• Головна
  • Дві економічні кризи в Україні та їх вплив на ринок нерухомості
Реклама
14:03, 1 липня 2016 р.

Дві економічні кризи в Україні та їх вплив на ринок нерухомості

Реклама

Аналіз причин кризи в будівельній галузі України.

На даний час ситуація в будівельній галузі починає вирівнюватися. Зниження цін на житло в новобудовах поступово сповільнюється, а в деяких містах України відбувається певне зростання попиту на квартири. Наприклад, для того, щоб придбати однокімнатні апартаменти в Запоріжжі або купити квартиру в новобудові м. Львів, зараз доведеться викласти трохи більше коштів, ніж пару місяців тому.

На початку 2000-х років велика кількість покупців скористалася можливістю поліпшити свої житлові умови за допомогою різноманітних кредитних програм. Треба зазначити, що під час економічного підйому фінансові установи без упину видавали кредити під заставу, у тому числі й житла, для придбання якого покупці брали кошти в банків.

Довгий період стабільності української валюти призвів до зростання впевненості в надійності фінансової системи – багато покупців брали великі кредити в іноземній валюті під заставу нерухомості. І коли у 2008-2009 роках зненацька вдарила перша хвиля економічної кризи, виявилося, що ані забудовники, ані покупці, ані банківські установи не знають, що робити далі. Точніше, деяке розуміння було, але запас міцності був відсутній. Спочатку банки вірили в те, що ситуація нормалізується і боржники знову почнуть виплачувати кредити у нормальному режимі. У багатьох випадках так і сталося, але ще більше позичальників змушені були віддати заставлене житло у власність банків. І як виявилося, такого житла було досить багато.

Деякий час ціни на таку нерухомість тримались на високому рівні, але банку невигідно довго тримати кошти у вигляді власності, що не приносить прибутку. Тому, фінансові установи потроху, щоб не викликати швидкого падіння цін, почали реалізовувати заставну нерухомість на ринку. Їм майже вдалося мінімізувати збитки, але в 2014 році налетіла нова економічна криза, в результаті чого ситуація почала різко погіршуватися і врешті-решт вийшла з-під контролю, що призвело до стагнації в багатьох секторах економіки України.

Різке зменшення доходів та здешевлення національної валюти викликало падіння купівельної спроможності населення. В результаті така доволі надійна й прибуткова галузь, як будівництво житла, також зазнала серйозних втрат. Великий термін між початком робіт та реалізацією новобудов призводив до того, що компанії забудовники, які іноді також використовували кредитні кошти, стали власниками житла, яке нікому було продати, щоб хоча б покрити власні витрати або розрахуватися з кредиторами. Певно, майже в кожному місті є будівельні майданчики, завмерлі на різних стадіях готовності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...