Розроблено проект Державної програми захисту населення Кіровоградщини від радіаційного впливу

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка та за участі народного депутата Костянтина Яриніча відбулося чергове засідання робочої групи з розробки концепції "Державної цільової програми радіаційного і соціального захисту населення Кіровоградської області та міста Кропивницького". У засіданні взяли участь розробники програми, керівники профільних підрозділів облдержадміністрації, науковці, представники ДП "СхідГЗК" та громадськість.

Матеріали для напрацювання концепції було зібрано та скориговано департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації і направлено до Міністерства екології, де за участі провідних науковців та фахівців відповідного профілю розроблено проект концепції. Передбачається, що зазначена Державна програма реалізовуватиметься потягом десяти років. Основна її мета – створити на території області безпечні умови для життя і здоров'я людей, забезпечити необхідний захист населенню від негативного радіаційного впливу природного та техногенного характеру, що є причиною високого рівня онкологічної захворюваності, оздоровити навколишнє природне середовище регіону.

Концепція програми містить кілька розділів: визначено основну проблему, на вирішення якої, власне, і спрямована програма, детально прописано шляхи і способи розв’язання зазначених проблем і очікувані результати, а також визначено фінансові, матеріально-технічні і трудові ресурси, необхідні для її виконання. Орієнтовна вартість реалізації заходів програми протягом десяти років – близько 1 мільярда 160 мільйонів гривень за рахунок державного бюджету у співфінансуванні із ДП "СхідГЗК".

Учасники засідання обговорили проект концепції, запропонували внести деякі доповнення. Зокрема, наголошувалося, що основний акцент потрібно робити на профілактиці та ранньому виявленні онкологічних та інших хвороб у жителів області, для цього потрібно спрямувати зусилля, щоб профілактичні огляди зробити доступними, якісними і безкоштовними, а лікувальні заклади забезпечити необхідним сучасним обладнанням, зокрема, пересувними діагностичними центрами. Для оздоровлення навколишнього середовища запропоновано вжити заходів для максимального озеленення території області шляхом насадження дерев, які є основним захистом від розповсюдження радіаційного пилу та шкідливого сонячного випромінювання.

Усі пропозиції стосовно змін і доповнень до концепції програми буде надано розробникам до кінця наступного тижня. Після коригування проект направлять до Кабінету Міністрів України для подальшого розгляду.

39 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua