• Головна
  • Сергій Кузьменко: Ремонтні роботи в краєзнавчому музеї виконано на високому рівні
16:04, 7 квітня 2017 р.

Сергій Кузьменко: Ремонтні роботи в краєзнавчому музеї виконано на високому рівні

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко побував у обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка та в обласному краєзнавчому музеї, де ознайомився із результатами проведення ремонтних робіт. Минулого року на оновлення цих закладів було спрямовано загалом понад 1,5 млн. гривень (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій та надходження з обласного бюджету). Усі ці кошти було освоєно в повному обсязі.

Оскільки останній капітальний ремонт будівлі обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка проводився ще у 1970 році, вікна та двері втратили свою функціональну спроможність. Як наслідок – у закладі з масовим перебуванням дітей не дотримувався температурно-вологісний режим. Зважаючи на це, минулого року в бібліотеці було замінено 46 вікон та 3 дверей на енергозберігаючі. На ці заходи освоїли 542 тисячі гривень, з яких 500 тисяч гривень – з державного бюджету, 42 тисячі гривень – з обласного.

Сергій Кузьменко побував у приміщеннях бібліотеки, де було замінено віконні конструкції, та оглянув їх. Очільник області також відвідав Інтернет-залу, для якої у 2016 році було отримано нову комп’ютерну техніку за кошти іноземних донорів, а також відділ дитячого та сімейного читання, для якого нещодавно придбали нові спеціальні дитячі меблі і обладнали куточки відпочинку найменших читачів. Побував голова облдержадміністрації і у відділі комплектування та обробки документів, куди надходить нова література, придбана за державними програмами, та поспілкувався з працівниками бібліотеки.

В обласному краєзнавчому музеї очільника області найбільш цікавили результати проведення ремонтних робіт у цокольному приміщенні, де розташовано відділ природи, оскільки невдовзі заплановано провести урочисте відкриття повністю оновленого залу і експозиції цього відділу. Саме презентація експозиції природної спадщини Кіровоградщини має стати завершенням грандіозного проекту реставрації та переоснащення будівлі обласного краєзнавчого музею, започаткованого ще в 2006 році, на який загалом було спрямовано майже 15 мільйонів гривень з різних джерел.

Варто значити, що цокольне приміщення обласного краєзнавчого музею донедавна перебувало у незадовільному стані через сирість та грибок стін. Минулого року тут проведено роботи з реконструкції системи вентиляції (рекуперації) повітря, на які освоєно понад 1 мільйон гривень Окрім цього, приміщення обладнано системою галерейного освітлення, надійною системою охорони, приладами відеоспостереження, автоматичною пожежною сигналізацією. Виставкові вітрини експозиції, подіуми та підставки виготовлені із натурального дуба, оснащені світодіодною підсвіткою. Тут також влаштовано акустичні системи для створення звукових ефектів та екскурсійного супроводу, встановлено комп’ютерну техніку, плазмові екрани. Очільник області переконався, що відремонтований зал відділу природи повністю готовий до відкриття.

– Мене цікавила якість проведених робіт, – зауважив Сергій Кузьменко, підсумовуючи результати відвідин закладів. – І в бібліотеці, і особливо у краєзнавчому музеї вона дуже високого рівня. Дякую усім, хто працював і хто організовував цю роботу. Ми маємо досить гарні об’єкти. Будемо і надалі знаходити можливість, щоб наша культура отримувала підтримку, як з державного бюджету, так і на обласному рівні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...