10:14, 29 травня 2017 р.

Така неприступна «Сталь»

Заключним домашнім матчем для кропивницької «Зірки» в цьому сезоні було протистояння зі «Сталлю». Цей поєдинок, варто сказати, був дуже принциповим, адже у трьох матчах наша команда ніяк не могла ні перемогти кам’янців у Лізі Парі-Матч, ні навіть забити бодай один м’яч. Не вдалося цього зробити й у звітній зустрічі – поразка з рахунком 0:1.

Головним сюрпризом у стартовому складі господарів була поява з перших хвилин Максима Прядуна, для якого це був дебют у основі. Також повернувся до складу й капітан Федеріко Перейра. На лаві запасних цей матч починав юний півзахисник Кирило Дришлюк.

Третя хвилина матчу принесла небезпеку біля воріт Євгена Паста. Після подачі зі штрафного удару в район одинадцятиметрової позначки, Кваме Карікарі пробив головою повз ціль. Та ще й лайнсмен у цьому епізоді сигналізував про офсайд. Загалом, варто відзначити, що на старті зустрічі більшою перевагою володіла «Сталь». На одинадцятій хвилині той-таки Карікарі, з вигідної позиції, пробив потужно в кут, але Євген Паст здорово «склався» й «витягнув» м’яч. Між цими епізодами кропивничани претендували на пенальті. У штрафному майданчику, після зіткнення з оборонцем, впав Адерінсола Есеола – арбітр показав нашому форварду – підводитись.

Перший же небезпечний удар у бік воріт Юрія Паньківа наносив Максим Прядун, який фінтом у штрафному майданчику прибрав опікуна, та трохи не влучив у дальній кут. Здалося, що в тому моменті був рикошет і м’яч вийшов на кутовий, але рефері все ж призначив удар від воріт. Слід зазначити, що коли гості проводили свої атаки, в них з’являлися великі розриви в центрі поля, чим потрібно було скористатися нашій команді. Та наступний момент біля воріт підопічних Леоніда Кучука виник після стандарту. Ігор Загальський виконав навісну подачу на дальню стійку. Там Олександр Кучеренко виграв верхову боротьбу й головою пробив у кут – Юрій Паньків зреагував на цей «постріл». Ще раз свою реакцію голкіперу «сталеварів» довелося демонструвати, коли у ближній кут бив Адерінсола Есеола. І знову Паньків був на висоті.

Зауважимо, що в першому таймі вболівальники стали свідками дуже цікавої динамічної гри. Суперники швидко долали центр поля, відповідаючи атакою на атаку. «Зірка» претендувала ще на один одинадцятиметровий, коли на газоні у штрафному майданчику опинився Олексій Збунь. І знову арбітр Микола Балакін показав, що можна грати. Небезпечний штрафний удар на 39-й хвилині заробили кам’янці. Після подачі Едгара Малакяна, у штрафному майданчику «Зірки» виникла невелика «пожежа», яку довелося «гасити» Дмитрові Фатєєву. Наш захисник в останню мить вибив м’яч, майже з лінії воріт, на кутовий, який успіху гостям також не приніс.

У заключній п’ятихвилинці був іще один стандарт від «Сталі», проте подачу перехопив Артем Сітало. Тож, рівний за грою та створеними небезпечними моментами, перший тайм завершився «сухою» нічиєю.

На початку другої сорокап’ятихвилинки суперники продовжували проводити «розвідку боєм». Гості заробили кутовий, але він дивідендів не приніс. На 54-й хвилині проникний пас до штрафного майданчика прийняв Максим Прядун, але пробив молодий футболіст значно вище воріт. Згодом небезпечно вривався зліва до штрафного майданчика Есеола, та по воротах він не бив, а виконав дуже неточну верхову подачу.

Ближче до середини другої половини зустрічі «Зірка» взяла м’яч під свій контроль і намагалася, за рахунок комбінаційних дій, створювати небезпеку біля воріт Паньківа. Слід сказати, що часто-густо при цьому атаки розпочинав наш центральний захисник Олександр Кучеренко. Нарешті, на 63-й хвилині, зусиллями Ігоря Загальського, господарям таки вдалося вивести на ударну позицію Есеолу. На жаль, наш нападник перемудрив і пробив метрів із 15-ти точно в руки голкіперу на зручній для нього висоті. А епізод виглядав дійсно гольовим.

Дещо пізніше, після того, як підопічні Леоніда Кучука втратили м’яч на своїй половині поля, Артем Сітало виконав навісну подачу на Максима Прядуна. Той пробив маківкою, але перекинути м’яч через Юрія Паньківа не вдалося. Буквально за хвилину Роман Монарьов замінив Максима Прядуна на Артема Щедрого, подякувавши молодому дебютанту за, в цілому, добротний матч.

Відповіддю на момент «Зірки» у «Сталі» був удар здалеку Романа Карасюка. Враховуючи те, що кам’яцям, зокрема, в матчах із нашою командою, щастить на голи, забиті здалеку, серце йойкнуло в усіх уболівальників кропивничан. На щастя, цього разу м’яч пролетів над поперечиною. Дещо пізніше дуже гострий простріл із правого флангу від Леандро, в останню мить, перехопив Євген Паст.

А на 79-й хвилині відбувся ключовий момент протистояння. В опорній зоні господарів стався несподіваний провал, а Олександр Кучеренко не встиг виконати рятівний підкат у центрі поля. Тож відразу троє гравців «Сталі», без перешкод, втекли до воріт кропивничан. Роман Дебелко прийняв передачу, просунувся вперед і не став обігрувати Євгена Паста, а відпасував м’яч під удар, вже на порожні ворота, Денису Васіну, який нещодавно з’явився на полі. Промахнутися «джокер» Леоніда Кучука просто не мав права – 0:1.

Вже після матчу Роман Монарьов визнає, що запізнився з корективами, адже бачив проблеми, що виникли в центральній ланці. Тож частину провини за пропущений м’яч наш тренер взяв і на себе. А майже одразу після голу відбулася заміна Ігоря Загальського на Кирила Дришлюка. У стані нокдауну наші футболісти перебували хвилин п’ять, адже за цей час господарям ніяк не вдавалося провести небезпечну атаку, з якої вони би претендували на забитий м’яч. Наприкінці зустрічі кілька подач до штрафного майданчика гостей були безадресними. А вже в компенсований час м’яч ледь удруге не залетів у наші ворота. Той-таки Денис Васін здалеку перевірив на міцність поперечину наших воріт. У відповідь, щоправда, «Зірка» створила дуже класний момент. Гостро і небезпечно, із меж штрафного, пробивав по воротах Артем Сітало, але Юрій Паньків зреагував на цей удар, перевівши м’яч на кутовий, після не дуже вдалої подачі з якого і пролунав фінальний свисток. На жаль, ми не забили, що було б за такої нічийної гри більш логічним. Але в таких рівних принципових дуелях ціна однієї помилки є дуже високою.

У підсумку, наша команда в останньому домашньому матчі сезону поступилася з рахунком 0:1. Кропивничанам у цьому сезоні так і не вдалось обіграти кам’янців, здобувши в матчах з ними одну нічию та тричі програвши.

А вже після поєдинку в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Футбол» президент ФК «Зірка» Максим Березкін зробив декілька цікавих заяв. Зокрема, Максим Станіславович висловив претензії до арбітражу зустрічі, адже рефері часом приймав такі рішення, які заважали футболістам демонструвати якісний футбол. А от діями своїх гравців керманич кропивницького клубу залишився задоволеним, зазначивши, що останнім часом він бачив гру, яка йому подобається й важливо, що тренерський штаб все більше залучає до основи зовсім молодих виконавців, за якими – майбутнє українського футболу взагалі й «Зірки», зокрема. А ще Максим Березкін зазначив, що з великою долею вірогідності Федеріко Перейра таки залишиться гравцем «Зірки». А от втрата Андрія Бацули, який по-справжньому розкрив свій талант саме в нашій команді, є прикрою, і це прорахунок як керівництва клубу, так і тренерського штабу.

А те, що в наступному сезоні плани у кропивницької команди дуже амбіційні, підтвердив на післяматчевій прес-конференції й головний тренер «Зірки» Роман Монарьов, який зауважив, що вже розпочався пошук гідної заміни тому ж Бацулі, а ще Артему Сітало та Артему Щедрому, адже ці виконавці дійсно залишають клуб. А стосовно поразки, Роман Геннадійович підкреслив, що якби хотіли продовжити безпрограшну домашню серію, що тривала з початку листопада, то не ризикували б і не намагалися грати виключно на перемогу й демонструвати комбінаційний й видовищний футбол.

Тож, виходячи з усього вищесказаного, ми можемо дивитись у майбутнє «Зірки» з певним оптимізмом. Та попереду в цьому чемпіонаті є ще одна заключна виїзна гра з «Карпатами», яка відбудеться вже наступної середи. Сподіваємося, що наша команда завершить непростий дебютний сезон у Прем’єр-лізі на мажорній ноті.

«Зірка» (Кропивницький) – «Сталь» (Кам’ янське) – 0 : 1 ( 0 : 0 ).

27 травня 2017 року (субота). Початок о 17:00. Кропивницький. Стадіон «Зірка». 2124 глядача. + 16 С. Ліга Парі-Матч, 31-й тур.

Арбітр : Балакін Микола (Київ).

Асистенти арбітра : Сухін Віталій (Одеса), Єремєєв Андрій (Миколаїв).

Четвертий арбітр : Грисьо Юрій (Львів).

Спостерігач арбітражу : Цимбал Сергій (Суми).

Офіцер безпеки ФФУ : Парадніков Віктор (Київ).

Директор матчу ФФУ : Володін Володимир (Херсон).

«Зірка» : 44. Паст Євген, 4. Перейра Федеріко Ернан (к/к), 7. Драченко Максим, 10. Есеола Адерінсола Хабіб, 14. Сітало Артем, 15. Збунь Олексій, 18. Кучеренко Олександр, 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор (27. Дришлюк Кирило, 80), 28. Полегенько Павло, 29. Прядун Максим (9. Щедрий Артем, 72). Запасні: 41. Льопка Роман, 8. Лупашко Владислав, 23. Маткобожик Олександр, 50. Акименко Олександр, 99. Жуков Микита. Головний тренер: Монарьов Роман.

«Сталь» : 79. Паньків Юрій, 2. Да Сілва Леандро, 4. Кравченко Антон, 13. Стаменковіч Мілош, 21. Климчук Юрій (20. Пашаєв Павло, 79), 94. Задерака Максим, 91. Карасюк Роман, 6. Каленчук Максим (к/к), 9. Малакян Едгар (10. Деул Бой, 64), 16. Карікарі Кваме (39. Васін Денис, 63), 93. Дебелко Роман. Запасні: 12. Бандура Олександр, 32. Іщенко Микола, 17. Кузик Орест, 88. Мисик Мар’ян. Головний тренер: Кучук Леонід.

Гол : 0:1, Васін Денис (79)

Попередження : Климчук Юрій (41), Збунь Олексій (42), Задерака Максим (61), Каленчук Максим (82), Стаменковіч Мілош (86), Перейра Федеріко Ернан (90+2).