Інтерв’ю з директором обласного центру зайнятості Юрієм Слоневським

Про результати роботи центрів зайнятості області щодо надання у 2015 році соціальних послуг населенню та роботодавцям й основні завдання в поточному році йшла розмова з Юрієм Слоневським, директором Кіровоградського обласного центру зайнятості.

- Юрію Євгенійовичу, зважаючи на непрості соціально-економічні умови сьогодення, які проблеми притаманні сучасному ринку праці?

- Безумовно, однією із основних є безробіття. Так, за останніми даними Державної служби статистики України, рівень безробіття населення, віком 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці у Кіровоградській області, збільшився з 10,5% (за 9 місяців 2014 року) до 11,1% економічно активного населення (за 9 місяців 2015 року).

Не менш актуальними залишаються проблеми, зокрема, кількісно-якісного дисбалансу між попитом та пропозиціями робочої сили, її конкурентоспроможності та мобільності; вивільнення працівників; рівня заробітної плати; відтворення людського потенціалу; проблема мобільності робочої сили, а також недостатня кількість робочих місць та проблеми зайнятості окремих категорій населення, що пов’язані, у т. ч. з ситуацією на Сході України та в Криму.

- Якою була ситуація на регіональному ринку праці в 2015 році?

- Упродовж 2015 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 55,9 тис. безробітних громадян. Жінки із загальної чисельності становили 50,6%, молодь у віці до 35 років – 43,0%.

Слід зазначити, що протягом січня-грудня 2015 року до міськрайонних та районних центрів зайнятості надійшла інформація про 25,9 тис. вільних робочих місць і вакантних посад (станом на 1 січня 2016 року в базі даних центрів зайнятості налічувалося 0,6 тис. вакансій). Навантаження на одне вільне робоче місце по області становило 39 осіб.

- Якою була робота центрів зайнятості області щодо пом’якшення даної ситуації?

- У минулому році в рамках здійснення заходів щодо забезпечення соціального захисту від безробіття тривала робота центрів зайнятості в напрямку реалізації активних програм сприяння зайнятості населення, у результаті чого ними було охоплено 36,3 тис. безробітних громадян (рівень охоплення становив 65,0 %).

Так, за сприяння міськрайонних та районних центрів зайнятості працевлаштовано 17,2 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування становив 30,9 %.

Зокрема, з метою працевлаштування служба зайнятості надає реальну допомогу охочим безробітним громадянам започаткувати власну справу, що, у свою чергу, сприяє підвищенню економічної активності населення, створенню нових робочих місць, допомагає безробітним правильно зорієнтуватися, належно зробити вибір з урахуванням потреб ринку праці, раціонально використати свій потенціал та займатися улюбленою справою. З цією метою їм надається правова та фінансова підтримка, організовується навчання основам підприємницької діяльності. Таким чином, у 2015 році 692 колишніх безробітних організували власний бізнес.

Також, стимулюючи діяльність роботодавців щодо створення нових робочих місць шляхом відшкодування їм витрат на сплату єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, працевлаштовано 364 зареєстрованих безробітних, з них 280 – на робочі місця, що створені в пріоритетних видах економічної діяльності суб’єктами малого підприємництва.

За сучасних умов одним із заходів активної підтримки безробітних є підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці шляхом організації професійного навчання. У результаті, у минулому році з цією метою, та відповідно до кадрових потреб роботодавців у фахівцях конкретних професій, професійним навчанням охоплено більше ніж 7,2 тис. осіб. Рівень охоплення навчанням становив 12,9%.

Крім цього, ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 55 осіб, з них зараховано до навчання 44 особи.

Одним із дієвих засобів сприяння зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, адже ці роботи сприяють збереженню мотивації безробітних до праці, поліпшують їх матеріальний стан та ін. У 2015 році до участі в зазначених роботах були залучені 11,9 тис. осіб, що на 1,9% більше, ніж у 2014 році. Рівень залучення до таких робіт становив 21,3%.

Безумовно, у ситуації, що склалася на ринку праці, значна увага обласної служби зайнятості приділялася внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим учасникам АТО та іншим соціально вразливим категоріям населення.

Зокрема, за період з 01 жовтня 2014 року по 31 грудня 2015 року за соціальними послугами до центрів зайнятості області звернулося майже 1,0 тис. громадян, які отримали довідку про взяття на облік як особи, що переміщуються з тимчасово окупованої території України або районів проведення АТО. У результаті здійсненої роботи в цьому напрямку 0,3 тис. з них працевлаштовано за сприяння служби зайнятості; 15 осіб започаткували власну справу як суб’єкти підприємницької діяльності; 76 осіб охоплено професійним навчанням з метою підвищення їхньої конкурентоздатності на ринку праці; у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 156 осіб.

Протягом 2015 року по допомогу в працевлаштуванні зверталися й громадяни з числа військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення антитерористичної операції (усього 1,0 тис. чол.). З них працевлаштовано 135 осіб, започаткували власний бізнес 73 особи; професійне навчання проходила 61 особа; до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 47 осіб.

- Якою є стратегія діяльності центрів зайнятості в поточному році?

- Зрозуміло, що, передусім, це робота, спрямована на підвищення якості надання соціальних послуг і тим, хто шукає роботу, і працедавцям. Однак зростання рівня зайнятості в області, розв’язання проблем, що мають місце в цій сфері, можливе лише за умов об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін. Тож одним із основних напрямів діяльності центрів зайнятості в 2016 році залишається поглиблення взаємодії у цьому плані з органами влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, кадровими агенціями, громадськими організаціями, іншими соціальним партнерами.

Векторами зазначеної взаємодії, насамперед, є: визначення кадрових потреб працедавців, збільшення кількості зареєстрованих вакансій, рівня їх укомплектування; активне сприяння професійній та трудовій реабілітації безробітних громадян з числа демобілізованих військовослужбовців, у т. ч. учасників АТО; укомплектування новостворених робочих місць особами з числа безробітних; організація професійної підготовки необхідних кваліфікованих кадрів на конкретні замовлення роботодавців; створення умов для тимчасової зайнятості громадян у період пошуку роботи шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру та ін.

Л. Попова, начальник відділу організаційної та інформаційної роботи обласного центру зайнятості

Юрий Слоневський
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
145 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул прокомментировал на странице в Facebook решение суда об отмене постановления Кабмина №780 от 11.10.2016. Оппозиционер отметил, что «Кабмином была установлена заниженная, не соответствующая реальности потребительская корзина, на основании которой определяется прожиточный минимум» и потребовал, чтобы прожиточный минимум был пересчитан в соответствии с реальным ростом тарифов и цен. 7 августа Киевский апел...
Промо
Есть два способа продать машину: через посредника и самостоятельно. В первом случае вы теряете 20-30% от стоимости, во втором — тратите много усилий и времени. Оптимальным вариантом, при наличии хотя бы небольшого запаса времени, будет самостоятельная продажа. 1. Подготовка машины к продаже Именно от товарного вида зависит насколько быстро вы найдете покупателя и какой будет итоговая цена продажи. Гораздо выгоднее немного потратиться на устранение бросающи...
Новости компаний
10 серпня у м. Мала Виска Маловисківського району відбудеться аграрне свято «Київстар Фест» Київстар вирушив у національний тур містами України, щоб особисто розказати малим фермерам про можливості мобільного додатку m-Agri*. Програмою туру буде охоплено 10 міст з 8 областей: Київської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької. «Ми розробили унікальний додаток для малих фермерів і тепер хочемо розпові...
Политические новости
Существующая система государственного управления неэффективна, парламент занимается законодательным спамом, и единственный способ перезагрузить систему – выборы по новым правилам. Об этом в эфире одного из телеканалов заявил глава политической партии «Основа» Андрей Николаенко. «На этот парламент возлагались большие надежды. Он пришел на постмайдановской волне, и во многом сформирован новыми людьми, но оказался наименее эффективным. Не зря об этом парламен...
Новости компаний
По данным статистики, более 50% выпускников бакалаврата в 2018 году не смогли сдать ВНО для поступления в магистратуру. И это не удивительно. Ведь, если на 1 курс поступают, в основном, выпускники школ, то в магистратуру, чаще, специалисты со стажем и опытом работы. Поскольку, именно наличие диплома магистра, зачастую, является одним из условий дальнейшего продвижения по карьерной лестнице. Сдача ВНО для них (например, иностранного языка), является достато...
Криминал
Під час відпрацювання прилеглої до місця злочину території наряд поліції охорони помітив хлопців, які почали тікати при появі поліцейського автомобіля. Підлітки переносили рюкзаки, у яких знаходились інструменти та майже 30 метрів кабелю. Напередодні, близько опівночі, наряд поліції охорони отримав повідомлення про спрацювання сигналізації цілісності повітряної лінії телефонного кабелю підприємства зв’язку у приватному секторі на околиці міста. Прибувши за...
Политические новости
На обласній конференції РУХУ НОВИХ СИЛ Кіровоградської області народний депутат Юрій Дерев’янко презентував свою президентську програму побудови неоекономіки, цифрової держави, прямої демократії та припинення війни. Делегати конференції одноголосно проголосували за підтримку кандидатури Дерев’янка на президентські вибори. "Ми, як їхали з Кривого Рогу в Кропивницький, — там на дорозі ями по коліна, люди полем об"їжджають, бо по цій дорозі не можливо їхати....
Общество
За підсумками першого півріччя 2018 року платниками Кропивницької ОДПІ сплачено до Державного бюджету 67,7млн.грн. військового збору, проти аналогічного періоду минулого року внесок на обороноздатність зріс на 14,6млн.грн. або 2,7 відсотка. Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Укр...
Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул написал на своей странице в Facebook: «Фашисты не вывезли столько чернозема, сколько его сейчас уничтожают рапсом, кукурузой и подсолнечником. В 2018 уже собрали рапса в 19 раз больше, чем в прошлом году. После засева этих технических культур поля должны восстанавливаться 4-6 лет. А у нас сеют каждый год… Такой «роскоши» по уничтожению плодородия собственной земли не позволяет себе ни одна страна Европы...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua