09:03, 20 березня 2017 р.

"Ворскла" 0 : 0 "Зірка"

У заключному матчі першого етапу Ліги Парі-Матч кропивницька «Зірка», на виїзді, протистояла полтавській «Ворсклі». Після перемоги в минулому турі над київським «Динамо», всі вболівальники нашої команди очікували від підопічних Романа Монарьова позитивного результату й у грі з ворсклянами.

На цей матч суперники виходили, вже знаючи про успіх «Сталі», яка, після третьої перемоги поспіль, випередила в турнірній таблиці не тільки кропивничан, але й полтавчан. А ось три поразки поспіль не дозволили підопічним Василя Сачка, які в минулому сезоні здобули право представляти Україну в єврокубках, пробитися до шістки найкращих. З’явилися навіть заклики до відставки головного тренера ворсклян, але керівництво клубу підтримало свого коуча, як і найвідданіші фани команди. Тож господарям поля було що доводити й вони виходили на поле з одним бажанням – перемогти. Нашим же тренерам потрібно було морально та фізично відновити своїх підопічних після надважкої гри з динамівцями та ще й піднести сюрприз своїм візаві. Тож Роман Монарьов пішов на ризик, змінивши тактичну схему та провівши, заплановану ще на початку тижня, ротацію на останньому рубежі.
Отже, у стартовому складі нашої команди дебютний поєдинок у Прем’єр-лізі проводив воротар Роман Льопка. Також варто відзначити появу в опорній зоні Максима Драченка та Дмитра Білонога – в півзахисті. А ось Дмитро Фатєєв цього разу залишився в запасі.
Зі стартовим свистком господарі поля пішли в наступ. Вже на четвертій хвилині «Ворскла» заробила перспективний штрафний удар у ворота Романа Льопки. Проте зі стандарту наші конкуренти влучили у правильно вибудувану «стінку», а добивання також прийняв на себе захист гостей. Загалом, у перші десять хвилин моментів, як таких, не виникало. Більше часу м’ячем володіли господарі, проте «Зірка», при можливості, одразу намагалася проводити контратаки. Зокрема, перспективним виглядало перехоплення передачі від голкіпера Дмитром Білоногом у центрі поля, проте його пас на фланг був неточним. Також, гостро відгукувалися на дальні закидання форварди Артем Сітало та Адерінсола Есеола, проте ці передачі перехоплювали оборонці полтавчан.
На 21-й хвилині, після прострілу в штрафну, надійно зіграв Роман Льопка, вдало вийшовши з воріт. А згодом Хльобас вирішив упасти в штрафному майданчику, та арбітр справедливо пенальті не призначив. Загалом, перша половина тайму була позаду, а ударів по воротах так і не було. М’яч подовгу затримувався в центрі поля, де розгорталася боротьба за ініціативу. Тож гра йшла між штрафними майданчиками.
Ближче до перерви стали виникати потенційно небезпечні моменти. В надії на те, що Адерінсола Есеола, за рахунок швидкості, виграє забіг у захисника, Андрій Бацула віддавав дальню розрізну передачу низом, проте український нігерієць до м’яча не дістався. Лише на 32-й хвилині біля воріт Романа Льопки виник дійсно гольовий епізод. Ігор Пердута, у падінні, замикав подачу із правого флангу від Павла Ребенка, та зовсім трохи не влучив у дальній кут. Ще за дві хвилини дальній удар того-таки Ребенка, після рикошету, завершився лише кутовим.
Відповідь кропивничани організували на 37-й хвилині. Після прострілу із правого флангу від Павла Полегенька, у штрафній господарів виникла легка паніка, але Адерінсола Есеола не зумів завдати удару. За дві хвилини до кінця першого тайму знову в епіцентрі подій був Есеола, та скидку на Дмитра Білонога від «десятки» кропивничан перехопили захисники «Ворскли». Отож, на перерву суперники пішли за справедливого нульового рахунку.
Перед другим таймом обидва наставника провели по одній заміні. Роман Монарьов, замість Дмитра Білонога, випустив Олександра Акименка, а Василь Сачко замінив Дмитра Кравченка на Артура Загорулька. Початок другої сорокап’ятихвилинки нагадував першу половину зустрічі – мінімум моментів біля обох воріт та максимум боротьби в центрі поля. На 57-й хвилині «Зірка» створила найнебезпечніший, на той час, момент. Олександр Акименко, скориставшись неузгодженістю захисників, виривався «на побачення» з голкіпером Богданом Шустом та, маючи оперативний простір, вирішив пробивати одразу з лінії штрафного майданчика. Воротар скоротив кут обстрілу й накрив, загалом несильний і прогнозований, удар нападника. Підопічні Василя Сачка відповіли пострілом Андрія Ткачука, але дальній кут закривав дебютант елітного дивізіону Роман Льопка, та й м’яч в отвір не летів.
Артем Сітало намагався знайти дальньою передачею екс-гравця «Ворскли» Олексія Чичикова, та Богдан Шуст знову вчасно вийшов із воріт і перехопив цей пас. Одразу ж небезпекою відповіли й полтавчани. Класну передачу Павла Ребенка у штрафному майданчику прийняв Дмитро Хльобас і небезпечно пробив повз стійку. Також було ще два удари здалеку від гравців команди Василя Сачка. Перший відбив Роман Льопка, другий від Павла Ребенка – був неточним.
Ну а свій найкращий шанс забити гравці «Ворскли» не використали на 75-й хвилині. Але варто віддати належне Роману Льопці, котрий спочатку відбив удар Дмитра Хльобаса з лінії штрафного майданчика, а потім вражаюче зреагував на «постріл» впритул Артура Загорулька, який був першим на добиванні. Варто сказати, що перед заключною десятихвилинкою підопічні Василя Сачка трохи притисли своїх опонентів, тому коуч «Зірки» задля того, щоб укріпити опорну зону, замість Артема Сітала, випустив Микиту Жукова.
За три хвилини до кінця поєдинку, коли Жуков, який не дуже вправно ввійшов у гру, заробив необов’язковий штрафний, Роман Льопка знову врятував свою команду від пропущеного голу. Разом із Федеріко Перейрою вони завадили відзначитися нападнику полтавчан, котрий намагався замкнути прострільну передачу із правого флангу. А от за хвилину голкіпер кропивничан, досить невпевнено, вийшов із воріт та свого партнера підстрахували оборонці.
У підсумку, фінальний свисток арбітра зафіксував нульову нічию у Полтаві. Тож, «Зірка» поділила очки з «Ворсклою» і, враховуючи перемогу «Сталі» над «Олександрією», наша команда на першому етапі Ліги Парі-Матч посіла дев’яте місце.

«Ворскла» (Полтава) – «Зірка» (Кропивницький) – 0:0 (0:0).
18 березня 2017 року (субота). Початок о 17:00. Полтава. Стадіон «Ворскла» ім. О.Бутовського. 1030 глядачів. +9 С. Ліга Парі-Матч, 2 коло, 22-й тур.
Арбітр: Романов Віталій (Дніпро).
Асистенти арбітра: Дашко Олександр (Київська область), Маланчук Михайло (Чернівецька область).
Четвертий арбітр: Березка Сергій (Київська область).
Спостерігач арбітражу: Ярменчук Ігор (Київ).
Офіцер безпеки ФФУ: Степаненко Максим (Луганськ).
Директор матчу ФФУ: Маслов Віктор (Дніпро).
«Ворскла»: 1. Шуст Богдан, 4. Пердута Ігор, 8. Ткачук Андрій, 10. Мякушко Сергій, 11. Шарпар В’ячеслав, 13. Хльобас Дмитро, 17. Чеснаков Володимир (к/к), 19. Одарюк Володимир (99. Зарічнюк Євген, 84), 29. Кравченко Дмитро (9. Загорулько Артур, 46), 33. Чижов Олександр, 82. Ребенок Павло. Запасні: 12. Сарнавський Богдан, 5. Остапенко Олег, 23. Сапай Вадим, 40. Саків Тарас, 44. Далку Ардін. Головний тренер: Сачко Василь.
«Зірка»: 41. Льопка Роман, 4. Перейра Федеріко Ернан (к\к), 7. Драченко Максим, 8. Лупашко Владислав, 10. Есеола Адерінсола Хабіб, 11. Бацула Андрій, 14. Сітало Артем (99. Жуков Микита, 80), 26. Білоног Дмитро (50. Акименко Олександр, 46), 28. Полегенько Павло, 32. Борха Екіса Імас, 77. Чичиков Олексій (95. Попов Роман, 90). Запасні: 44. Паст Євген, 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор, 27. Дришлюк Кирило. В. о. головного тренера: Монарьов Роман.
Попередження: Чеснаков Володимир (23), Загорулько Артур (49), Драченко Максим (54), Пердута Ігор (59), Чичиков Олексій (60), Чижов Олександр (69).