10:24, 13 березня 2017 р.

Історична перемога "Зірки"

Недільного березневого дня на стадіоні «Зірка» в місті Кропивницький зібралося багато вболівальників. Звісно ж, ажіотаж у всіх викликало протистояння нашої команди з чемпіоном України, київським «Динамо», у рамках 21-го туру Ліги Парі-Матч.

У старті киян особливих несподіванок не було. У складі ж кропивничан варто відзначити дебют українського нападника нігерійського походження Адерінсоли Есеоли. Через дискваліфікацію поєдинок пропускав захисник Олександр Кучеренко, замість якого грав Дмитро Фатєєв. До того ж, наші тренери змушені були вносити корективи у тактичні побудови у звязку з тим, що на останньому тренуванні пошкодження зазнав Наілсон. Тож у центрі обороні, разом із Федеріко Перейрою, розташувався Екіса Борха. Перед початком протиборства учасники матчу та глядачі хвилиною мовчання вшанували пам’ять колишнього директора футбольного клубу «Зірка» Сергія Ольшевського, який пішов із життя після важкої хвороби.
Уже на третій хвилині гри кропивничани провели стрімку контратаку лівим флангом. Артем Сітало прострілив до штрафного майданчика, проте м’яч потрапив на протилежну бровку до Павла Полегенька. Після його передачі та серії рикошетів, по воротах намагався пробити Адерінсола Есеола, та удар нападника нейтралізував голкіпер киян. Загалом, «Динамо» захопило ігрову та територіальну ініціативу, намагаючись будувати свої атаки через фланги. Так небезпечну подачу Андрія Ярмоленка, в неймовірному стрибку, перехопив Євген Паст. Та господарі не відсиджувалися в обороні, а за першої-ліпшої можливості одразу намагались «ущипнути» суперника в контратаці. При цьому наші випади виглядали куди небезпечнішими, ніж позиційний наступ динамівців. Реальний момент, аби забити, втратив Артем Сітало на 11-й хвилині, коли головою, в падінні, пробив трохи вище воріт, після навісу Дмитра Фатєєва.
Ближче до середини першої сорокап’ятихвилинки акцент гри змістився до центра поля, хоча м’ячем усе ж більше володіли столичні футболісти. Серія навісних передач до штрафного майданчика «Зірки» успіхом не увінчалася – наші захисники з легкістю вигравали єдиноборства у своїх візаві. В атаці ж підопічні Романа Монарьова весь час навантажували Адерінсолу Есеолу, котрий постійно тримав у напрузі захисників киян. У одному з епізодів нападник кропивничан позбувся опіки та пробив метрів із 16-ти, проте низом і точно в руки Артуру Рудьку. А ще за п’ять хвилин наш нігерійський українець мав чистий вихід сам на сам із голкіпером «Динамо». Кропивницький форвард прокинув м’яч повз опонента і здалося, що воротар збив Адерінсолу Есеолу. Проте арбітр фолу не побачив, хоча й жовту картку Есеолі за симуляцію не показав.
Йойкнуло серце вболівальників «Зірки» на 32-й хвилині, коли з лівого кута штрафного майданчика пробивав Андрій Ярмоленко. Євген Паст цей удар відбив, хоча капітан гостей перебував в офсайді, про що сигналізував лайнсмен. А господарі провели стрімку контратаку, яку знову завершував Есеола, котрий сміливо пішов на прорив і заробив дуже перспективний штрафний у 17-ти метрах від воріт, майже по центру. Виконувати удар узявся автор найкрасивішого голу 2016 року, за версією телепрограми «ПроФутбол» – Андрій Бацула. І пробив невідпорно й дуже красиво, потужним ударом відправивши м’яч у «дев’ятку». Трибуни радісно сприйняли взяття воріт, а автор голу передавав «сердечний» привіт коханій дружині.
Звісно, «Динамо» одразу ж додало, намагаючись відігратися, та оборонці «Зірки» справлялись із натиском киян. Зокрема, варто виділити перехоплення м’яча Євгеном Пастом, після навісної передачі з лівого флангу. Уже в компенсований до першого тайму час, іще один стандарт у виконанні Андрія Бацули призвів до небезпеки. Артур Рудько помилився на виході й м’яч опинився в Федеріко Перейри. Передачею через себе аргентинець спрямував м’яч у район одинадцятиметрової позначки, але удару по воротах не відбулося. Тож, на перерву суперники відправилися за мінімальної переваги господарів поля.
За дві хвилини після початку другого тайму, нагоду вийти віч на віч із голкіпером мав Павло Полегенько, та вихованця київського «Динамо» вчасно відтиснули від м’яча захисники. Найреальнішу, на той час, нагоду забити втратив Віталій Буяльський, котрий пробив у падінні з лінії штрафного майданчика. І, на щастя для всіх нас, м’яч прийняла на себе поперечина. Але не «мовчала» й «Зірка». Стрімка контратака правим флангом, котру провели Адерінсола Есеола та Олексій Чичиков, завершилася небезпечним ударом-прострілом Павла Полегенька, з яким динамівська оборона впоралась. А ще за кілька хвилин, після класної стрімкої комбінації правим флангом, на ударну позицію виривався Артем Сітало, але за момент до удару захисник вибив м’яч із-під ноги нападника. А після кутового, головою, вище воріт пробив Адерінсола Есеола.
Підопічні Сергія Реброва мали дві небезпечні нагоди, щоб забити, в середині другої сорокап’ятихвилинки. Обидва рази на вістрі атаки був Артем Бєсєдін, та в першому епізоді асистент арбітра зафіксував офсайд, а в другому – нападник головою пробив неточно. Також варто відзначити й дальній удар Дениса Гармаша над поперечиною.
А згодом настирний та невтомний Адерінсола Есеола знову заробив небезпечний стандарт, ближче до лівого кута штрафного майданчика. Цього разу пробивати узявся вихованець київського «Динамо», а нині гравець кропивницької команди Павло Полегенько. Тут потрібно зазначити, що наші гравці дуже грамотно прилаштувалися до динамівської «стінки» та перекрили огляд Артуру Рудьку. Тож зреагувати на потужний «постріл» Полегенька голкіпер гостей просто не встиг і другий м’яч, і знову після штрафного, опинився в сітці воріт чемпіонів України.
Далі господарі грали по рахунку, добре перекривали небезпечні зони й не дуже притискалися до власних воріт. Тож особливих моментів у підопічних Сергія Реброва майже не було. Проте можна відзначити, як на 80-й хвилині гостро подав зі штрафного Микола Морозюк, проте у наших воротах опинився не м’яч, а півзахисник Денис Гармаш. У розрахунку на стрімкі контратаки, в. о. головного тренера «Зірки» Роман Монарьов випустив на поле швидкісних Дмитра Білонога й Артема Щедрого. Але заключні хвилини матчу проходили досить-таки спокійно і фінального штурму воріт Євгена Паста від киян не було. Навпаки, це біля володінь Артура Рудька був іще один штрафний. Артем Щедрий виконав подачу, Дмитро Білоног трохи не дотягнувся головою до м’яча.
У компенсовані до матчу дві хвилини, був дальній постріл Сергія Сидорчука, котрий головою відважно відбив Дмитро Фатєєв. Отож, кропивницька «Зірка» здобула історичну перемогу над столичним «Динамо» з рахунком 2:0. Востаннє наша команда брала гору над киянами в 1996 році, коли, завдяки голам Сергія Борисенка та Юрія Мартинова, тоді ще «Зірка НІБАС», також переграла діючих чемпіонів України, тільки з рахунком 2:1. До речі, в тому першому, пам’ятному для нас, матчі у складі киян грав нинішній головний тренер «Динамо» Сергій Ребров.
А цього разу, на післяматчевій прес-конференції, Сергій Станіславович усю вину за поразку взяв на себе. Наставник киян відзначив, що «Зірка» обрала єдину правильну тактику на гру й реалізувала свої моменти. Прямої вини Артура Рудька у пропущених м’ячах немає, хоча, звісно ж, голкіпер не виручив команду в моментах із узяттям воріт. Свої ж нагоди динамівці, яким на важкому полі складно було створювати, ніж суперникам руйнувати, не використали.
В. о. головного тренера «Зірки» Роман Монарьов привітав усіх із перемогою, подякував уболівальникам за чудову атмосферу, а гравцям – за прекрасний матч. Роман Геннадійович зазначив, що у кропивничан були невеликі проблеми зі складом, адже за день до гри травмувався бразильський захисник Наілсон. Його місце в обороні зайняв Екіса Борха й повністю впорався зі своїми функціями. Також, гарний дебютний матч провів і Адерінсола Есеола, котрий виграв багато боротьби у своїх опонентів. Загалом, усі виконавці заслуговують похвали за характер, самовіддачу, бажання перемогти і впевненість у власних силах.
Від себе зазначимо, що це був той випадок, коли просто неможливо назвати цю перемогу незаслуженою. Адже майже в усіх компонентах господарі поля, як мінімум, не поступилися більш досвідченим конкурентам, а по кількості реальних гольових нагод перевершили динамівців. Тож, на полі сьогодні дійсно була Команда, яка подарувала своїм уболівальник яскраве, незабутнє переможне Свято.

«Зірка» (Кропивницький) – «Динамо» (Київ) – 2:0 (1:0).
12 березня 2017 року (неділя). Початок о 14:00. Кропивницький. Стадіон «Зірка». Оцінка поля: 3. 7 933 глядачі. +7 С. Ліга Парі-Матч, 2 коло, 21-й тур.
Арбітр: Козик Ярослав (Мукачеве).
Асистенти арбітра: Матяш Віктор (Донецьк), Чертоляс Максим (Херсон).
Четвертий арбітр: Жабченко Анатолій (Хмельницький).
Спостерігач арбітражу: Годулян Віталій (Одеса).
Офіцер безпеки ФФУ: Желєзний Микола (Суми).
Директор матчу ФФУ: Калита Михайло (Миколаїв).
«Зірка»: 44. Паст Євген, 4. Перейра Федеріко Ернан (к\к), 8. Лупашко Владислав, 10. Есеола Адерінсола Хабіб (26. Білоног Дмитро, 81), 11. Бацула Андрій, 14. Сітало Артем (50. Акименко Олександр, 69), 20. Фатєєв Дмитро, 28. Полегенько Павло, 32. Екіса Імас Борха, 77. Чичиков Олексій, 99. Жуков Микита (9. Щедрий Артем, 84). Запасні: 41. Льопка Роман, 7. Драченко Максим, 23. Маткобожик Олександр, 95. Попов Роман. В. о. головного тренера: Монарьов Роман.
«Динамо»: 72. Рудько Артур, 4. Пантіч Александар, 9. Морозюк Микола, 10. Ярмоленко Андрій (к\к), 17. Рибалка Сергій (16. Сидорчук Сергій, 71), 19. Гармаш Денис, 24. Віда Домагой, 25. Гонзалес Дерліс (20. Яремчук Роман, 46), 29. Буяльський Віталій, 41. Бєсєдін Артем, 44. Кадар Тамаш. Запасні: 35. Коваль Максим, 5. Антунес Віторіно, 18. Корзун Микита, 26. Бурда Микита, 32. Федорчук Валерій. Головний тренер: Ребров Сергій.
Голи: 1:0, Бацула Андрій (34), 2:0, Полегенько Павло (71).
Попередження: Есеола Адерінсола (6), Рибалка Сергій (26), Кадар Тамаш (33), Гармаш Денис (60), Білоног Дмитро (90).