусних захворювань, що складає 46,4% від загальної кількості зареєстрованих випадків ГРВІ.

Оксана Макарук відзначила, що в останній тиждень госпіталізовано до лікувально-профілактичних закладів міста 175 осіб, що склало 4,7% від всіх зареєстрованих випадків ГРВІ, із них дітей до 18 років - 91 особа, що становить – 52,0%, дорослих – 84 особи – 48,0%.

За поточний період епідсезону 2015-2016 років з грипу та ГРВІ (з 01.10.2015 року до 21.01.2016 року) всього у Кіровограді зареєстровано 27525 випадків захворювань на грип та ГРВІ, перехворіло 11,4 % населення міста Кіровограда, проти 23376 випадків за аналогічний період минулого епідсезону. Захворюваність на гострі респіраторно-вірусні інфекції серед мешканців міста збільшилась на 17,7%.

У зв’язку з зростанням захворюваності на гострі респіраторно-вірусні інфекції серед мешканців міста введено обмежувальні протиепідемічні заходи в лікувально профілактичних закладах, інтернатних та навчальних закладах міста.

- Стаціонар № 1 КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» готовий до прийняття хворих на грип та ГРВІ, є необхідний мінімальний перелік медичних препаратів, виробів медичного призначення, - відзначила Оксана Макарук. - Внутрішнім наказом по лікарні розроблений план по перепрофілізації інфекційних відділень для прийняття хворих на грип та ГРВІ, в тому числі вагітних. На період підвищення захворюваності на ГРВІ та грип в інфекційному відділенні № 1 виділено 2 палати для лікування вагітних жінок з ГРВІ та грипом.

Щеплення проти грипу в епідсезон 2015-2016 років по місту Кіровограду отримали 1674 особи (69,7% від плану). За рекомендацією ВООЗ в епідемічному сезоні 2015 – 2016 років, вакцинація проти грипу проводилась вакциною «Ваксігрип» (виробництва Франції) з оновленими штамами вірусів грипу, які ймовірно циркулюватимуть на території України.

Грип, як інфекційне захворювання, є дуже небезпечною хворобою, особливо грип типу А (Н1N1). Небезпека цієї хвороби полягає в різних ускладненнях, а саме: вірусна пневмонія, набряк легенів, геморагічні менінгоенцефаліти. Всі ці захворювання при несвоєчасному зверненні хворого за медичною допомогою можуть привести до фатальних наслідків, а саме смерті хворого. Тому, підкреслила Оксана Макарук, слід звернути увагу населення при появі перших ознак застуди ні в якому разі не займатись самолікуванням, а звертатись до фахівців, щоб ті надали вчасну кваліфіковану медичну допомогу. При тяжкому перебігу обов’язково госпіталізувати таких хворих в інфекційні стаціонари, ні в якому разі не займатись самолікуванням. З метою профілактики грипу та ГРВІ єдиним ефективним засобом є вакцинація до настання епідемічного періоду. Тільки так можна запобігти масовому захворюванню на грип та ГРВІ.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Полезные советы
12:00, 22 мая
Новости компаний
10:56, 20 мая
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua