Відбулося засідання з представниками бізнесових структур щодо роз’яснення основних вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки

15 березня в Управлінні ДСНС відбулося засідання «круглого столу» з представниками бізнесових структур щодо роз’яснення основних вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зокрема щодо зменшення тиску на суб’єкти господарювання. Провів нараду з представниками підприємств заступник начальника Управління ДСНС – головний державний інспектор з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки у Кіровоградській області Ігор Парфьонов.

Під час засідання обговорювалися основні профілактичні заходи, що проводяться Управлінням ДСНС в області, а представники підприємств могли висловити свої зауваження або побажання стосовно діяльності інженерно-інспекторського складу. Ігор Вікторович повідомив присутнім про порядок організації та проведення перевірок у 2016 році. Так, згідно з законом «Про внесення змін до Податкового Кодексу України» перевірки підприємств, установ та організацій з обсягом доходу до 20 млн. грн. здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів, за заявкою суб’єкта господарювання, згідно з рішеннями суду або вимогами Кримінально-процесуального кодексу України. Також наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України затверджено план комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2016 рік. На підставі зазначеного наказу розроблено та затверджено план перевірок суб’єктів господарювання Кіровоградської області на перший квартал поточного року. На перевірки всіх інших підприємств накладено мораторій. Звертаючись до представників бізнесу, заступник начальника Управління ДСНС наголосив, що наразі основним показником належного рівня пожежної безпеки на об’єктах держави, окрім зменшення кількості пожеж, є виконання протипожежних заходів. Ігор Вікторович нагадав, що вибір організацій, які виконують роботи протипожежного призначення підприємець здійснює самостійно. На даний час на території Кіровоградської області здійснюють зазначену діяльність 31 організація. Повний перелік ліцензіатів викладено на офіційному Інтернет-сайті Управління.

Присутні представники підприємств та організацій зазначили у розмові, що знань власника об’єкта не завжди вистачає для вжиття усіх протипожежних заходів, тим більше таких перевірок потребують об’єкти з високим ступенем ризику. Оскільки під наглядом фахівців простіше усувати недоліки.

Результати засідання були оформлені протокольним рішенням, згідно з яким Управлінням не допускатиметься проведення безпідставних перевірок. Суб’єкти господарювання зобов’язані у першу чергу усувати недоліки, які можуть призвести до виникнення пожежі, перешкоджати її гасінню та евакуації людей.

Завершуючи зустріч усі запрошені погодилися, що безпека людей – пріоритетне питання і забезпечувати її повинен кожен відповідальний керівник підприємства.

У ДСНС України у Кіровоградській області

засідання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі