• Головна
  • Мер Кіровограда повернувся з Грузії
11:59, 11 лютого 2016 р.

Мер Кіровограда повернувся з Грузії

Упродовж трьох днів, із 03 по 05 лютого кіровоградська делегація у складі народного депутата України Костянтина Яриніча, голови обласної ради Олександра Чорноіваненка, міського голови Андрія Райковича, керівників галузі охорони здоров'я міста та області відвідала Грузію.

В ході візиту до Аджарії, у міста Батумі та Кутаїсі, делегація ознайомилася з реформою системи охорони здоров'я Грузії, яка тривала понад 10 років, та ї результатами.    Враженнями від поїздки поділилася начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. У 2004 році, за президенства Михаїла Саакашвілі, керівництво Грузії з допомогою міжнародних організацій ВООЗ і USAID розробило стратегію розвитку медицини. Запропоновану схему апробували спочатку на одному регіоні з населенням 120 000 осіб, у 2008 - ще у 2-х регіонах з населенням 708 000 осіб.  

Схема загалом виглядає так: всі лікарні, за винятком інфекційної, психіатричної, туберкульозної, швидкої медичної допомоги, перейшли працювати у приватні заклади, але при цьому інвесторам виставили декілька умов. По-перше: спеціалізація лікувальних закладів має зберегтися. По-друге: протягом певного часу вони повинні побудувати нові лікарні. В районах інвесторами, головним чином, виступили приватні страхові компанії.    На сьогодні у Грузії працюють 6 страхових компаній. Кожна з них отримала для обслуговування 2-3 райони за результатами конкурсу. В цих районах страхові компанії реконструювали наявні лікарні. Крім того, вони безпоседньо займаються страхуванням жителів цього району. Пенсіонерам, малозабезпеченим і дітям до 5 років, кількість яких складає близько 1,5 млн. осіб, держава видала ваучери для забезпечення безплатним медичним обслуговуванням. Укладений договір страхування включає весь спектр медичних допомог, крім косметології. По закінченню лікування пацієнта, лікарня виставляє рахунок страховій компанії за тарифами, встановлениими нею самостійно.

Решта населення також застраховані: вони оплачують страхування самостійно або за них це робить підприємство, на якому вони працюють. Можливий також варіант спільної оплати.   

Всі лікувальні заклади Грузії працюють в ринкових умовах. Лікарні зацікавлені у якісному і комфортному обслуговуванні клієнтів. У такому випадку у виграші залишається і заклад, і пацієнт. Подібні схеми давно працюють в інших країнах світу: США, Німеччині.    

Будемо надіятися, висловила сподівання Оксана Макарук, що система охорони здоров'я України почерпне передовий досвід наших друзів і розвинутих країн світу та зробить прорив у забезпеченні населення якісною, кваліфікованою, своєчасною та доступною медичною допомогою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Грузія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...