12:13, 18 квітня 2016 р.

Два паси Локтіонова

У рамках 22-го туру першої ліги України ФК «Зірка» на виїзді протистояла МФК «Миколаїв». Наша команда забила по голу в кожному з таймів і здобула важливу перемогу із рахунком 2:0.

Зі старту Сергій Лавриненко застосував захисний варіант складу, адже в опорній зоні, замість більш креативного Бориса Баранця, діяв Олександр Кучеренко. Пару йому склав Владислав Лупашко, а в центрі оборони грав Ярема Каваців. На решті ж позицій грали ті самі виконавці, що і в поєдинку з «Десною».
Початок матчу був за «Зіркою». Уже на шостій хвилині гості заробили стандарт, неподалік від штрафного майданчика господарів. Штрафний удар наші земляки розіграли, а завершився момент дальнім прострілом Олександра Кучеренка вище воріт. За чотири хвилини Андрій Бацула прорвався лівим флангом і намагався обігратись із тим-таки Кучеренком, але не встиг на пас у відповідь. А ще пізніше Григорій Баранець у боротьбі зі двома центрбеками «Миколаєва» проштовхував м’яч у напрямку воріт, але неточно.
І лише опісля цього підопічні Руслана Забранського нанесли удар у бік воріт «Зірки» – постріл Юрія Батюшина був вище цілі. Ще раз Батюшин потурбував нашу оборону, коли прорвався у штрафний майданчик, але знову пробив над поперечиною. У відповідь Олексій Чичиков наніс удар із кута штрафного майданчика прямо у руки воротарю «корабелів» Роману Чумаку. Чергову небезпеку кіровоградці створили, коли націлену подачу Андрія Бацули із правого флангу, зі штрафного удару, перехопив голкіпер господарів.
І все ж, перевага підопічних Сергія Лавриненка переросла у забитий м’яч, який виявився надефектним. Роман Локтіонов класно п’ятою зробив передачу на Олексія Чичикова, який опинився прямо перед воротами без опіки і сильно пробив точно під поперечину – 0:1.
«Миколаїв» продовжив турбувати Євгена Паста дальніми ударами, адже більшого зробити їм не давали наші захисники. Тож, в атаці після розіграшу м’яча з центра поля, Артем Бессалов пробив здалеку, але дуже й дуже неточно. А «Зірка» перейшла на гру в контратаках, і ще не раз наші гравці могли розчарувати місцевих уболівальників. Так, після одного із контрвипадів, Олексій Чичиков увірвався до штрафного майданчика з лівого флангу і виконував простріл на дальню стійку – на жаль, ніхто з партнерів пас не замкнув. А господарі, не зраджуючи своїм традиціям, били виключно здалеку і винятково повз ворота. Юрій Батюшин, із лінії штрафного, замикав подачу зі штрафного, але неточно й несильно, та втім, Євген Паст все одно забрав м’яча до рук. Та все ж, завершувався тайм черговою атакою «Зірки». Роман Локтіонов із гострого кута пробив у лічених сантиметрах від стійки воріт.
Лише по перерві, на 50-й хвилині, «корабели» вперше пробили в отвір воріт «Зірки». Знову ж таки, надактивний Юрій Батюшин здалеку перевірив нашого голкіпера – Євген Паст був на місці. А у відповідь Роман Локтіонов віддав пас в один дотик на хід Артему Щедрому, який увірвався до штрафного майданчика, і проти нього ззаду в підкаті зіграв Станіслав Чучман. Арбітр одразу ж вказав на «точку» і показав жовту картку захисникові. Олександр Кучеренко пішов виконувати вирок арбітра і розвів м’яч і голкіпера по різних кутах – 0:2.
Руслан Забранський одразу ж провів дві заміни, випустивши на поле атакуючих гравців Антона Муховикова та Валерія Сторубльовцева. Але картини на полі це особливо не змінило. Навпаки, вирішувати всі питання в матчі могла «Зірка». Спочатку Артем Щедрий із правого флангу навісив на самотнього Романа Локтіонова, але нападник головою пробив вище воріт. Згодом Григорій Баранець обіграв свого опонента біля лицьової лінії у штрафному майданчику «Миколаєва» і пробив у ближній кут – воротар Роман Чумак був на місці. А ще пізніше Роман Попов зльоту замикав подачу з лівого флангу в черговій контратаці, та воротар господарів продемонстрував відмінну реакцію і здійснив класний сейв. Між тим, і господарі двічі потурбували Євгена Паста. Наш голкіпер зафіксував м’яч у руках після удару Юрія Буличева, а тезка півзахисника «корабелів» Батюшин пробив повз ворота.
Велика кількість нереалізованих моментів кіровоградцями призвела до того, що в кінцівці матчу миколаївські футболісти пішли «ва-банк» і декілька нагод для взяття воріт підопічні Руслана Забранського створили вже у компенсований час. Юрій Батюшин черговим ударом струснув поперечину наших воріт, а згодом господарі заробили кілька кутових, з якими впоралися наші захисники й воротар.
Тож – 0:2. «Зірка» у 2016 році виключно перемагає. На сьогодні, кіровоградці випереджають свого найближчого опонента у турнірній таблиці – «Черкаський Дніпро» – на дев’ять очок. Але до шести пунктів цю перевагу може скоротити криворізький «Гірник», якщо завтра переграє на виїзді ФК «Тернопіль».

МФК «Миколаїв» (Миколаїв) – «Зірка» (Кіровоград) 0:2 (0:1, 0:1)
16 квітня 2016 року (субота). Початок о 17:00. Миколаїв. Центральний стадіон. Оцінка поля: 3. +17 С. Освітлення: природнє. Чемпіонат України, перша ліга, 2 коло, 22 тур.
Арбітр: Козиряцький Максим (Запоріжжя)
Асистенти арбітра: Лібстер Андрій (Луганськ), Толмачов Сергій (Маріуполь)
4-й арбітр: Калита Роман (Миколаїв)
Спостерігач арбітражу: Соботюк Сергій (Київ)
МФК «Миколаїв»: 51. Чумак Роман, 5. Бессалов Артем, 7. Берко Віктор, 10. Саркісян Ваге (26. Сторубльовцев Валерій, 56), 13. Батюшин Юрій, 18. Момот Віталій, 21. Цапій Юрій (78. Рогозинський Валерій, 70), 22. Гордя Ігор (19. Муховиков Антон, 58), 23. Ковальов Андрій, 32. Буличев Юрій, 77. Чучман Станіслав. Запасні: 16. Майборода Олексій, 2. Хохлов Вадим, 8. Моря Леонід, 97. Вітенко Євгеній. Головний тренер: Забранський Руслан.
«Зірка»: 44. Паст Євген, 2. Каваців Ярема, 8. Лупашко Владислав, 9. Щедрий Артем, 11. Бацула Андрій, 18. Кучеренко Олександр, 20. Фатєєв Дмитро, 22. Баранець Григорій (к/к) (50. Акименко Олександр, 74), 55. Ковальов Максим, 77. Чичиков Олексій (24. Зубков Руслан, 87), 99. Локтіонов Роман (95. Попов Роман, 77). Запасні: 33. Поштаренко Павло, 7. Мостовий Андрій, 10. Допілка Олег, 16. Баранець Борис. Головний тренер: Лавриненко Сергій.
Голи: 0:1, Чичиков Олексій (25), 0:2, Кучеренко Олександр (54, з пенальті).
Попередження: Бессалов Артем (36), Чучман Станіслав (53).