11:05, 10 травня 2017 р.

Капітан рятує нічию

Матч 28-го туру Ліги Парі-Матч із «Дніпром» був для кропивницької «Зірки» другим поспіль домашнім. Минулого тижня підопічні Романа Монарьова вдома здолали львівські «Карпати» - 3:2. У цьому поєдинку наша команда, завдяки голу Федеріко Перейри, звела гру до нічиєї.

У стартовому складі нашої команди було декілька несподіванок. За тренерським рішенням не потрапив навіть до числа запасних Андрій Бацула, а Артем Сітало опинився серед резервістів. Не могли допомогти команді травмовані Владислав Лупашко, Наілсон і Борха. Тож, на лівому фланзі діяв Роман Попов, в опорній зоні знову вийшов юний Кирило Дришлюк. Цікаво також, що цього разу «Зірка» з перших хвилин грала в два форварди – Адерінсолу Есеолу, який повернувся після дискваліфікації, та Дмитра Білонога. Хоча, забігаючи наперед зазначимо, що це особливих дивідендів господарям не принесло. І вже після перерви наші тренери вирішили повернутися до звичної схеми.

А розпочалася гра з того, що на третій хвилині Есеола так прокинув м’яч на хід, що мав шанс вийти на побачення з голкіпером Андрієм Луніним. Але молодий талант дніпрян випередив нашого форварда та забрав м’яч до рук. Минуло всього чотири хвилини й гості відповіли голом. Євген Чеберко отримав м’яч ближче до центрального кола, без будь-якого спротиву пройшов вперед і метрів із 20-ти наважився на дальній удар низом, влучивши точнісінько в кут воріт. Євген Паст зреагував із запізненням і команду не врятував – 0:1. Тож, як це не прикро, але «Зірка» пропустила швидкий м’яч. Після цього наша команда заволоділа певною перевагою, але провести бодай одну хорошу атаку через помилки в передачах не вдавалось. Лише на 17-й хвилині Максим Драченко вирішив повторити свій слалом, як у матчі з «Карпатами», та цього разу пробив здалеку низом і неточно. За кілька хвилин, після подачі з лівого флангу від Романа Попова, вигравши боротьбу в захисників на «другому поверсі», повз ціль пробив й Адерінсола Есеола.

У середині першої половини гри на ще один дальній удар наважився Владислав Кочергін – вище воріт. Так само здалеку пробили й Ігор Загальський та Дмитро Білоног. Удар першого був гострим, але голкіпер упорався з ним, ау другого м’яч просто звалився з ноги. Ще пізніше команди обмінялись швидкими контрвипадами. Атаку «Дніпра» зупинив Олександр Кучеренко, випад кропивничан не пройшов через неточне закидання на Есеолу. І все ж за такої гри більш наполегливими виглядали підопічні Дмитра Михайленка, які припускалися менше браку й швидше переходили від оборони в атаку. Господарі все робили якось академічно, ніби намагалися «приспати» суперників.

На 30-й хвилині господарі заробили стандарт, подачу з якого виконав Ігор Загальський. М’яч пострибав по штрафному майданчику, та все ж, у підсумку, оборонці гостей вибили його подалі. Наступний штрафний удар завершився контратакою на наші ворота. І момент був дуже небезпечний. І тут лише Євген Паст самовідданим кидком на випередження зумів перехопити гострий пас Дмитра Нагієва в центр штрафного майданчика на відкритого партнера. Кінцівка першого тайму не була насиченою на якісь небезпечні чи гострі події. Тож, перша половина зустрічі завершилась за, десь заслуженої, мінімальної переваги «Дніпра».

Перед початком другої сорокап’ятихвилинки Роман Монарьов провів подвійну заміну. Замість Дмитра Білонога та Романа Попова на поле вийшли Артем Сітало та Олексій Збунь відповідно. Саме цей тренерський хід свого візаві відзначив на післяматчевій прес-конференції Дмитро Михайленко. Артем Сітало, який став діяти трохи нижче Есеоли, додав швидкості в діях господарів. Як наслідок Ігор Загальский отримав необхідну допомогу в організації атакувальних дій, завдяки чому вдалося перехопити ініціативу. А розпочалася друга половина поєдинку якнайкраще для «Зірки». Господарі заробили штрафний, який виконав Ігор Загальський, а Федеріко Перейра виграв верхову боротьбу й відправив м’яч в сітку воріт – 1:1. Щоправда, практично одразу, після позиційної помилки Кирила Дришлюка, Євген Паст вимушений був вибігати далеко зі своїх воріт і страхувати своїх партнерів, випереджаючи опонента та вибиваючи м’яч якнайдалі.

Наступний стандарт у виконанні Загальського був менш гострим і партнера в штрафному майданчику не знайшов. Серія помилок підопічних Дмитра Михайленка призвела до атаки на їх ворота. Артем Сітало прийняв м’яч на межі карного майданчику і здалеку пробив низом, але слабкувато й Андрій Лунін забрав м’яч до рук. Згодом, той таки Сітало класно розібрався на фланзі, віддав передачу на Ігоря Загальського, який прострілив далі. Але Адерінсола Есеола не відчув цього моменту, й програв боротьбу захиснику, котрий перехопив цей м’яч. А до цілі було всього декілька метрів. Такий ударний відрізок обопільно гострої гри завершився штрафним з дуже небезпечної позиції, котрий заробив Ігор Загальський. До воріт було метрів 18-ть, але сам постраждалий, на жаль, влучив у «стінку».

Дніпряни теж заробили два стандарти, які створили напругу поблизу наших воріт, та спочатку захисники, а згодом Євген Паст розрядили ситуацію. А вже через декілька хвилин «Зірка» втратила реальну нагоду вийти вперед: Павло Полегенько після подачі Олексія Збуня, цілив у дотик у нижній кут, Андрій Лунін склався і витягнув цей удар. На 73-й хвилині кропивничани провели останню заміну. Замість Кирила Дришлюка, котрий цього разу помилявся значно більше, ніж в грі з «Карпатами», вийшов Микита Жуков, який був призваний допомогти одному з найкращих в нашій команді – Максиму Драченку, нейтралізовувати атаки суперників в середині поля.

У середині другої сорокап’ятихвилинки ще одна подача Загальського зі штрафного завершилась ударом головою Олександра Кучеренка. На жаль, слабким, тож м’ячем без проблем заволодів Андрій Лунін. Загалом, варто відзначити, що стандарти – це була чи не головна зброя господарів в атаці. Але, окрім влучного удару капітана Перейри, отримати більше користі, після чисельних штрафних, не вдалося.

У компенсований до матчу час гості теж мали штрафний удар, але Євген Паст перехопив і цю подачу. Тож, як і матч другого кола в Кропивницькому між цими суперниками, звітний поєдинок завершився нічиєю – 1:1. Щоправда того разу першими забили «зіркові», а зараз нашій команді довелося відігратися.

Зазначимо, що на післяматчевій прес-конференції обидва тренери визнали результат закономірним, хоча Дмитро Михайленко залишився незадоволений підсумковим рахунком, зазначивши, що його молоді виконавці мали можливості досягти більшого. До речі, наставник гостей відмітив, що в клубі ситуація нормальна й немає ніяких підстав для хвилювання за майбутнє «Дніпра». Скоріше, всі негативні чутки розповсюджуються для того, щоб розібрати по іншим клубам по завершенні сезону перспективну дніпровську молодь. Хоча, дивлячись на кількість знятих із дніпрян очок та інформацію з офіційних джерел про подальші можливі санкції стосовно клубу, в це дуже важко повірити.

А наставник «Зірки», коментуючи перебіг подій, визнав, що перший тайм господарям не вдався, довелося виправляти деякі прорахунки зі складом вже по перерві, який справив на нашого тренера непогане враження. А після цього поєдинку безпрограшна домашня серія кропивницької команди під керівництвом Романа Монарьова продовжилася.

«Зірка» (Кропивницький) – ФК «Дніпро» - 1:1 (0:1).

7 травня 2017 року (неділя). Початок о 17:00. Кропивницький. Стадіон «Зірка». 4110 глядачів. + 27 С. Ліга Парі-Матч, 28 тур.

Арбітр: Кутаков Дмитро (Бровари).

Асистенти арбітра: Корнійко Олександр (Миргород), Шлончак Семен (Черкаси).

Четвертий арбітр: Головков Олександр (Сєверодонецьк).

Спостерігач арбітражу: Олег Зубарев (Слов’янськ).

Офіцер безпеки ФФУ: Пихтін Микола (Миколаїв).

Директор матчу ФФУ: Калита Михайло (Миколаїв).

«Зірка»: 44. Паст Євген, 4. Перейра Федеріко Ернан (к/к), 7. Драченко Максим, 10. Есеола Адерінсола Хабіб, 18. Кучеренко Олександр, 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор, 26. Білоног Дмитро (14. Сітало Артем, 46), 27. Дришлюк Кирило (99. Жуков Микита, 73), 28. Полегенько Павло, 95. Попов Роман (15. Збунь Олексій, 46). Запасні: 41. Льопка Роман, 9. Щедрий Артем, 23. Маткобожик Олександр, 50. Акименко Олександр. В.о. головного тренера: Монарьов Роман.

ФК «Дніпро»: 12. Лунін Андрій, 2. Влад Александру Ніколае, 3. Адамюк Володимир, 9. Вакулко Юрій, 10. Кочергін Владислав, 15. Довбик Артем (87. Кожушко Олег, 71), 23. Чеберко Євген, 33. Нагієв Дмитро (25. Когут Ігор, 76), 39. Сваток Олександр (к/к), 7. Лопирьонок Максим, 99. Луньов Максим. Запасні: 1. Баштаненко Олексій, 14. Чеберячко Євгеній, 19. Хучбаров Каміль, 22. Сафронов Олександр. В.о. головного тренера: Михайленко Дмитро.

Голи: 0:1, Чеберко Євген (7); 1:1, Перейра Федеріко Ернан (48).

Попередження: Адамюк Володимир (34), Чеберко Євген (37), Довбик Артем (52), Загальський Ігор (69), Сваток Олександр (69), Збунь Олексій (81), Кочергін Владислав (83), Луньов Максим (86), Полегенько Павло (89).