• Головна
  • Розроблено проект Державної програми захисту населення Кіровоградщини від радіаційного впливу
11:16, 6 листопада 2017 р.

Розроблено проект Державної програми захисту населення Кіровоградщини від радіаційного впливу

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка та за участі народного депутата Костянтина Яриніча відбулося чергове засідання робочої групи з розробки концепції "Державної цільової програми радіаційного і соціального захисту населення Кіровоградської області та міста Кропивницького". У засіданні взяли участь розробники програми, керівники профільних підрозділів облдержадміністрації, науковці, представники ДП "СхідГЗК" та громадськість.

Матеріали для напрацювання концепції було зібрано та скориговано департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації і направлено до Міністерства екології, де за участі провідних науковців та фахівців відповідного профілю розроблено проект концепції. Передбачається, що зазначена Державна програма реалізовуватиметься потягом десяти років. Основна її мета – створити на території області безпечні умови для життя і здоров'я людей, забезпечити необхідний захист населенню від негативного радіаційного впливу природного та техногенного характеру, що є причиною високого рівня онкологічної захворюваності, оздоровити навколишнє природне середовище регіону.

Концепція програми містить кілька розділів: визначено основну проблему, на вирішення якої, власне, і спрямована програма, детально прописано шляхи і способи розв’язання зазначених проблем і очікувані результати, а також визначено фінансові, матеріально-технічні і трудові ресурси, необхідні для її виконання. Орієнтовна вартість реалізації заходів програми протягом десяти років – близько 1 мільярда 160 мільйонів гривень за рахунок державного бюджету у співфінансуванні із ДП "СхідГЗК".

Учасники засідання обговорили проект концепції, запропонували внести деякі доповнення. Зокрема, наголошувалося, що основний акцент потрібно робити на профілактиці та ранньому виявленні онкологічних та інших хвороб у жителів області, для цього потрібно спрямувати зусилля, щоб профілактичні огляди зробити доступними, якісними і безкоштовними, а лікувальні заклади забезпечити необхідним сучасним обладнанням, зокрема, пересувними діагностичними центрами. Для оздоровлення навколишнього середовища запропоновано вжити заходів для максимального озеленення території області шляхом насадження дерев, які є основним захистом від розповсюдження радіаційного пилу та шкідливого сонячного випромінювання.

Усі пропозиції стосовно змін і доповнень до концепції програми буде надано розробникам до кінця наступного тижня. Після коригування проект направлять до Кабінету Міністрів України для подальшого розгляду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#"СхідГЗК"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...