• Головна
  • В облдержадміністрації обговорили питання розвантаження транспортних шляхів у Кіровограді
17:52, 28 січня 2016 р.

В облдержадміністрації обговорили питання розвантаження транспортних шляхів у Кіровограді

Сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко провів спільне засідання консультативної ради з питань культурної спадщини при облдержадміністрації та архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Кіровоградської міськради.

Під час засідання було розглянуто звернення виконавчого комітету Кіровоградської міськради до голови облдержадміністрації щодо відповідності інженерних споруд "Залізничні віадуки", розташованих в обласному центрі, вимогам і критеріям належності до пам'яток архітектури і містобудування.

На початку засідання Сергій Коваленко коротко окреслив суть питання, винесеного на розгляд. У зазначеному зверненні виконкому міськради порушено проблему перевантаження транспортного потоку при проїзді через арку конструкції "Залізничні віадуки" по вулиці Колгоспній обласного центру. А оскільки ця споруда є пам’яткою архітектури місцевого значення, то і розгляд про її реконструкцію повинен здійснюватися відповідно до пам'яткоохоронного законодавства.

Детальніше про проблему транспортного сполучення центральної частини міста Кіровограда із мікрорайонами Новомиколаївка, Лелеківка та Некрасівка поінформував заступник міського голови обласного центру Олександр Грабенко. За його словами, у зазначених мікрорайонах проживає близько 40 тисяч містян, які постійно відчувають наслідки транспортного колапсу, особливо в останні роки, коли значно зросла кількість приватного автотранспорту. Вирішення цієї проблеми керівництво міста вбачає у реконструкції арки шляхопроводу з розширенням вулиці Ельворті. Робота у цьому напрямку, зокрема, щодо розробки проектної документації, проводилась раніше, проте була призупинена у зв’язку із включенням розпорядженням голови облдержадміністрації у 2004 році "Залізничних віадуків" до переліку пам'яток містобудування та архітектури. Зважаючи на це, виконком міськради просить голову облдержадміністрації внести зміни до зазначеного розпорядження, згідно яких виключити "Залізничні віадуки" з переліку пам'яток, що дасть змогу у подальшому вирішити проблему транспортного сполучення.

Під час обговорення питання учасники засідання розділилися на дві групи: перші заперечують виключення споруди з переліку пам'яток і виступають проти реконструкції арки та закликають шукати інші шляхи вирішення транспортної проблеми, інші – наполягають на необхідності реконструкції арки і наголошують, що зруйнована вона не буде, а лише розширять її функціональні можливості.

Заслухавши усіх учасників засідання, перший заступник голови облдержадміністрації окреслив алгоритм подальших дій стосовно вирішення проблеми. За його словами, першочергово потрібно розробити облікову документацію на зазначені інженерні споруди і в березні цього року направити до Міністерства культури України для надання відповідних висновків. І вже відповідно до висновків міністерства приймати рішення стосовно належності "Залізничних віадуків" до пам'яток та окреслювати подальший шлях вирішення проблеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розвантаження транспортних шляхів у Кіровограді
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...