Реклама і тимчасові споруди не будуть з’являтися у Кропивницькому хаотично: виконком затвердив Концепцію впорядкування їх розміщення

Виконавчий комітет міської ради затвердив Концепцію комплексного впорядкування розміщення зовнішньої реклами та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в  Кропивницькому.

          Відтепер управління містобудування та архітектури міської ради буде враховувати умови Концепції при розробленні місцевих нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері розміщення зовнішньої реклами та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, а також під час формування стратегії та програм розвитку міста.

Вихідні умови для розробки Концепції були доволі складними: у Кропивницькому міський простір перенавантажений рекламними засобами та тимчасовими спорудами, які, враховуючи їх кількість та велике конкурентне середовище, стають все більш агресивними. Відсоток вільних та доступних територій в місті стає все меншим.

У той же час, міська зовнішня реклама та візуальна інформація повинні відповідати характеру життєдіяльності людини. Головні вимоги до них – забезпечення ефективної реклами та оперативного орієнтування в лабіринтах вулиць, інформування про місцезнаходження об'єктів, створення образу сучасного міста. В процесі експлуатації громадські простори зазнають певних змін, навіть в межах визначеної конфігурації – змінюються функції, які вони виконують, обладнання для ведення підприємницької діяльності, елементи благоустрою та малі архітектурні форми.

Впровадження нової  Концепції має на меті передусім  запровадження єдиних процедур при розміщенні тимчасових споруд; створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності у цій сфері, упорядкування елементів міського середовища для подолання проблем безсистемного, хаотичного розміщення та перенасиченості міського простору малими архітектурними формами. створення передумов для можливості скерованого, прогнозованого розвитку міста за допомогою єдиної електронної бази даних тимчасових споруд у Кропивницькому, впорядкування розміщення зовнішньої реклами, розроблення та затвердження комплексних схем можливого розміщення   рекламних   засобів   на    території  обласного центру, розробку довідника спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами  та тимчасових споруд у місті, розробку паспортів вулиць, створення на базі містобудівного кадастру міста Кропивницького відкритого для громадськості реєстру існуючих рекламних засобів та тимчасових споруд, місць їх розміщення, а також місць, де вони  можуть бути розміщені і, нарешті,  формування зовнішнього рекламного оформлення міста, яке відповідає сучасним вимогам дизайну, ергономіки, урбаністики та естетики міського простору з урахуванням містобудівних умов, громадсько-політичних і соціально- психологічних чинників, історико-культурних традицій, що створює такі умови життєдіяльності людини в місті, де зовнішня реклама, система візуальної інформації та навколишнє середовище об'єднані в єдиний гармонійний ансамбль.

Концепція передбачає зонування міської території, яке враховує ефективність розміщення реклами, а також сукупність обмежень історико-культурного, соціально-психологічного, громадсько-політичного, естетичного та архітектурно-містобудівного характеру.

Перша зона (Центральна) - історичний центр міста. Вона характеризується змішаною, досить щільною забудовою та старою архітектурою.

вул. Академіка Тамма;

вул. Архітектора Паученка;

вул. Архангельська;

вул. Арсенія Тарковського;

площа Богдана Хмельницького;

пров. Василівський;

просп. Винниченка;

вул. Велика Пермська;

вул. Велика Перспективна;

вул. Верхня Биковська;

вул. Віктора Чміленка  (в  обидва  боки  від вул. Великої Перспективної до вул. Кавалерійської та вул. Кропивницького);

вул. Вокзальна;

вул. В'ячеслава Чорновола;

вул. Гагаріна;

площа Героїв Майдану

 вул. Гоголя;

вул. Дворцова;

вул. Євгена Маланюка;

вул. Євгена Чикаленка;

вул. Євгена Тельнова;

вул. Олексія Єгорова;

вул. Ельворті;

вул. Кавалерійська;

вул. Леоніда Куценка;

 вул. Михайлівська;

 вул. Набережна;

вул. Острівська;

вул. Полтавська;

вул. Преображенська (від вул. Шульгиних до вул. Пашутінської);

 вул. Пушкіна;

вул. Соборна;

Студентський бульвар;

площа Соборна;

вул. Тараса Карпи;

пров. Училищний;

 вул. Шевченка.

Концепція містить низку вимог, які мають бути враховані при розміщенні реклами і тимчасових споруд у першій зоні:

- урахування історичної та художньої цінності ансамблів та окремих споруд;

- розміщення виключно малоформатних носіїв сучасної конструкції (типу «сіті-лайт», інших малоформатних рекламних засобів) по вул. Архангельській, вул. Архітектора Паученка, вул. Арсенія Тарковського, вул. Великій Перспективній (від вул. Леоніда Куценка до вул. Набережної), вул. Верхній Биковській, вул. Віктора Чміленка (в обидва боки від вул. Великої Перспективної  до   вул.  Кавалерійської   та   до   вул.   Кропивницького), вул. Гагаріна,  вул.  Гоголя,   вул.   Дворцовій,   вул.   Олексія   Єгорова,   вул.    Кавалерійській,    вул.    Леоніда    Куценка,    вул.    Михайлівській,  вул. Пушкіна, вул. Тараса Карпи;

-           максимальне використання підприємствами торгівлі, побутового обслуговування, сфери послуг можливостей рекламного оформлення фасадів будинків і вітрин, використання сучасних світлових засобів зовнішньої реклами і обмежене використання виносних та інших конструкцій, що створюють в умовах досить вузьких вулиць перешкоди для вільного руху пішоходів і транспорту або обмежують права окремих категорій громадян на вільне пересування (перешкоди у транспортуванні дитячих та інвалідних візків);

- урахування головних точок сприйняття зовнішньої реклами, Тимчасових споруд та маршрутів огляду архітектурних ансамблів і споруд;

- розміщення засобів зовнішньої реклами відповідно до  розроблених схем для запобігання руйнуванню візуальної цілісності середовища;

- заміна застарілих рекламних засобів на нові, сучасні конструкції; передбачення схемами  розміщення рекламних        засобів місць розміщення відеоекранних (світлодіодних) конструкцій;

На площах Героїв Майдану, Соборній, Богдана Хмельницького та на Студентському бульварі заборонено розміщення будь-яких  рекламних засобів та Тимчасових споруд.

Друга зона (Середня) - територія центру міста за межами історичної частини. Це зона як нової, так і відносно старої забудови, характер архітектурного вирішення якої значною мірою визначається наявністю проспектів. Особливістю даної зони є велика її протяжність і наявність різного за характером архітектурно-ландшафтного оточення, має домінуючі маршрути переміщення переважної більшості людей, обумовлена наявністю установ, магазинів, соціальних і культурних закладів, напрямків руху транспорту.

вул. Бобринецький шлях;

вул. Руслана Слободянюка;

 вул. Волкова;

вул. Генерала Жадова;

вул. Генерала Родимцева; вул. Героїв України;

просп. Інженерів;

вул. Київська;

вул. Короленка;

вул. Космонавта Попова;

вул.  Кропивницького;

вул. Миколи Левитського;

вул. Холодноярська;

вул. Мурманська;

вул. Металістів;

пров. Об'їзний;

шосе Олександрійське;

вул. Поповича;

вул. Преображенська (окрім території, визначеної першою зоною)

 вул. Садова;

вул. Салтикова-Щедрина;

вул. Степняка-Кравчинського;

просп. Університетський;

вул. Романа Шухевича;

вул. Юрія Коваленка;

 вул. Яновського.

Третя зона (Периферійна) – територія поза межами першої та другої зон, що характеризується однорідною архітектурою, змішанням багатоповерхових і малоповерхових будинків.

Відповідно до Концепції, управління містобудування та архітектури надаватиме міській раді пропозиції з проектами рішень щодо згоди на розроблення схем розміщення рекламних засобів, комплексних схем розміщення тимчасових споруд та їх архітипів.

Такі схеми за рішенням міської ради розроблятимуться суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Підставою     для     розміщення     тимчасових     споруд     в     межах міста Кропивницького є паспорт прив’язки та договір, який укладається з управлінням містобудування та архітектури міської ради. Розміщення тимчасових споруд без зазначених документів вважається самовільним та забороняється.

Плата за користування місцями, які перебувають у комунальній власності, для розташування рекламних засобів та тимчасових споруд є основним джерелом надходжень до міського бюджету від їх розміщення. На розмір такої плати безпосередньо впливатимуть тарифи, зональність, коригувальні коефіцієнти та інше.

споруди
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
13 липня о 06:29 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Кропивницький – Кривий Ріг поблизу с. Василівка Долинського району сталася дорожньо-транспортна пригода: вантажний автомобіль «Renault Magnum» перекинувся на бік, перекривши частково проїжджу частину дороги. На місце події було направлено особовий склад та техніку 27-ї ДПРЧ смт Новгородка. Для виконання робіт також було задіяно автокран ПП «Гранд». Вантажний автомобіл...
Суспільство
Протягом доби, що минула, пожежно-рятувальні підрозділи Кіровоградської області двічі залучались на гасіння пожеж у житловому секторі. Так, 13 липня о 09:28 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу по вул. Центральна с. Приютівка Олександрійського району. Після прибуття на місце виклику було встановлено, що горить 200 кг сіна, 180 м2 покрівлі та 50 м2 перекриття господарчої споруди спільного користування мешканців будинку. О 10:24 пожежу...
Суспільство
Минулої доби рятувальники 1-го ДПРЗ м. Кропивницький двічі виїздили для надання допомоги по усуненню перешкод, що створювали для життєдіяльності населення аварійні дерева, а саме: по вул. Волкова надано допомогу по розпилюванню та прибиранню пошкодженої гілки дерева, яка загрожувала падінням, а по вул. Куроп’ятникова спільно з працівниками ВАТ «Кіровоградгаз» рятувальники прибрали гілку дерева з газової труби.
Суспільство
В понеділок, 13 липня, за дорученням міського голови та обласної комісії техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради Кропивницького управління розвитку транспорту та зв'язку спільно з представниками Укртрансбезпеки в області здійснили рейдову перевірку підприємств, що здійснюють пасажирські перевезення у Кропивницькому, щодо належного дотримання санітарних та протиепідемічних заходів. Зокрема, перевірялась наявність миючих та дез...
Кримінал
Злочинну діяльність 26-річного чоловіка було викрито працівниками управління карного розшуку та слідчого управління поліції області, під процесуальним керівництвом прокуратури області.  У результаті проведення комплексу заходів правоохоронці задокументували факти збуту громадянином двох гранат типу «РГД-5» із запалом, гранати «Ф-1» із запалом та більше 140 набоїв різного калібру.  Громадянину повідомлено підозру, затримано в порядку ст. 208 Кримінального п...
Суспільство
Прокуратурою Кіровоградської області, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, у межах наданих законом повноважень вживаються заходи щодо притягнення осіб до відповідальності за вчинення пов’язаних з корупцією правопорушень, виявлення причин та умов, що сприяли їх вчиненню, а також невиконанню вимог Закону України «Про запобігання корупції» в інший спосіб, відшкодування збитків, шкоди, завданих державі внаслідок скоєння таких правоп...
Суспільство
Наразі в Кіровоградській області 222 дошкільних навчальних заклади відновили своє функціонування. Це рівно половина з загальної кількості дитсадків у регіоні. Про це повідомив начальник управління освіти й науки ОДА Володимир Таборанський 13 липня, під час зустрічі з журналістами. «Зараз дошкільні навчальні заклади в області відвідує близько шести тисяч дітей. Це 20% від кількості дошкільнят, які ходили в садки до початку епідемії», – зазначив Володимир Та...
Суспільство
Згідно указу Президента, наступний навчальний рік стане роком математичної освіти в Україні. Відповідно, починаючи з 2021 року, ЗНО з математики вперше стане обов’язковим предметом тестування для абітурієнтів. Про це повідомив начальник управління освіти й науки ОДА Володимир Таборанський 13 липня під час пресконференції. На розвиток і підтримку математичного напряму в школах, професійно-технічних закладах і коледжах цьогоріч виділено 19,6 млн грн. Ці кошт...
Суспільство
Із початку нового навчального року проєкт «Сучасна шкільна їдальня» буде запроваджений одночасно в 48 загальноосвітніх закладах Кіровоградщини. Поступово до його реалізації долучаться усі школи області. Про це повідомив керівник управління освіти й науки ОДА Володимир Таборанський 13 липня під час брифінгу з журналістами. За словами посадовця, у рамках реалізації загальної стратегії безпечного та здорового освітнього середовища пріоритетним є зміна підходу...