Теплогенеруючі підприємства Кропивницького планомірно готуються до початку нового опалювального сезону

Стан підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий  період став головною темою обговорення на нараді міського голови з керівниками виконавчих органів міської ради.

За інформацією начальника головного управління житлово-комунального господарства Віктора Кухаренка, теплогенеруючі підприємства обласного центру  вжили весь комплекс необхідних заходів з підготовці до опалювального сезону 2017-2018 року, направлених на капітальний та поточний ремонт основного і допоміжного обладнання.

Так, на КП «Теплоенергетик» встановлено чотири енергетичних котли та три турбогенератори. На сьогодні основне енергетичне обладнання готове до роботи  в опалювальному сезоні.

            - Насосне обладнання підприємства, яке включає в себе мережні, живильні та конденсатні насоси, насоси подачі технічної води, встановлені на греблі та в цехах ТЕЦ, насоси іншого призначення - у повній готовності. – відзначив Віктор Кухаренко. - Основні та пікові бойлери, водопідігрівачі різного призначення,  деаераційні установки, паропроводи та конденсатопроводи, теплові та водопровідні мережі ТЕЦ також підготовлені.

Силами підприємства цьогоріч виконано капітальний ремонт теплових мереж по                                       вулиці Тарковського,71,  по вулиці Є. Чикаленка, 1, закінчуються роботи по вулиці Преображенській, 2, на загальну суму  1, 389 мільйона гривень. Загалом, виконано заміну теплових мереж протяжністю 584 метри.

Ліквідовано наслідки 140 поривів після гідравлічних випробувань, виконаний поточний ремонт обладнання в теплових камерах, проведено ревізію компенсаторів, запірної арматури. Повністю підготовлено 10 центральних теплових пунктів  та 211 місцевих теплопунктів.

Віктор Кухаренко звернув увагу керівників виконавчих органів, що в результаті виконання заходів по підготовці до опалювального періоду 2017-2018 років до роботи готові: ТЕЦ, яка забезпечує тепловою і електричною  енергією центральну частину міста Кропивницький,  дві котельні, що опалюють селище Нове,  котельня центральної міської лікарні № 1, котельня  лікарні швидкої медичної допомоги № 4, 17 котлів, теплові мережі загальною протяжністю 62,4 км. в двухтрубному вимірі.

Виконано капітальний та поточний ремонт теплових мереж селища Нового довжиною 950 м та  Кропивницького – 584 м на загальну суму 2,610 мільйона гривень.

            Виходячи з вищенаведеного технічний стан  підготовки підрозділів КП «Теплоенергетик» до роботи в осінньо-зимовому періоді 2017-2018 років Віктор Кухаренко назвав задовільним. 

Станом на теперішній час підприємство вклало у виконання капітальних та поточних 7,7 мільйонів гривень  власних коштів та коштів  виділених міською радою.

Підготовка теплового господарства ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» передбачає  поточний ремонт 19 котельних підприємства, а також двох, що
перебувають на технічному обслуговуванні: психо-неврологічного  інтернату з  геріатричним відділенням та будинку дитини.

Станом на 19 вересня  об’єкти теплопостачання ДП “Кіровоградтепло”  ТОВ “ЦНТІ УНГА” готові на 100%, про що підприємству виданий акт готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2017/2018р. інспекцією Держенергонагляду в Кіровоградській області.

Складною залишається ситуація, що склалася на теплогенеруючих підприємствах, із погашенням заборгованості за енергоносії.  Так, борг за спожитий природний газ ДП «Кіровоградтепло» станом на 01.09.17 р. становить 151, 346 мільйонів гривень. На початок опалювального сезону 2016 року вона складала 87, 73 мільйона гривень.  

Зростання заборгованості за спожитий природний газ, на думку начальника головного управління,  пов’язане з низькою платіжною дисципліною громадян, несвоєчасними розрахунками всіх споживачів підприємства за спожиті послуги теплопостачання, зокрема установ і організацій, що фінансуються з бюджетів різних рівнів, не передбаченим на законодавчому рівні відшкодування теплопостачальним підприємствам різниці в тарифах на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що вироблялися, транспортувалися і постачалися населенню за 2015, 2016 р   та 7 місяців 2017 року.

Станом на 01.09.2017 року заборгованість за спожитий природний газ на КП «Теплоенергетик» складає 176, 65 мільйона гривень (перед початком сезону опалення 2016 року -  131, 19 мільйона гривень).  За спожитий газ у опалювальному сезоні 2016-2017 років вдалося сплатити  69%.

Відповідно до чинного законодавства КП «Теплоенергетик» було внесене до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за номером 60. За нормами прийнятого закону, підлягає списанню 61, 61 мільйона гривень боргу. Передбачена також реструктуризація заборгованості у сумі  83, 144 мільйона гривень.

- Згідно з розподілом обсягу субвенції від державного бюджету  місцевим  бюджетам  на  погашення  різниці в тарифах, є  можливість провести взаєморозрахунок з НАК «Нафтогаз України» по заборгованості за спожитий природний газ на суму 4, 181 мільйона гривень, - підкреслив Віктор Кухаренко. -  За інформацією Мінрегіону вказана сума закриється взаємозаліком під поточні зобов’язання НАК по податку на прибуток. Враховуючи вищезазначене сума заборгованості КП «Теплоенергетик»  становитиме   89, 33 мільйона гривень.

При цьому, відповідно до вимог НАК “Нафтогаз України” та попередньо складеного графіка погашення заборгованості для початку опалювального сезону та отримання номінацій обсягів постачання природного газу необхідно у найближчий термін сплатити 42, 78 мільйона гривень.

Важливо також, що на сьогоднішній день договори постачання природного газу для виробництва теплової та електричної енергії були оформлені належним чином, підписані та скріплені печаткою та направлені на адресу НАК «Нафтогаз України» разом із заявками на планові обсяги природного газу на жовтень місяць 2017 року.

опалювальнийсезон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
14 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Novinki.top предлагает топ-4 необходимых вещей для школы, которые можно заказать в один клик и не нервничать у прилавков магазинов. 1. Рюкзак Bobby. Это рюкзак нового поколения с защитой от намокания и карманников. Он имеет систему распределения веса, что является идеальным вариантом для современного школьника.Многослойные стенки уберегут ценные вещи от воришек, падений и увеличат срок эксплуатации самого важного аксессуара для школы.Bobby Compact смогут г...
Происшествия
Впродовж 20 серпня до Служби порятунку «101» майже одночасно надійшло 2 повідомлення про виявлені тіла загиблих людей у водоймах м. Кропивницький. Так, о 15:05 рятувальники виїхали за викликом на р. Сугоклія в районі тупика Рибальського, де виявлено тіло чоловіка у воді. Бійці 1-го Державного пожежно-рятувального загону м. Кропивницький доставили тіло загиблого громадянина на берег. О 15:38 надійшло повідомлення про те, що у штучній водоймі в районі проспе...
Политические новости
Украина нуждается в компромиссных решениях, которые бы объединили страну и примирили ее с соседями. Без компромиссов Украину ожидает лишь углубление политического кризиса. Об этом в эфире телеканала NewsOne говорил глава партии «Основа» Андрей Николаенко. «Стране нужен компромисс по пяти ключевым темам: между человеком и властью – ради справедливости, между Востоком и Западом – ради единства, между центром и регионами – ради развития, компромисс с соседним...
Політичні новини
Згідно з опитуванням, проведеним на початку серпня 2018 року, якщо парламентські вибори в Україні відбудуться «цієї неділі», в український парламент пройдуть шість політичних партій. Про це свідчить опитування, проведене Міжнародним дослідницьким центром BURI (Бельгійсько-Український науково-дослідний інститут). Так, найбільша підтримка українських виборців, згідно з результатами соцопитування, буде надана партії «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко (11...
Общество
У Кропивницькому пішов із життя відомий науковець, людина – легенда, фундатор економічної школи, Почесний громадянин міста, член Академії економічних наук України, Відмінник освіти України, Заслужений працівник народної освіти України, доктор економічних наук, професор кафедри «Економіка, менеджмент та комерційна діяльність» ЦНТУ Леонід Михайлович Фільштейн. Леонід Михайлович народився 10 червня 1926 року в Устинівці Кіровоградської області. Закінчив Одесь...
Новости компаний
Рулетку со стопками уже дарили в 2016, парусник в бутылке в 2017, что дарить в 2018? Долой банальщину в подарках! Шарфики, носочки, зажигалки, сувениры-пылесборники, магазинные картины и книжки, ручки и блокноты, сковородки и наборы ножей, все это дарили вам и уже не единожды дарили вы. Все это скучно и обыденно! Такие подарки уже не вызывают ни радости, ни удивления! А подарок без эмоций - деньги на ветер! А ведь так хочется сделать приятно и себе и други...
Общество
Спеціалізована інспекція міської ради Кропивницького в межах своїх повноважень контролює благоустрій та санітарний стан міста, здійснює рейдові перевірки на предмет дотримання усіма без виключення суб'єктами благоустрою Правил благоустрою міста. За інформацією керівника міської спецінспекції Андрія Максюти, власники, користувачі або балансоутримувачі об'єктів благоустрою зобов'язані проводити косіння газонів періодично, при досягненні трав'яним покровом ви...
Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул заявил, что Оппозиционный блок может победить на выборах и президента, и Верховной Рады в 2019 году. «Желательно, чтобы был один кандидат, который представляет людей, которые думают, как мы. Для меня это должен быть авторитетный человек, который не пойдет на договорняки с властью, не предаст. Есть ли у такого человека шанс победить, гипотетически? Уверен, что есть», - сказал Вилкул в интервью Елене Бонд...
Криминал
Співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією виявили на території одного з районів Кіровоградської області плантацію наркомістких конопель. Правоохоронці встановили, що один із місцевих фермерів виростив понад  тисячу двісті кущів наркотичної рослини посеред соняшникового поля. За цінами на «чорному ринку» вартість виявленого канабісу становить понад три з половиною мільйонів гривень. Наразі вилучені рослини направлені на експертне дослідженн...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua