Демобілізовані військові повертаються до мирного життя

Державна політика України спрямована на соціальний захист її громадян, у тому числі й у сфері зайнятості, особлива увага при цьому приділяється демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО . Завдання служби зайнятості полягає в якнайшвидшому поверненні громадян цієї категорії до соціально-трудових відносин.

З метою підвищення рівня зайнятості громадян даної категорії, служба зайнятості надає їм спектр різноманітних послуг – підбір підходящої роботи, організація професійного навчання, підтримка підприємницької ініціативи, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, профорієнтація, надання відповідних консультацій, пов’язаних з працевлаштуванням тощо.Так, з початку цього року за сприяння Світловодського міськрайонного центру зайнятості 12 учасників АТО отримали роботу, дві особи проходили професійне навчання за професією «електрозварник».

Наприклад, демобілізований учасник АТО Андрій П., після звільнення з військової служби намагався знайти роботу самостійно. Після невдалих спроб звернувся за допомогою у працевлаштуванні до міськрайонного центру зайнятості. Тут йому запропонували роботу на ДП «Завод залізобетонних виробів» ТДВ «ОДЕБП» за професією «арматурник». Після співбесіди з роботодавцем, чоловік був працевлаштований і на даний час успішно працює на даному підприємстві.

Його земляк Олександр Я., також звернувся до міськрайонного центру зайнятості, адже проживаючи в сільській місцевості знайти підходящу роботу було важко. Ознайомившись з послугами, що надає служба зайнятості клієнтам, його зацікавила можливість здобуття нової освіти. Вирішив стати «електрозварником», адже ця професія є затребуваною на місцевому ринку праці. Крім того, професійне навчання проводиться на замовлення ДП «Завод залізобетонних виробів» ТДВ «ОДЕБП», що гарантує стовідсоткове працевлаштування. Вже сьогодні Олександр навчається в Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

А колишньому військовому Олексію К. ф ахівці міськрайонного центру зайнятості запропоновали роботу на ПАТ «Світловодський завод «Спецзалізобетон» арматурником. Після співбесіди з роботодавцем, чоловік був працевлаштований і на даний час успішно працює на даному підприємстві.

Таким чином, працівники служби зайнятості , намагаються знайти індивідуальний підхід до безробітних громадян з числа демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО , вивчаємо їх потреби та побажання, професійний досвід, адже питання їхньої соціальної і трудової адаптації є одним із пріоритетних у роботі служби зайнятості.

АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі