Співпраця міської влади Кропивницького з ЄБРР дозволить встановити автономне опалення у проблемних будинках за 15% його вартості

У Кропивницькому для збалансування теплосистеми міста планують повністю відключити від централізованого опалення 74 будинки Як повідомив заступник міського голови Олексанр Мосін, у цих будинках залишилося по 1-2 квартири з централізованою подачею тепла, а  їх сусіди вже користуються «автономками». 

З одного боку, не скористалися можливістю перейти на автономне опалення, як правило власники квартир з невеликими доходами, пенсіонери, люди похилого віку, з інвалідністю – для них це дороге задоволення. З іншого -  використання центрального опалення у таких квартирах призводить до значних збитків для теплових підприємств. У такому випадку вигідніше допомогти громадянам з установкою індивідуальних систем опалення, ніж перекачувати теплоносій кілометрами тепломереж для подачі тепла в одну квартиру з цілого будинку.

Міська влада знайшла такий вихід: власникам квартир у будинках, які тепловики планують повністю зняти зі свого обслуговування, буде запропоновано скористатися спеціальною програмою та встановити автономне опалення, за яке вони сплатять лише 15% від повної вартості його облаштування.

- Така можливість виникла завдяки співпраці міської ради Кропивницького з НАК “Нафтогаз України” та Європейським банком реконструкції та розвитку за програмою співфінансування “IQ energy”, - пояснив Олександр Мосін. - Програма передбачає відшкодування родинам 35% від вартості встановлення системи автономного опалення. У свою чергу міська влада пропонує цим родинам компенсувати 50%. Таким чином, мешканцям залишиться сплатити лише 15% від усієї вартості.

За словами заступника міського голови, цього року процес відключення квартир від централізованого опалення тільки починає реалізовуватись. Одразу перевести усі 240 квартир на автономне опалення до кінця року навряд чи встигнуть.

Наразі угоди знаходяться на опрацюванні у юридичному управлінні міської ради, після чого відповідний проект рішення буде винесено на розгляд у міській раді.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Новости компаний
10:55, Вчера
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua