У Кропивницькому встановлять меморіальну дошку Юрію Олеші і відкриють пам’ятник собаці Каштану

20 жовтня у міській раді Кропивницького відбулося чергове засідання топонімічної комісії під головуванням секретаря міської ради Андрія Табалова.

Комісія розглянула і підтримала звернення управління містобудування і архітектури міської ради щодо найменування нових вулиць і провулків у житловому масиві на розі вулиць Роднікової та Сергія Сєнчева зта житловому масиві в районі вулиці Козацької, провулків Козацького та Курінного. Враховуючи, земельні ділянки у цих масивах були надані учасникам АТО, комісія рекомендувала назви вулиць визначити за поданням командування 3-го полку спеціального призначення.

Члени комісії також підтримали пропозиції щодо найменувань вулиць у садовому товаристві «Комунальник», за умови, що у переліку назв будуть виправлені русизми. На зборах членів товариства було вирішено назвати вулиці типово для зелених зон: Серпанкова, Горобинова, Грушева, Полунична. Симиренкова тощо.

А от правлінню садового товариства «50 років Жовтня» доведеться доопрацьовувати свої пропозиції. Більшість із запропонованих ними назв вже є на мапі Кропивницького. Крім того, комісія рекомендувала товариству декомунізувати і власну назву.

Відкладене і прийняття рішення щодо встановлення у Кропивницькому меморіальної дошки на честь педагога-новатора Валерія Едигея. Комісія запропонувала управлінню освіти міської ради спочатку провести популяризацію педагогічного спадку вчителя, автора новітніх методик навчання.

Натомість пам’ятна дошка видатному земляку, письменнику і драматургу Юрію Олеші буде встановлена у Кропивницькому на будинку по вулиці Шевченка 20/24, напроти обласної дитячої бібліотеки імені Шевченка. Ініціативу вшанування пам’яті Юрія Олеші виявила обласна організації Асоціації польських журналістів Україні. Відкриття дошки відбудеться в рамках відзначення 100-річчя від дня народження письменника.

Члени комісії також підтримали електронну петицію щодо визначення місця розміщення пам’ятника своєрідного символу міста - собаці Каштану. Такий пам’ятник може з’явитися у Кропивницькому на розі вулиць Великої Перспективної і Шевченка. План розміщення скульптури розробить управління містобудування і архітектури міської ради, а кошти на її виготовлення і встановлення збиратимуть волонтери.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua