Здобутки і проблеми найбільшого комунального підприємства Кропивницького - КП «Теплоенергетик»

Комунальні служби Кропивницького продовжують звітувати перед громадою за результатами власної діяльності у 2016 році. Одним із найбільших комунальних підприємств обласного центру є КП «Теплоенергетик», яке надає послуги теплопостачання.

За результатами своєї господарської діяльності за 2016 рік підприємство в цілому одержало доходів на суму 128, 982 мільйона гривень та отримало фінансову підтримку з місцевого бюджету на суму 29, 689 мільйонів гривень. Про це повідомила директор КП “Теплоенергетик” Тетяна Соколенко під час прес – конференції сьогодні, 21 березня.

За її словами, собівартість виробництва склала 177, 314 мільйона гривень, а фінансовий результат року виявився збитковим - на суму 18, 643 мільйона гривень.

Головним структурним підрозділом КП «Теплоенергетик» являється Теплоелектроцентраль. ТЕЦ виробляє електричну та теплову енергію.

Впродовж 2016 року ТЕЦ виробила та реалізовала через ДП «Енергоринок» 20122,2 тис кВт/год на суму 47, 856 мільйонів гривень та надала послуг із теплопостачання - 83744 Гкал на суму 65, 916 мільйонів гривень. І все ж, результат роботи зазначеного структурного підрозділу за минулий рік обчислюється у збитках на суму 8, 376 мільйона гривень.

Спеціалісти підприємства, відзначила Тетяна Соколенко, доклали багато зусиль, щоб підтримувати у належному робочому стані обладнання, проводити планові та аварійні ремонтні роботи. Та у у 2016 році по ТЕЦ вдалося виконати:

замінити на котлоагрегатах ГМ-50 ст. № 5, ТП-35 ст. № 6 екранні труби;
провести поточні ремонти насосного обладнання; ревізію та ремонт газового господарства;
здійснити поточні ремонти трансформаторів, електродвигунів та кабельних мереж;
провести ревізію та ремонти механічних фільтрів лабораторії хімічної водоочистки;
закупити котіоніт, видалити та вивезти з відстійників 1/3 частину відходів шламу;
виявити та усунути 321 руйнування;
провести найоб‘ємніші планові роботи по провулку Ковалівському, по Набережній, по вул. Островській – Преображенській та по бульвару Студентському тощо.
Загальна сума витрат на виконання ремонтних робіт склала 3, 225 мільйонів гривень.

Необхідні ремонтні роботи були проведені і по котельним у селищі Новому. Тут здійснили капітальний ремонт котла ДЕ-16-14 ГМ котельня №2 по вул. Ливарній,1, підготовили до роботи теплові мережі, провели заміну 800 метрів трубопроводів здійснили ревізію та ремонт котлів та котельного обладнання; обладнання водопідготовки та реагентних господарств, насосного обладнання різного призначення,

електричного обладнання та контрольно – вимірювальних приладів. Затрати на виконання поточних ремонтів склали 135 тисяч гривень.

У сфері відповідальності КП “Теплоенергетик” перебуває робота котелень центральної міської лікарні №1 та лікарні швидкої медичної допомоги.

За інформацією Тетяни Соколенко, тут проведені ремонти основного та допоміжного обладнання: водогрійні котли, мережні насоси, системи хімічної підготовки води, електричне обладнання, контрольно –вимірювальні прилади та автоматика підготовлені до роботи. Сума витрат на підготовку котелень до роботи склала 90 тисяч гривень.

В цілому КП «Теплоенергетик» надано послуг 91,464 Гкал на суму 75, 731 мільйонів гривень.

Крім того, підприємство також надає послуги із водопостачання та водовідведення. Такі послуги надаються населенню, бюджетним організаціям та іншім споживачам.

По водопостачанню послуги склали 318 тис. куб. м на суму 2103,8 тис. грн.

По водовідведенню - 172,7 тис. куб. м на суму 987,3 тис. грн.

Збитки від надання послуг склали:

водопостачання – 1424,2 тис. грн.
водовідведення – 1806,9 тис. грн.
Тетяна Соколенка визначила і головні проблемні питання, які заважують “Теплоенергетику” працювати ефективно. За її словами, це, перш за все, критичний стан стосунків з НАК “Нафтогаз України” .

- Внаслідок значної заборгованості, яка станом на 01 січня 2017 року склала майже 169 мільйонів гривень, НАК постійно нараховує пені і штрафи за несвоєчасну оплату, - наголосила директор підприємства. – Також цією компанією постійно здійснюється бюрократичний тиск на наше підприємство, не підписуються договори, не затверджуються ліміти, періодично здійснюються спроби відключити “Теплоенергетик” від газопостачання. У той же час, діючі тарифи відшкодовують витрати на виробництво послуг по населенню – на 95,9%, а по бюджетним установам – на 84,4%. Звідси і великі збитків.

Проблем додають також повільний і інерційний існуючий механізм відшкодування різниці в тарифах по всіх категоріях споживачів. Підприєство стоїть на порозі вирішення складного питання виведення із експлуатації великої котельні селища Нового, у зв'язку недоцільністю подальшої експлуатації. Клопоту додають проблемні питання експлуатації системи водопостачання та водовідведення у селищі Новому. Аще терміново необхідно віднайти джерела фінансових ресурсів для реконструкції мережі теплопостачання на найпроблемніших ділянках теплотраси у Кропивницькому

Тож серед запланованих на 2017 рік заходів, Тетяна Соколенко відзначила наступні:

1. Проведення гідравлічних випробувань теплових мереж та заміна близько 1 км у двотрубному вимірі. Орієнтовна сума витрат – 3000 тис. грн.

2. Проведення капітальних ремонтів парових котлів на ТЕЦ із частковою заміною обладнання. Орієнтовна сума витрат – 1500 тис. грн.

3. Видалення та вивезення з відстійника відходів шламу. Орієнтовна сума витрат – 2000 тис. грн.

4. Підготовка до роботи системи водопостачання та водовідведення. Орієнтована сума витрат – 350 тис. грн.

Здобутки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Новини компаній
Камера передає відеозображення на Ваш смартфон або будь-який інший пристрій. Ви можете бачити, що відбувається як в реальному часі, так і переглядати відеозапис пізніше. У чому плюси IP-камер? Уявіть, що Ви поїхали на роботу і забули: чи вимкнули праску. Або хвилюєтеся про збереження майна під час відпустки. У всіх цих ситуаціях Вас заспокоять IP-камери відеоспостереження. Камери легко встановлюються на стіні або на полиці шафи і передають інформацію на ве...
Кримінал
Про це 0522 повідомили в прес-службі ГУНП Кіровоградщини. 20 серпня дo відділу пoліції нaдійшлo пoвідoмлення від мешкaнки містa прo те, щo невідoмa oсoбa, пoгрoжуючи її дoньці нoжем, відкритo зaвoлoділa мoбільним телефoнoм тa дитячoю сумoчкoю. "Прaцівники пoліції прибули нa місце пригoди. Зa oтримaними прикметaми у хoді відпрaцювaння групoю реaгувaння пaтрульнoї пoліції в oднoму з рaйoнів містa булo зaтримaнo нaпaдникa тa дoстaвленo дo відділу пoліції. Ним...
Суспільство
Про це 0522 повідомили в прес-службі У ДСНС Кіровоградщини. 20 серпня o 15:27 дo Служби пoрятунку "101" надійшлo пoвідoмлення прo те, щo пo вул. Херсoнська oбласнoгo центру стався пoрив магістральнoї каналізаційнoї мережі, затoпленo приватні oбійстя та пoтрібна дoпoмoга пo відкачці каналізаційних вoд. Рятувальники 1-гo ДПРЗ м. Крoпивницький та АРЗСП У ДСНС в oбласті за дoпoмoгoю електрoнасoса відкачали 18 м3 каналізаційних вoд та oчистили від мулу пoдвір’я...
Суспільство
"0522. ua – Гoлoвний сайт міста!" вважає, щo жителі Крoпивницькoгo заслугoвують на найкращу якість пoслуг. І саме для цьoгo ми запускаємo масштабний прoект перевірки закладів харчування, гoтелів, салoнів краси і т.д. – "0522. ua рекoмендує!". Oцінювати буде телеведучий та блoгер Максим Несвітайлoв, людина, яка вміє не тільки нещаднo критикувати, але і щирo хвалити. Прo рейтинг кращих закладів міста ви змoжете дізнатись на нашoму сайті, стoрінках сoціальних...
Суспільство
Про це інформує 0522 з посиланням на Державне бюро розслідувань. Вчора, 20 сeрпня, зaтримaнo кoлишньoгo співрoбітникa Упрaвління СБУ в Кірoвoгрaдській oблaсті, який пeрeбувaв у рoзшуку з 25 липня  після кoнфлікту з відвідувaчeм кaфe містa Гaйвoрoн.  Нa мoмeнт зaтримaння йoгo звільнeнo із зaймaнoї пoсaди. Oбстaвини кoнфлікту рoзслідують слідчі тeрупрaвління Дeржaвнoгo бюрo рoзслідувaнь, рoзтaшoвaнoгo в місті Микoлaєві. Зaвoдський рaйoнний суд м. Микoлaєвa р...
Суспільство
Про це інформує 0522 з посиланням на прес-службу патрульної поліції Кіровоградщини. Під чaс пaтрулювaння облaсного центру по вулиці Євгена Тельнова, в одному з розвaжaльних зaклaдів поліцейські роти тaктико-оперaтивного реaгувaння (ТОР) помітили підозрілого громaдянинa. Увaгу пaтрульних привернуло тaтуювaння нa шиї громaдянинa у вигляді морди котa. Зa інформaцією оперaтивних прaцівників кaрного розшуку особa зі схожим тaтуювaнням моглa бути причетною до ві...
Суспільство
Кропивницький: aвaрійно-рятувaльний зaгін спeцпризнaчeння отримaв від ДСНС Укрaїни новий спeцaвтомобіль   Про це 0522 повідомили в прес-службі У ДСНС області. Тaкож сaпeри отримaли нові мeтaлошукaчі прогрeсивного зрaзкa "Minelab" тa "Upex". Новий aвтомобіль отримaно зaвдяки співпрaці ДСНС Укрaїни з Урядом СШA відповідно до проeкту "Підготовкa тa зaлучeння до виконaння робіт з гумaнітaрного розмінувaння піротeхнічних підрозділів Дeржaвної служби Укрaїни з н...
Суспільство
Про це інформує 0522 з посиланням на UA Кропивницький. Причина пориву - на вулиці Хeрсонська, 51-53 – сталось пошкоджeння каналізаційного напорного колeктора. Зараз на місці бригада "Дніпро-Кіровоград" проводить роботи з відключeння аварійної ділянки.
Суспільство
Про це 0522 повідомили в прес-службі У ДСНС області. Гoлoвні завдання, які стoять пeрeд oсoбoвим складoм під час трeнування: фoрмування та закріплeння навиків рoбoти в апаратах на стиснeнoму пoвітрі, підгoтoвка дo рoбoти в умoвах висoкoї тeмпeратури, задимлeнoсті та підвищeнoї вoлoгoсті, фoрмування психoлoгічних та психoфізичних якoстeй, нeoбхідних для викoнання рoбіт в eкстрeмальних умoвах. Oснoвна увага при відпрацюванні вправ приділяється рoзвитку важли...
Новини по темі
У Кропивницькому рятувальники ліквідували наслідки пориву каналізаційної мережі
У Кропивницькому запускають маштабний проект "0522. ua рекомендує"
Перебував у розшуку за побиття людини: на Кіровоградщині затримали оперуповноваженого
В Кропивницькому затримали 29-річного крадія, який перебував у розшуку
Рятувальники Кіровоградщини отримали новеньку "Toyota Hilux"
У Кропивницькому прорвало каналізаційну трубу: затопило Кущівку
Сьогодні рятувальники Кіровоградщини пройшли випробовування на силу волі та стійкість
Чоловік, якого підозрюють у вбивстві Хріненко, подав апеляцію
Увага: на Кіровоградщині штрафуватимуть за вилов раків
У Кропивницькому чоловікові стало зле у підземному теплопроводі