• Головна
  • Програма “Доступні ліки” успішно стартувала у Кропивницькому
13:16, 25 квітня 2017 р.

Програма “Доступні ліки” успішно стартувала у Кропивницькому

У Кропивницькому активно реалізується урядова програма "Доступні ліки", що стартувала в Україні із 1 квітня. Про можливості, які відкриває перед громадянами Програма йшла мова на прес-конференції у міській раді яку провела начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

- Програмою “Доступні ліки” передбачена можливість для пацієнтів отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та діабет 2 типу, - відзначила Оксана Макарук.

За інформацією начальника управління, у міському бюджеті на 2017 рік на реалізацію Програми передбачені видатки в сумі 3, 077 мільйонів гривень за рахунок субвенції з державного бюджету.

Такі видатки розподілені між 4 закладами охорони здоров'я у Кропивницькому, а саме двома центрами первинної медико-санітарної допомоги, окремою амбулаторією загальної практики – сімейної медицини та державним закладом ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина № 19 МОЗ України».

Лікувально-профілактичними закладами укладені договори з 11 аптечними закладами, які виявили бажання взяти учать в даному проекті:

ПАТ «Ліки Кіровоградщини»,

ТОВ «Аптекар-Груп»;

ТОВ «Інкопмарк Медсервіс»;

ТОВ «Ліки плюс»;

ПП «Лікарня Святого Луки»;

ПП ПВФ «Ацинус»;

ПП «Інвіта-Сервіс Плюс»;

ТОВ «Епсилон»;

КП «Кіровоградфармація»;

ТОВ «Реній Фарм» (м. Харків);

ТОВ «Мед-сервіс» (м. Дніпро) – договори на стадії укладання.

Відпуск лікарських засобів здійснюється у 32 аптеках та 9 аптечних пунктах, які розташовані у різних мікрорайонах міста.

Алгоритм отримання ліків за Програмою надзвичайно простий, звернула увагу Оксана Макарук. Пацієнту необхідно звернутися до дільничного, або сімейного лікаря. Якщо лікар виявить хворобу, від випише спеціальний рецепт, де буде вказана міжнародна непатентована назва діючої речовини. У аптеці, яка працює в рамках Програми, можна обрати ліки із затвердженого переліку, куди потрапили 157 зареєстрованих назв. 25 видів ліків є повністю безкоштовними, за решту доведеться робити невелику доплату. Вартість лікарських препаратів не може перевищувати референтну ціну, визначену маркетинговими дослідженнями в п’яти країнах: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Аптечний заклад має право до оптової ціни добавити 15% торгівельної надбавки, 10% - надбавки на відшкодування транспортних послуг і 7% - податку на додану вартість.

- Аптечні заклади дуже добре підготувалися до старту Програми, - наголосила Оксана Макарук. – Вони максимально забезпечили наявність препаратів в аптечних пунктах, врахували побажання мешканців міста, які демонструють максимальний попит

саме на безкоштовні ліки.. Якщо в якійсь аптеці відсутні конкретні найменування лікарських засобів, то це тимчасовий процес. Варто спробувати зайти в іншу аптеку, або ж почекати день-два. Рецепт залишається чинним впролдовж одного місяця.

Оксана Макарук підвела також підсумки перших десяти днів реалізації програми “Доступні ліки” у Кропивницькому.

За її словами, у період із 6 квітня закладами охорони здоров'я виписано 5121 пільговий рецепт за програмою «Доступні ліки» 79,6 тисяч гривень. Найпитомішу вагу серед них – 79,3% складають ліки від серцево-судинних хвороб, 18,4% - від цукрового діабету і 2,№% - від бронхіальної астми.

- У цієї державної програми є майбутнє, - переконана Оксана Макарук. – Ми маємо необхідний для її реалізації фінасовий ресурс. Розраховуємося з аптеками двічі на місяць. Стан розрахунків перебуває на особистому контролі у міського голови. Важливо, щоб аптечні заклади вчасно надавали необхідні для розрахунків реєстри.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...