• Головна
  • У Кропивницькому виконком відправив на доопрацювання проекти рішень щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті
13:30, 15 лютого 2017 р.

У Кропивницькому виконком відправив на доопрацювання проекти рішень щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті

Питання погодження вартості разового проїзду одного пасажира на міських автобусних маршрутах у Кропивницькому стало центральним у порядку денному засідання виконавчого комітету мiської ради вчора, 14 лютого.

Керівники транспортних підприємств, що здійснюють перевезення пасажирів в обласному центрі звернулися до міської влади з проханням збільшити розмір тарифів на проїзд у громадському транспорті і надали для цього свої розрахунки.

Відповідно до власних обгрунтувань нових тарифів зростанням розміру мінімальної заробітної плати, паливно-мастильних матеріалів та запасних частин, підприємства ПП «УкрАвтоIнвест» (маршрути № 5-а, 8, 11, 103, 126), ПП «ОЛIКС» (№ 1-ц, № 3, 15, 21, 27, 44, 108), КТ «Автолегiон – Варванської Ю.В.» (№ 4, 20, 55, 111, 116, 116-а, 134), ПП «Паритет Сервiс» (№ 14, 77, 104, 112, 113), ПП «Автобаз – Кiровоград» (№ 18, 115, 117, 118) пропонують погодити їм тариф у розмiрi 5,00 гривень.

ФОП Баркар С.М. (№ 274 в режимі маршрутного таксі до с. Нового) - у розмiрi 6,00 гривень.

ФОП Кобченко В.В. (маршрут № 6) - 5 гривень,

ФОП Кобченко В.В ( маршрут №17), ТОВ «Кіровоград-Євро-Транс» (№130), ФОП Шаповалова А. О. (№126) – 4,5 гривень.

ПП «СЕРВІСКОМ» (№274 у звичайному режимі руху) – 4.00 гривні.

Нові тарифи від перевізників викликали чимало зауважень щодо достовірності розрахнуків і можливого підвищення якості перевезень, пов’язаного зі зростанням вартості проїзду. Сумнівів додали і покладені в основу розрахунків показники пасажиропотоку. Економісти транспортних підприємств обраховують тариф виходячи із перевезення всередньому 13 пасажирів на годину, а громадські активісти за власними спостереженнями наводять інші дані: 35 пасажирів у години “пік” і 25 - впродовж дня.

Додаткові вимоги пред’являтиме міська влада і до якості перевезень, дотримання графіку руху, культури обслуговування тощо. Міський голова Андрій Райкович звернув увагу, що у 2017 році добігає кінця термін дії угод на право здійснення пасажирських перевезень у Кропивницькому.

- Міська влада послідовна у своїх діях, а тому нові договори ми будемо укладати виключно з тими підприємствами, які встановлять на транспортних засобах ефективні системи контролю – GPS трекери, - наголосив очільник міста. Поки що такими пристроями облаштовані лише маршрутки підприємства “УкрАвтоІнвест” і планують їх встановлювати на автобусах ПП “Олікс”.

Начальник управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Олександр Вергун висловив пропозицію розглядати не фіксований, а граничний тариф, оскільки це дозволить перевізникам маневрувати вартістю проїзду, зменшуючи її при напливі пасажирів і збільшуючи, наприклад, у вечірні години.

Натомість, керівник ПП “Олікс” Дмитро Вінницький переконував членів виконкому у необхідності термінового прийняття рішення щодо збільшення вартості проїзду, адже до кінця поточного місяця підприємства мають сплатити податки і виплатити підвищені заробітні плати, а тариф 3,5 гривні такої можливості не дає. За інформацією Дмитра Вінницького, розрахунки нових тарифів є реальними, більше того,

розрахована вартість проїзду є ще вищою, ніж подана на розгляд виконкому і частину видатків підприємства погодилися взяти на себе.

Враховуючи складність питання, Андрій Райкович поставив на голосування пропозицію відтермінувати розгляд тарифів до четверга. А додатковий час порадив використати усім сторонам для детальнішого обгрунтування усіх розрахунків. Члени виконкому підтримали таке рішення. Наступне засідання виконкому призначене на четвер, 16 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виконком
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...