
Реклама
14:45, 5 січня 2017 р.
7 списків, які потрібно вести фрілансеру
Реклама
Як часто ви складаєте списки? Тільки коли йдете за покупками в магазин, і то не завжди? До недавнього часу я чинив так само. Поки не на валилося безліч справ, не тільки по роботі, але і по дому. Я почав багато забувати: то забув нову ідею для статті, яка спонтанно народилася в голові, то повністю вивітрилося з голови, що потрібно зробити для нового клієнта. Думаю, ця картина знайома багатьом читачам. Так відбувається через відсутність самоорганізації, через невміння планувати свій день, і чітко розмежовувати побут і роботу. У фрілансерів така проблема зовсім не рідкість. Організувати свій побут і роботу, пам'ятати про багато речей вам допоможуть списки. Вони не тільки дозволяють розкласти справи по поличках, а й заощадити час і сили. Час ви не витрачаєте, не займаючись зайвими справами, які в список не внесені. Важливо привчити себе сліпо слідувати списку, не відступаючи від переліку ні на крок. Таким же чином ви збережете сили для більш важливих занять.
Перелік справ і цілей - це візуалізація вашого життєвого шляху протягом певного відрізка часу. Записавши свої цілі, ви більш чітко уявляєте їх собі, описуєте шлях досягнення.
Тому на тренінгах особистісного росту практично кожен тренер радить записувати цілі в житті - і дрібні, і великі. Фрилансеру потрібно вести відразу кілька різних списків. Ви можете завести окрему папку на комп'ютері, або ж робити записи по-старому, на папері, - великої різниці немає. Головне - бачити перелік і слідувати йому. Нижче - списки, які не завадить вести «вільному фрілансеру» . Відразу все або вибрати кілька - вирішуйте самі.
Мої цілі
Як я вже писала вище, правильна постановка пріоритетів і складання списку дозволить вам більш чітко уявити як саму мету, так і шлях її досягнення. Перенісши мету на папір, ви робите її реальнішою.
Коли мета досягнута, ви викреслюєте її зі списку. Тим самим ви покажете себе, що немає в світі вершин, які ви не могли б підкорити. Це здорово піднімає самооцінку.
Які цілі записувати? Тільки реальні, тільки такі, які ви зможете реалізувати незабаром.
Психологи радять вішати список цілей: так, щоб ви завжди пам'ятали, куди вам потрібно рухатися, кинувши лише швидкоплинний погляд на перелік.
У мене такий список зберігається на комп'ютері. Ярлик на нього - по самому центру робочого столу. Включаючи комп'ютер щоранку, я волею-неволею кидаю погляд на цей список, і це надихає мене працювати більше і краще, тому що я пам'ятаю, для чого це роблю. Якщо буду лежати днями на дивані або тільки займатися будинком, мені ніколи не досягти того, що я собі запланувала.
Справи на кожен день
Дуже важливий список для кожного фрілансера, який допомагає правильно організувати робочий день, і навіть скласти грамотний план дій.
Приступаючи до складання плану, розділіть лист на дві частини: список справ, які потрібно зробити на роботі (доробити поточний проект, знайти нове замовлення, відповісти на пошту і т.п.). Вкажіть час, відведений для кожного кроку, і тверезо оцінюйте свої сили. Краще беріть час з запасом.
Потім розпишіть, що і в який час потрібно зробити по дому. Може, вам потрібно зустрітися з важливою людиною або викликати сантехніка. Коли це має статися?
Тепер злийте два списки в один. Так у вас вийде справжній план на день - залишилося тільки діяти відповідно до нього.
Нові ідеї
Записувати свої ідеї - корисна річ. Адже, як правило, «осяяння» приходить до нас в самий невідповідний момент, а коли берешся до роботи, можна легко забути, що ж тобі спало на думку. Народжений креатив обов'язково записуйте. Складайте список: що можна зробити незабаром, а що вимагає для реалізації більше витрат. Обов'язково відзначайте, яку ідею вдалося втілити в життя, успішно чи ні.
Речі, які робити не потрібно
Це так званий «антіспісок». Запишіть, що робити не можна ні в якому разі. Наприклад, не брати передоплату, вимикати комп'ютер з кнопки, робити тестові завдання і т.д. Список цей, особливо початківцям фрілансерам, після чергового «проколу», потрібно повісити на видне місце в рамочку. Нехай він буде вашій скрижаль з десятьма заповідями фрілансера, порушувати які ні в якому разі не можна. Допоможе уникнути проблем і розчаруватися в «вільному польоті».
Замовники і корисні люди
Я вже писала про те, як важливо фрілансеру завести якомога більше корисних знайомств і контактів. Всіх потрібних людей теж занесіть в список.
Записуйте і всіх замовників, з якими вдалося співпрацювати.
Збережіть їх контакти, робіть позначки, як працювалося - добре чи не дуже, скільки заробили, скільки душі вимотав з вас ця людина і так далі. Ця інформація потім може виявитися дуже потрібною.
Шахраї і кидали
Так, список таких особистостей теж повинен бути. З контактами і докладною характеристикою. Записуйте не тільки тих, з ким мали нещастя зіткнутися самі, а й кого виявили ваші друзі / знайомі. Так, є сайти з чорними списками, але можуть бути випадки, коли сайт буде недоступний - збережіть список недобросовісних замовників собі самі.
Корисні сервіси та сайти
У мене зберігається величезний список корисних сайтів і сервісів. Чи не в закладках браузера, в окремому файлі. Тому що закладки можна ненавмисно очистити, а файл цей у мене збережений додатково на декількох флешках. У списку - сайти для перевірки унікальності, сайти з корисною інформацією, сервіси для визначення якості тексту, і багато іншого, з адресами і коротким описом, щоб не забути, що це за сайт такий. Рекомендую вести такий список кожному фрілансеру - ніколи не знаєш, коли знадобиться зайти на той чи інший ресурс, а адреси немає під рукою.
Як складати списки
Списки складати не так просто. Здається, немає нічого складного в тому, щоб взяти блокнот і ручку, і черканути пару рядків; або відкрити текстовий файл і постукати по клавіатурі. Але це тільки на перший погляд. Як візьмешся писати - вистачає сил тільки на два-три пункти.
Існують деякі секрети, як спокійно і обдумано скласти список: сядьте в тиші, будьте спокійні і зосереджені;
приступайте до складання списку справ заздалегідь;
немає різниці, на чому буде ваш список - на папері або в електронному вигляді, вибирайте, що зручніше;
правильно розставте пріоритети - поставте в список спочатку більш важливі справи;
постійно працюйте зі списком, не закидайте його після написання: відзначайте, що зроблено, додавайте нові пункти при необхідності, вносьте нові дані.
Основна проблема - людина, накидавши список справ і цілей, вішає його на стіну і забуває про нього. Тоді складання списку безглуздо. Це інструмент, з яким потрібно постійно працювати.
А в той день, коли список ваших цілей буде повністю перекреслений, тому що ви всього досягли, ви можете вважати себе успішною людиною. Списки ж потрібних знайомств, замовників, ошуканців потрібно постійно вести, поповнювати і періодично переглядати. Це немов клумба, за якою потрібно систематично доглядати, інакше засохне і толку від неї не буде.
Ведіть списки. Будьте організовані і цілеспрямовані - від цього опинитеся тільки у виграші.
Джерело: biznes-kopilka.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:48
15 травня
15:30
15 травня
12:24
15 травня
17:12
13 травня
15:23
13 травня
ТОП новини
Оголошення
16:57, 9 травня
07:51, 5 травня
16:57, 9 травня
16:57, 9 травня
16:57, 9 травня
live comments feed...