"Союз-Віктан" збанкрутував

Алкогольна група «Союз-Віктан» припиняє свою діяльність: українська частина групи проходить процедуру банкрутства з листопада, а сьогодні до Арбітражного суду Московської області буде направлено заяву про банкрутство «дочки» в Росії.

Загальний борг в $170-200 млн «Союз-Віктан» сподівається погасити, продаючи активи, передає «КоммерсантЪ-Украина» .

Про те, що група «Союз-Віктан» прийняла рішення про припинення своєї діяльності, розповів її співвласник Андрій Охлопков. Він стверджує, що ТОВ «Союз-Віктан ЛТД» (виробничі потужності в Сімферополі) теж може бути визнана банкрутом: 24 листопада Господарський суд Києва прийняв рішення про порушення відповідного провадження, ввів мораторій на виконання вимог кредиторів, зупинив виконання боржником зобов'язання зі сплати податків і зборів. Крім того, сьогодні буде направлено заяву до Арбітражного суду Московської області про визнання банкрутом головної компанії в Росії - ЗАТ «Союз-Віктан».

Як пише видання, за даними «СПАРК-Інтерфакс» на 30 вересня, на балансі ЗАТ знаходилися основні російські активи групи - власний завод у підмосковній Рузі (за дев'ять місяців 2009 року виготовив 1,84 млн дал горілки, з середини вересня виробництво було зупинене) і недобудованому майданчику в Литкаріно. На початку 2009-го на Рузу доводилося до 60% всього виготовленого алкоголю «Союз-Віктаном».

За словами джерела видання, близького до «Союз-Віктану», серед основних кредиторів групи - українські підрозділи ОТП-банкау Ощадбанку, Альфа-банку. У листопаді Альфа-банк зажадав через Московський арбітражний суд з виробника 697,311 млн крб. (приблизно $22 млн) по кредиту - позови були подані на адресу українських ТОВ «Фірма Союз-Віктан Лтд», ЗАТ «Завод марочних вин і коньяків 'Коктебель'», ТОВ «Союз-Віктан Трейд» і російських ТОВО «Союз-Віктан» і ЗАТ «Союз-Віктан». Загальний кредитний портфель групи співрозмовники Ъ у банках оцінювали в $170-200 млн.

Банкрутство в Україні Охлопков пояснює зокрема «непередбачуваною державною акцизною політикою, в результаті якої легальні виробники працюють на межі виживання": з 1 липня ставка акцизу за літр етилового спирту підвищилася на 58%. У Росії «Союз-Віктан» опинився у важкому фінансовому становищі, зокрема через незговірливість банків. «Але ми розраховуємо, що активів, що є у компанії, вистачить на розрахунки зі всіма кредиторами в ході процедури банкрутства», - підкреслив Охлопков.

Але, як пише видання, представники українських і російських алкогольних компаній обізнані, що виробництво на потужностях «Союз-Віктану» в обох країнах можуть продовжити вже інші компанії - Кримська горілчана компанія (КГК) в Україні і ТОВ «Алкорус» в Росії, афільовані, за їх версією, з керівництвом «Союз-Віктану». КГК, за інформацією одного із співрозмовників, була зареєстрована у Криму в жовтні, вона орендує потужності «Союз-Віктану». «Алкорус», згідно з даними «СПАРК-Інтерфакс», зареєстрована в серпні і спеціалізується на оптовій торгівлі алкогольними та іншими напоями. За словами столичного дистриб'ютора, близько місяця тому його компанія переуклала контракт на постачання продукції «Союз-Віктану» з «Алкорус».

Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua