Теплогенеруючі підприємства Кропивницького планомірно готуються до початку нового опалювального сезону

Стан підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий  період став головною темою обговорення на нараді міського голови з керівниками виконавчих органів міської ради.

За інформацією начальника головного управління житлово-комунального господарства Віктора Кухаренка, теплогенеруючі підприємства обласного центру  вжили весь комплекс необхідних заходів з підготовці до опалювального сезону 2017-2018 року, направлених на капітальний та поточний ремонт основного і допоміжного обладнання.

Так, на КП «Теплоенергетик» встановлено чотири енергетичних котли та три турбогенератори. На сьогодні основне енергетичне обладнання готове до роботи  в опалювальному сезоні.

            - Насосне обладнання підприємства, яке включає в себе мережні, живильні та конденсатні насоси, насоси подачі технічної води, встановлені на греблі та в цехах ТЕЦ, насоси іншого призначення - у повній готовності. – відзначив Віктор Кухаренко. - Основні та пікові бойлери, водопідігрівачі різного призначення,  деаераційні установки, паропроводи та конденсатопроводи, теплові та водопровідні мережі ТЕЦ також підготовлені.

Силами підприємства цьогоріч виконано капітальний ремонт теплових мереж по                                       вулиці Тарковського,71,  по вулиці Є. Чикаленка, 1, закінчуються роботи по вулиці Преображенській, 2, на загальну суму  1, 389 мільйона гривень. Загалом, виконано заміну теплових мереж протяжністю 584 метри.

Ліквідовано наслідки 140 поривів після гідравлічних випробувань, виконаний поточний ремонт обладнання в теплових камерах, проведено ревізію компенсаторів, запірної арматури. Повністю підготовлено 10 центральних теплових пунктів  та 211 місцевих теплопунктів.

Віктор Кухаренко звернув увагу керівників виконавчих органів, що в результаті виконання заходів по підготовці до опалювального періоду 2017-2018 років до роботи готові: ТЕЦ, яка забезпечує тепловою і електричною  енергією центральну частину міста Кропивницький,  дві котельні, що опалюють селище Нове,  котельня центральної міської лікарні № 1, котельня  лікарні швидкої медичної допомоги № 4, 17 котлів, теплові мережі загальною протяжністю 62,4 км. в двухтрубному вимірі.

Виконано капітальний та поточний ремонт теплових мереж селища Нового довжиною 950 м та  Кропивницького – 584 м на загальну суму 2,610 мільйона гривень.

            Виходячи з вищенаведеного технічний стан  підготовки підрозділів КП «Теплоенергетик» до роботи в осінньо-зимовому періоді 2017-2018 років Віктор Кухаренко назвав задовільним. 

Станом на теперішній час підприємство вклало у виконання капітальних та поточних 7,7 мільйонів гривень  власних коштів та коштів  виділених міською радою.

Підготовка теплового господарства ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» передбачає  поточний ремонт 19 котельних підприємства, а також двох, що
перебувають на технічному обслуговуванні: психо-неврологічного  інтернату з  геріатричним відділенням та будинку дитини.

Станом на 19 вересня  об’єкти теплопостачання ДП “Кіровоградтепло”  ТОВ “ЦНТІ УНГА” готові на 100%, про що підприємству виданий акт готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2017/2018р. інспекцією Держенергонагляду в Кіровоградській області.

Складною залишається ситуація, що склалася на теплогенеруючих підприємствах, із погашенням заборгованості за енергоносії.  Так, борг за спожитий природний газ ДП «Кіровоградтепло» станом на 01.09.17 р. становить 151, 346 мільйонів гривень. На початок опалювального сезону 2016 року вона складала 87, 73 мільйона гривень.  

Зростання заборгованості за спожитий природний газ, на думку начальника головного управління,  пов’язане з низькою платіжною дисципліною громадян, несвоєчасними розрахунками всіх споживачів підприємства за спожиті послуги теплопостачання, зокрема установ і організацій, що фінансуються з бюджетів різних рівнів, не передбаченим на законодавчому рівні відшкодування теплопостачальним підприємствам різниці в тарифах на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що вироблялися, транспортувалися і постачалися населенню за 2015, 2016 р   та 7 місяців 2017 року.

Станом на 01.09.2017 року заборгованість за спожитий природний газ на КП «Теплоенергетик» складає 176, 65 мільйона гривень (перед початком сезону опалення 2016 року -  131, 19 мільйона гривень).  За спожитий газ у опалювальному сезоні 2016-2017 років вдалося сплатити  69%.

Відповідно до чинного законодавства КП «Теплоенергетик» було внесене до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за номером 60. За нормами прийнятого закону, підлягає списанню 61, 61 мільйона гривень боргу. Передбачена також реструктуризація заборгованості у сумі  83, 144 мільйона гривень.

- Згідно з розподілом обсягу субвенції від державного бюджету  місцевим  бюджетам  на  погашення  різниці в тарифах, є  можливість провести взаєморозрахунок з НАК «Нафтогаз України» по заборгованості за спожитий природний газ на суму 4, 181 мільйона гривень, - підкреслив Віктор Кухаренко. -  За інформацією Мінрегіону вказана сума закриється взаємозаліком під поточні зобов’язання НАК по податку на прибуток. Враховуючи вищезазначене сума заборгованості КП «Теплоенергетик»  становитиме   89, 33 мільйона гривень.

При цьому, відповідно до вимог НАК “Нафтогаз України” та попередньо складеного графіка погашення заборгованості для початку опалювального сезону та отримання номінацій обсягів постачання природного газу необхідно у найближчий термін сплатити 42, 78 мільйона гривень.

Важливо також, що на сьогоднішній день договори постачання природного газу для виробництва теплової та електричної енергії були оформлені належним чином, підписані та скріплені печаткою та направлені на адресу НАК «Нафтогаз України» разом із заявками на планові обсяги природного газу на жовтень місяць 2017 року.

опалювальнийсезон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
14 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
15 жовтня о 10:43 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автодорозі с. Нерубайка – с. Підвисоке Новоархангельського району сталась дорожньо-транспортна пригода та потрібна допомога автомобілю, що перекинувся. Травмованих та загиблих немає. Рятувальники 31-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Новоархангельськ поставили автомобіль «ГАЗЕЛЬ» на колеса.
Политические новости
Депутаты Верховной Рады не поддержали снятие депутатской неприкосновенности  с нардепа Александра Вилкула. За набралось только 137 голосов. Александр Вилкул так прокомментировал итоги голосования парламенте: «Даже изначально негативно против меня настроенным членам регламентного комитета и всем депутатам, присутствующим в зале, от других политических партий стало ясно, что дело на 100% сфальсифицировано. Нет не то, что состава, нет события преступления. В...
Общество
В проекте госбюджета на 2019 год предусмотрено 55,1 млрд грн субвенции местным бюджетам на предоставление субсидий. Монетизация субсидий на оплату жилищно-коммунальных услуг в 2019 году будет проходить в три этапа. Соответствующее решение было принято 11 октября на заседании межведомственной рабочей группы по подготовке предложений по монетизации субсидий, сообщила пресс-служба Министерства экономического развития и торговли Украины. "Первый этап должен на...
Новости компаний
Это праздник, с которым важно поздравить не только военнослужащих, но и мужчин разных профессий. Ведь каждый из них – защитник своей семьи, близких, любимых и родных людей. Сделайте приятный подарок мужу, брату, сыну. Не забудьте оказать внимание и проявить заботу любимому мужчине. Выбирайте полезный и оригинальный подарок, который запомниться на долго. Но не забудьте о начальнике, а также преподнесите подарок учителю в школе или преподавателю в вузе. Они...
Происшествия
9 жовтня о 22:21 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу автомобіля ВАЗ-21099 на вул. Центральній с. Тишківка Добровеличківського району. Травмованих та загиблих немає. Силами вогнеборців о 22:31 пожежу було локалізовано та о 22:45 – ліквідовано. До гасіння пожежі залучались 4 чоловіка особового складу, 1 одиниця техніки 15-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Добровеличківка та місцева пожежна команда с. Тишківка. Причину пожежі...
Новости компаний
Современный бесконтактный термометр для измерения температуры тела и окружающей среды – весьма полезное приспособление, которое должно быть в каждом доме. С его помощью Вы с легкостью и за считанные секунды измерите температуру тела члена семьи. Но также устройство позволит узнать и температуру любой поверхности, предмета: стены, еды, воды. Каждый термометр инфракрасный бесконтактный, представленный в нашем магазине прошел тщательный отбор и гарантирует вы...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул на своей странице в Facebook написал: «Я продолжу бороться не только за себя, но и за всех, над кем издевается власть. На заседании регламентного комитета депутаты получили исчерпывающие доказательства того, что обвинения против меня сфальсифицированы, что это просто попытка власти расчистить поле перед выборами. Причина одна – я ни при каких условиях не буду договариваться». Оппозиционер подчеркнул: «Власть превр...
Общество
Агентство недвижимости "Городское бюро недвижимости" предоставляет услуги по купле, продаже, аренде недвижимого имущества и осуществляет другие операции с недвижимостью. Совершает полное сопровождение сделок: от поиска нужного объекта до регистрации в приобретенном жилье нового собственника. Гарантирует чистоту сделки. Также предоставляет информационные и консультационные услуги на рынке недвижимости. Телефоны для справок: 095-758-43-51, 099-917-74-14. Доб...
Происшествия
8 жовтня о 14:11 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу комбайна на полі біля с. Мар’янівка Бобринецького району. На місці події з’ясувалось, що займання виникло у відсіку соломотряса комбайну «CASE». Рятувальниками 24-ї Державної пожежно-рятувальної частини о 14:57 пожежу було ліквідовано. О 21:10 біля с. Седнівка Устинівського району виникла пожежа пожнивних залишків на полі та вогонь пошкодив зовнішнє покриття на комбайні «JOHN DEERE...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: