• Головна
  • Прем'єр-міністр: В основі урядової реформи охорони здоров'я - висока якість лікування і вища заробітна плата лікаря
11:24, 14 квітня 2017 р.

Прем'єр-міністр: В основі урядової реформи охорони здоров'я - висока якість лікування і вища заробітна плата лікаря

В основі запропонованої Урядом реформи системи охорони здоров'я стоїть підвищення якості медичних послуг та збільшення заробітних плат лікарям. Реформа змінить систему використання коштів та передбачить запровадження європейських сучасних лікувальних протоколів. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час спілкування зі студентами у Донецькому національному медичному університеті у Кропивницькому.

"Що пропонує сьогодні Уряд? Уряд пропонує змінити систему фінансування охорони здоров'я. Тобто порахувати, скільки коштує конкретна медична послуга і заплатити за неї. В основі має бути, як якість лікування, так і заробітна плата лікаря. Безперечно, з'явиться конкуренція: чим більше лікар буде надавати послуг, тим більше буде заробляти", - зазначив Глава Уряду.

Він звернув увагу, що Уряд вніс до Верховної Ради чотири законопроекти, які передбачають зміну системи фінансування лікарень. "Це означає, що ми будемо фінансувати не приміщення, стіни, стелю, а будемо фінансувати якісну медичну послугу, в якій є якісне обладнання, якісна заробітна плата лікаря, конкурентність серед лікарів. Я би хотів, щоби українців лікували якісні добрі лікарі", - наголосив Глава Уряду.

Крім того, за словами Глави Уряду, держава визначить мінімальний пакет соціального забезпечення – "щоб підтримати людину у будь-якій важкій ситуації", і запропонує зміну лікувальних протоколів, упроваджуючи сучасні практики на зміну застарілому неефективному лікуванню.

Йтиметься також про автономізацію лікувальних закладів, яка "дасть можливість кожному лікувальному закладу бути більш мобільним, правильно створювати свою структуру і таким чином виходити на новий рівень управління охороною здоров'я і ефективності роботи".

Володимир Гройсман нагадав, що Уряд підвищив заробітну плату працівникам системи охорони здоров'я на 30%, і, як засвідчило його спілкування із медичними працівниками у лікарнях Кропивницького, їхні заробітні плати порівняно з минулим роком піднялися на 1000-1400 грн. Між тим, як наголосив Прем’єр-міністр, якби реформа медицини за моделлю, запропонованою Урядом сьогодні, була розпочата ще у 2007 році, сьогодні б українські лікарі отримували б 10-12 тис грн, а в країні були б значно зменшені показники смертності.

Прем’єр-міністр наголосив, що реформа системи охорони здоров'я є однією з ключових реформ для Уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гройсман
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...