У Кіровограді вшанували пам'ять Великого Кобзаря – Тараса Шевченка

З нагоди 202-ої річниці з дня народження генія української нації Тараса Шевченка, кіровоградці вшанували пам'ять Кобзаря покладанням квітів до підніжжя його пам’ятника та урочистим мітингом-реквіємом.

Щороку 9-го березня біля пам’ятника Великому Кобзареві у Кіровограді велелюдно – тут і керівництво області та міста, представники громадськості, учнівська та студентська молодь.
І чи не кожен виступаючий, пам'ять про видатного генія українського народу, вшановував рядками із його поезій.

Своє слово про неоціненний внесок творчої спадщини Тараса Шевченка в українську державність сказав і голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко: "Сьогодні більше двох століть минає з дня народження Великого Кобзаря, мислителя, борця за Україну. І нині, всі ми – українці – як і заповідав Шевченко, боремося за власну державність. Серед нас є багато героїв, які на Сході зі зброєю в руках захищали і захищають нашу державу".

Не міг очільник області не згадати про взірцевий приклад патріотизму сучасних українських героїв в особі незламної духом Надії Савченко, до долі якої в ці дні прикута особлива увага: "Сьогодні увесь світ говоре про нашу героїню – Надію Савченко, яка так бореться за Україну, а увесь український народ бореться за неї".

- Нині, як ніколи раніше, нам важливо пам’ятати слова Шевченка: "обніміться брати мої, молю вас, благаю". Власне, це ті слова, якими ми маємо жити щодня.

У цьому контексті Сергій Кузьменко прокоментував показовий приклад дієвості об’єднаної громади: "Маю сказати, що громада Кіровограда наполегливо відстоювала позицію щодо перейменування дитячої бібліотеки на честь Тараса Григоровича Шевченка і домоглася свого".

Сьогоднішній урочистий мітинг на честь Великого Кобзаря був особливо наповнений шевченковим словом - його вірші декламували студентки КДПУ ім. Володимира Винниченка Каріна Геніх та Олександра Крикун, прозвучали поезії і покладені на музику у виконанні учениці Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г. Нейгауза Дарини Півторак та соліста Кіровоградської обласної філармонії, Заслуженого працівника культури України Сергія Дьоміна.

Тарас Шевченко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі