10:00, 22 травня 2017 р.

Вдалі експерименти

У 30-му турі Ліги Парі-Матч кропивницька «Зірка» вдома приймала луцьку «Волинь», яка вже не має ніяких шансів, аби зберегти собі прописку в УПЛ.

Наша ж команда бажала реваншуватися за недавню прикру поразку в Луцьку. Нагадаємо, що на першому етапі кропивничани, на виїзді, також програли команді Віталія Кварцяного – 0:1, а вдома перемогли –2:0. Такий же результат був зафіксований у звітній дуелі, в якій «Зірка» знову була краще, з перевагою в два голи.

У складі господарів було кілька несподіванок. Зокрема, другий свій матч у Лізі Парі-Матч отримав змогу відіграти молодий воротар Роман Льопка. У центрі захисту зі старту дебютував Олександр Маткобожик. Відсутнім у заявці був Федеріко Перейра, тож із капітанською пов`язкою сьогодні грав Максим Драченко. У запасі були Владислав Лупашко та Максим Прядун, який сьогодні вперше опинився в заявці першої команди. Головна ж втрата гостей – це їх головний тренер Віталій Кварцяний, який занедужав і до Кропивницького не приїхав. Тож діями команди цього разу керував Володимир Дикий. А ще можна відзначити те, що на полі в лучан, із перших хвилин, діяли виключно вихованці волинського футболу.

На старті зустрічі суперники нічим особливим не запам’яталися. Можна відзначити лише спробу вирватися на ударну позицію Адерінсоли Есеоли, але асистент арбітра просигналізував про офсайд. Перша ж небезпека біля воріт Андрія Марчука виникла після класної атаки правим флангом із передачею в центр на Артема Сітала, який зряче пробив під поперечину, але голкіпер витягнув цей удар. Відповіли ж лучани подачею з кутового. Роман Льопка не зовсім удало зіграв на виході, що призвело до ще одного кутового. І цей «корнер» спричинив «пожежу» в нашому штрафному майданчику. Добре, що як слід пробити, після кількох відскоків, Сергію Петрову не вдалось.

Пізніше наші суперники провели дві дуже гострі атаки. Спочатку, після подачі зі стандарту, в боротьбі з Романом Льопкою пробив той-таки Петров, а згодом Андрій Ляшенко ледь не закрутив м’яч у «дев’ятку», на щастя, трохи вище. А от на 21-й хвилині знову проривався вперед Адерінсола Есеола, який виграв боротьбу в Романа Никитюка. Але арбітр вирішив, що з порушенням правил та ще й нагородив форварда жовтою карткою. Хоча, здалося, наш нападник виграв боротьбу за правилами, а фолив власне захисник. Зазначимо, що згодом саме Никитюка, традиційно для «Волині», було замінено ще до перерви, але не через невдалі дії, а через ушкодження.

Якщо повернутися до гри, то загалом, «Зірка» намагалася діяти першим номером, але випади гостей, до певного часу, були більш гострими. Та й наші футболісти мали небезпечні нагоди, коли швидко переходили від оборони до атаки. Зокрема, в одній із таких, націлену подачу Павла Полегенька, в останній момент, перехопив захисник. Одразу ж лучани організували свій контрвипад, який завершився неточним дальнім ударом.

Мабуть, найбільш реальною нагодою вийти вперед у господарів був націлений удар Ігоря Загальського, зі штрафного із правого флангу, метрах у 25-ти від воріт. На жаль, м’яч, який опускався за спину голкіпера, влучив у штангу. Але Максим Драченко, вже на лівому фланзі, виграв підбирання, змістився в центр і знову спробував перекинути м’яч через Андрія Марчука, та цього разу – трохи вище. Ще за кілька хвилин Адерінсола Есеола намагався поцілити в дальній кут воріт. І зробив наш форвард, здавалось, усе правильно – прийняв передачу за спину захисникам у штрафному майданчику, розвернувся і пробив. Та, на жаль, трохи не влучив у дальній кут. За кілька миттєвостей знову шукав щастя біля воріт Андрія Марчука, зі стандарту, Ігор Загальський, але цього разу кіпер був на висоті.

Наприкінці першого тайму в небезпечний стик проти Романа Льопки пішов гравець «Волині». Добре, що голкіпер сильно не постраждав і після того, як лікарі надали йому допомогу, продовжив гру. Уже в компенсований час Міха Горопевшек і Євген Котюн отримали по жовтій картці, але штрафні удари, котрі були призначені, дивідендів «Зірці» не принесли. Отож, на перерву суперники пішли за рахунку 0:0.

По перерві тренерський штаб «Волині» провів заміну – замість капітана Олега Герасимюка на поле вийшов Роман Ільницький. За три хвилини свого перебування на полі він устиг отримати «гірчичника», за фол проти Олексія Збуня. На 55-й хвилині момент у господарів був після кутового. Дмитро Фатєєв виграв боротьбу в штрафному майданчику і класно пробив головою в нижній кут – голкіпер Андрій Марчук якимось дивом витягнув цей м’яч. Трохи згодом Павло Полегенько отримав від Загальського пас у вільну зону, втік від захисників і зробив простріл у штрафну на Сітала та Есеолу, які підтримували атаку паралельним курсом. Але вправнішим виявився голкіпер лучан, на мить випередивши наших гравців.

У середині другої половини зустрічі ще одна подача від кутового прапорця завершилась ударом. Щоправда, Артем Сітало пробив повз ворота, не так гостро, як Дмитро Фатєєв у одному з попередніх епізодів. На 65-й хвилині до цілі проривалось одразу четверо кропивницьких футболістів. Підсумковий удар наносив Ігор Загальський, але після кіксу м’яч опинився в руках воротаря.

Та за три хвилини господарі нарешті забили. Тут потрібно виділити всю комбінацію, яку передачею на лівий фланг із центру розпочав Ігор Загальський, продовжив виваженим пасом до штрафної Олексій Збунь, а завершив Адерінсола Есеола, в дотик переправивши мяч у ціль. Відзначимо, що це був дебютний гол Деріна в офіційних зустрічах за «Зірку». До речі, у своєму післяматчевому коментарі телеканалу «Футбол» наш нападник пообіцяв не зупинятися на досягнутому й чи то жартома, чи серйозно сказав, що в наступному домашньому поєдинку зі «Сталлю» заб’є двічі. А от старший тренер «Волині» Володимир Дикий визнав, що саме цей гол став вирішальним.

Ще за кілька хвилин по тому Ігор Загальський, який був одним із найкращих в цьому матчі, заробив штрафний удар. Сам Ігор його й виконав, але пробив точно в руки воротареві. До речі, на цьому тижні в нашого плеймейкера народилася донька, а сам він учора святкував свій 26-й день народження. Тож «літав по полю» з неабияким натхненням.

Загалом, варто відзначити, що гра з боку «хрестоносців» була доволі грубою. Кілька разів арбітр мав усі підстави, аби демонструвати по другому «гірчичнику» Міхі Горопевшеку та Євгену Котюну, але рефері пожалів гравців «Волині». Нагоду подвоїти перевагу «Зірки», після прекрасної комбінації з переводом м’яча з одного флангу на інший та пасу в центр штрафного майданчика, мав знову ж таки Загальський. Ігор, у дотик, правою, неробочою, ногою завершував зусилля партнерів, але, на превеликий жаль, м’яч пролетів повз ворота.

Та все ж, на 82-й хвилині рахунок зустрічі став 2:0. Невтомний Загальський відправив у прорив Олексія Збуня. Лівий латераль зробив ривок метрів на сорок, вибіг сам на сам із голкіпером і пробивав, та Андрій Марчук цей удар відбив. На добиванні ж удало зіграв Артем Сітало. Після цього головний тренер «Зірки» Роман Монарьов дав змогу дебютувати в футболці першої команди Максиму Прядуну, який замінив Адерінсолу Есеолу. Також, замість Павла Полегенька, вийшов Артем Щедрий, а Ігоря Загальського під оплески вболівальників, змінив Олександр Акименко.

На останній хвилині матчу саме Акименко боровся у штрафному майданчику із захисниками, після подачі Артема Щедрого, але при цьому сфолив. А вже в компенсований час Олексій Збунь учергове проривався лівим флангом, але прострілюючи, влучив у захисника – кутовий. Подача ж Артема Щедрого від прапорця прийшлася в руки воротареві.

Тож, у підсумку, «Зірка» перемогла з рахунком 2:0. Поєдинки з «Волинню» для кропивничан у цьому сезоні завершувалися з однаковими результатами: на виїзді – поразки з рахунком 0:1, удома дві вікторії – 2:0.

На післяматчевій прес-конференції старший тренер «Волині» Володимир Дикий сказав, що особливих претензій до своїх підопічних не має, а в гольових епізодах не вистачило виконавської майстерності. Ну а до поразки призвели дві необов’язкові помилки в обороні, які господарі вміло використали.

Наставник «Зірки» Роман Монарьов подякував уболівальникам за підтримку. І припустив, що місцевих журналістів не цікавить думка тренерів і тому, напевно, їх так мало приходить на прес-конференції. Тому Роман Геннадійович був цього разу гранично стислий: «Всіх із перемогою. Дякую».

«Зірка» (Кропивницький) – «Волинь» (Луцьк) – 2:0 (0:0).

20 травня 2017 року (субота). Початок о 12:00. Кропивницький. Стадіон «Зірка». 1966 глядачів. +18 С. Ліга Парі-Матч, 30-й тур.

Арбітр : Іванов Олександр (Слов’янськ).

Асистенти арбітра : Петраков Євген (Київ), Приступа Сергій (Київ).

Четвертий арбітр : Бондаренко Дмитро (Одеса).

Спостерігач арбітражу : Ярменчук Ігор (Київ).

Офіцер безпеки ФФУ : Гевко Володимир (Львів).

Директор матчу ФФУ : Понайда Степан (Львів).

«Зірка» : 41. Льопка Роман, 7. Драченко Максим (к/к), 10. Есеола Адерінсола Хабіб (29. Прядун Максим, 86), 14. Сітало Артем, 15. Збунь Олексій, 18. Кучеренко Олександр, 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор (50. Акименко Олександр, 88), 23. Маткобожик Олександр, 27. Дришлюк Кирило, 28. Полегенько Павло (9. Щедрий Артем, 86). Запасні: 44. Паст Євген, 8. Лупашко Владислав, 95. Попов Роман, 99. Жуков Микита. Головний тренер: Монарьов Роман.

«Волинь» : 73. Марчук Андрій, 67. Мелінишин Сергій, 26. Никитюк Роман (24. Горопевшек Міха, 34), 80. Марушка Руслан, 22. Шаповал Владислав, 7. Герасимюк Олег (к/к) (60. Ільницький Роман, 46), 86. Котюн Євген (54. Трикош Сергій, 76), 65. Тетеренко Юрій, 76. Ляшенко Андрій, 47. Романюк Юрій, 38. Петров Сергій. Запасні: 42. Неділько Віталій, 25. Никитюк Андрій, 9. Мемешев Редван, 61. Бабяк Роман. Головний тренер: Кварцяний Віталій.

Голи : 1:0, Есеола Адерінсола Хабіб (68); 2:0, Сітало Артем (82)

Попередження : Есеола Адерінсола Хабіб (21), Марушка Руслан (42), Горопевшек Міха (45+1), Котюн Євген (45+3), Ільницький Роман (48), Ляшенко Андрій (56), Драченко Максим (77).