• Головна
  • Про особливості застосування праці охоронників в сфері сільського господарства
11:36, 21 липня 2017 р.

Про особливості застосування праці охоронників в сфері сільського господарства

Посади охоронників у с/г товаровиробників можуть бути включені безпосередньо до штатних розписів роботодавців або ліцензованих охоронних фірм, які здійснюють охорону службових та виробничих приміщень роботодавців на підставі договорів з агровиробниками.

Добір працівників на посади охоронників працівники кадрових служб с/г підприємств можуть проводити самостійно або за сприянням державної служби зайнятості чи приватних агентств зайнятості. При доборі роботодавці мають право проводити співбесіди з кандидатами на працевлаштування з метою визначення відповідності їх професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам. Такі вимоги для певної професії визначаються роботодавцем з урахуванням кваліфікаційних характеристик та норм чинного законодавства.

Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327 (із змінами) затверджено Національний класифікатор України ДК 003:2010 “Класифікатор професій”. Класифікатор призначений для застосування всіма суб'єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників. Записи до трудових книжок вносяться відповідно до професійних назв робіт Класифікатора. Класифікатором визначено код професії охоронника 5169.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336 (із змінами) затверджено випуск 1 “Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск містить інформацію про професію охоронника.До завдань охоронника віднесено, у тому числі, охорону стаціонарних об'єктів, вантажів, що перевозяться транспортними засобами, здійснення візуального контролю або контролю з використанням спеціального обладнання за об'єктом, що охороняється. Кваліфікаційні вимоги до охоронників визначені для 4-х розрядів. Для 4-го розряду (найвищого) визначена вимога щодо наявності у працівника повної загальної середньої або професійно-технічної освіти, стаж роботи за професією охоронника 3-го розряду має складати не менше 1 року (або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, не менше 4 років).

Статтею 11 Закону України “Про охоронну діяльність” встановлено, що персоналом охорони (працівники, які безпосередньо виконують функції з охорони майна або фізичних осіб відповідно до свого кваліфікаційного рівня) можуть бути дієздатні громадяни України, які досягли 18-річного віку, пройшли відповідне навчання або професійну підготовку, уклали трудовий договір із суб’єктом господарювання та подали документи, що вони:

не перебувають на обліку в органах охорони здоров’я з приводу психічної хвороби, алкоголізму чи наркоманії;

не мають непогашеної чи незнятої судимості за скоєння умисних злочинів;

не мають обмежень, встановлених судом щодо виконання покладених на них функціональних обовязків;

не мають обмежень за станом здоров’я для виконання функціональних обов’язків;

зареєстровані за місцем проживання в установленому законодавством порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.11.1997 № 1238 (із змінами) затверджено Перелік професій та видів діяльності, для яких є обов'язковим первинний і періодичний профілактичний наркологічний огляд, Порядок проведення обов'язкового профілактичного наркологічного огляду громадян. Згідно з Переліком первинний профілактичний наркологічний огляд проходять громадяни, які в установленому порядку мають отримати чи перереєструвати дозвіл на право зберігання, носіння та використання вогнепальної зброї, в тому числі газової. Метою проведення огляду є виявлення хворих на алкоголізм, наркоманію та токсикоманію, а також визначення наявності чи відсутності наркологічних протипоказань до виконання функціональних обов'язків.

Особи, які набули певні професійні знання, уміння і навички (не регламентовані місцем набуття, строком та формою навчання – тобто не мають документа про відповідну освіту), можуть відповідно до Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 № 340, підтвердити свої знання. До Переліку робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 23.12.2013 № 886, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.01.2014 за № 5/24782, віднесено професію охоронника 1-2 розрядів.

При залученні охоронних фірм необхідно враховувати, що постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 960 затверджено Ліцензійні умови провадження охоронної діяльності (далі – Ліцензійні умови). Ліцензійні умови визначають, у тому числі, організаційні та кадрові вимоги до ліцензіатів, обов’язкові для виконання під час провадження охоронної діяльності. Нормою підпункту 10 пункту 13 Ліцензійних умов заборонено залучати до охоронних заходів осіб, які не подали документів, необхідних для прийняття на роботу (не допускається нелегальне застосування найманої праці), або не відповідають кваліфікаційним вимогам. Такі вимоги встановлені в окремому розділі Кадрові вимоги Ліцензійних умов. Визначені вимоги до фахівця з організації заходів охорони, охоронників (охоронців), працівників, залучених до роботи на пунктах централізованого спостереження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#охорона
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...