• Головна
  • На Кіровоградщині триває робота щодо впровадження реформи децентралізації адміністративних послуг
15:16, 26 квітня 2016 р.

На Кіровоградщині триває робота щодо впровадження реформи децентралізації адміністративних послуг

Про стан проведення цієї роботи районними державними адміністраціями та міськими виконавчими комітетами міст обласного підпорядкування проінформувала на апаратній нараді заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Світлана Соломаха.

Вона нагадала, що реформаційних змін на даному етапі три. Перша з них – передача органам місцевого самоврядування від органів державної міграційної служби повноважень з реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання громадян – набрала чинності з 4 квітня, тобто робота в цьому напрямі триває вже три тижні. За інформацією, яку має департамент від райдержадміністрацій та міськвиконкомів, на сьогодні всі органи місцевого самоврядування створили органи реєстрації (або поклали обов’язки з реєстрації на відповідальних осіб), прийняли від органів ДМС реєстраційні картки та здійснюють відповідні повноваження.
Проте є дві проблемні території. Перша – Гайворонський район, де Бандурівська сільська рада не провела відповідної роботи щодо організації виконання таких повноважень, друга – Петрівський район: тут всі сільські та Балахівська селищна рада (виняток – Петрівська селищна рада), делегували дані повноваження районній раді, що, за словами Світлани Соломахи, не в повній мірі відповідає чинному законодавству. Адже зміни в нього для того й вносилися, аби така послуга надавалась громадянам безпосередньо за місцем їхнього проживання, тобто була максимально наближена до людей.
Щодо виготовлення відповідних штампів та бланків, то робота триває. Повністю забезпечені ними органи реєстрації у містах Кіровограді, Знам’янці, Олександрії, Світловодську та шести районах – Знам’янському, Компаніївському, Олександрійському, Світловодському, Ульяновському, Устинівському. В усіх інших районах робота проведена частково: у деяких громадах штампи і бланки є, в інших над цим ще працюють.
Разом з тим, як зазначила Світлана Соломаха, практично всіма органами місцевого самоврядування не виконано завдання щодо оформлення заявок на створення електронного реєстру територіальних громад. Таку заявку оформила лише Маловисківська об’єднана територіальна громада.
Наступні дві реформи у сфері адмінпослуг, як відомо, стосуються передачі від органів юстиції повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та з реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців. Ці повноваження районні державні адміністрації та міськвиконкоми мають забезпечити в повному обсязі буквально через кілька днів – після 30 квітня.
На сьогодні всі райдержадміністрації та міськвиконкоми отримали ідентифікаційні доступи до державних реєстрів та майже всі направили листи Міністерству юстиції щодо забезпечення умов, необхідних для реалізації повноважень із зазначеної держреєстрації. Винятком є Новоархангельська РДА, яка й досі не спрямувала відповідного листа. Ситуація не зовсім зрозуміла, враховуючи те, що відповідні фахівці в районі пройшли необхідне навчання, мають доступи, логіни, паролі тобто, готові до роботи.
Керівництву Новоархангельської РДА необхідно поспішати, оскільки, як наголосила Світлана Соломаха, часу для прийняття на рівні Кабінету Міністрів рішення про передачу повноважень лишається дуже мало.
Тим територіям, які такі повноваження вже отримали, заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА нагадала, що після прийняття відповідних розпоряджень Кабінету Міністрів райдержадміністрації та міськвиконкоми повинні у місячний термін прийняти від головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області реєстраційні справи у паперовому вигляді. На сьогодні, згідно з актами приймання-передачі, такі справи передано лише Знам’янській РДА та Знам’янському МВК.
За наданою до департаменту інформацією, до 29 квітня планується передати реєстраційні справи у Бобринецькому, Голованівському, Маловисківському, Новгородківському, Новомиргородському, Олександрівському та Устинівському районах.
На завершення свого виступу Світлана Соломаха тезисно виокремила завдання, які районам та містам необхідно оперативно виконати, з огляду на нові повноваження, котрі до них переходять з 30 квітня, а також нагадала про необхідність подальшого інформування населення щодо змін, які вже відбулися і які відбудуться, аби жителі області були обізнані, куди їм звертатися у разі потреби.
Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, у свою чергу, звертаючись до голів райдержадміністрацій та міських голів, наголосив, що альтернативи змінам, які розпочалися, немає. Процес децентралізації в країні, а значить процес наближення послуг до людей за місцем їхнього проживання, буде продовжуватися. Тому не варто вигадувати причин, чому щось не зроблено – необхідно шукати можливості та вживати заходи, аби те, що необхідно зробити, було зроблено, і якнайшвидше.
Сергій Кузьменко доручив Світлані Соломасі, разом з керівниками районів, де робота ще не завершена, допрацювати моменти, по яких є питання, і до кінця тижня подати йому узагальнену інформацію щодо стану справ. А керівникам територій нагадав: повна відповідальність за своєчасне завершення обсягу підготовчої роботи лежить саме на них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація адміністративних послуг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...