• Головна
  • У Кропивницькому відбулася виборча сесія обласного парламенту дітей
13:30, 30 листопада 2017 р.

У Кропивницькому відбулася виборча сесія обласного парламенту дітей

24 - 25 листопада на базі Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості відбулася V ІІ сесія ХІ скликання Кіровоградського обласного парламенту дітей (ОПД). Ця сесія була виборчою. У ній взяли участь 83 депутати з 23 районних осередків дитячого самоврядування.

Сесія розпочалась пленарним засіданням у сесійній залі обласної ради, де юних парламентарів привітали заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Лідія Шатна, заступник директора з виховної роботи обласного ЦДЮТ Лариса Кордонська, а також координатор обласного парламенту дітей Катерина Хлєбнікова. Вони побажали депутатам і надалі залишатися такими ж ініціативними, творчими та наполегливими, а також висловили сподівання, що в цей сесійний день обласний парламент дітей обере для себе найкращого лідера.

– Ця сесія дуже відповідальна. Адже це виборча сесія. Сьогодні ви будете обирати лідера на наступні роки, а від лідера, від того, хто очолить вашу організацію, дуже багато залежить… Тож будьте сьогодні вдумливими, розсудливими, сприймайте все не тільки серцем, а й розумом. І дуже хочу побажати всім кандидатам на посаду голови обласного парламенту дітей перемоги. Адже якщо переможе найкращий, то переможе вся ваша організація! Натхнення вам і успіхів у вашій діяльності! - побажала Лариса Кордонська.

Під час пленарного засідання представники обласного парламенту дітей прозвітували про виконання рішень попередньої сесії та про роботу обласного парламенту дітей в міжсесійний період. Про наймасшабніші проекти ОПД розповіла виконуюча обов'язки заступника голови Кіровоградського обласного парламенту дітей Анна Пироженко.

– У Новоукраїнці відкрили ультрасучаний баскетбольний майданчик. Він збудований у рамках проекту «Basket», що був розроблений депутатами міського парламенту дітей та молоді й отримав перемогу в конкурсі молодіжних ініціатив, отримавши повну підтримку від міського голови та депутатського корпусу. Олександрійський міський парламент дітей отримав фінансування з міського бюджету на створення 3- D кінозалу на базі центру дитячої та юнацької творчості. На сьогодні виділено приміщення, зроблено ремонти і завезено частину обладнання… Також депутати всіх осередків дитячого самоврядування долучилися до щорічних акцій Всеукраїнського благодійного фонду «Від серця до серця», організували та провели районні та міські благодійні акції «Поділись своїм теплом» та «Збери портфель першокласнику». Переймаючи досвід роботи Кіровоградського обласного парламенту дітей, майже у всіх осередках дитячого самоврядування області створюються районні та міські «Школи лідерів» та «Школи управлінської майстерності»… - звітувала депутат.

За підсумками рейтингу ОПД кращі міські та районні парламенти дітей під час сесії були нагороджені дипломами. У шестірку кращих потрапили: Знамянський районний парламент дітей, Петрівський районний парламент дітей, Олександрійський міський парламент дітей та молоді, парламент дітей та молоді Новоукраїнської об ' єднаної територіальної громади, Вільшанський районний парламент дітей та Бобринецький міський парламент дітей. Учасники регіональної інтернет-конференції «Роль дитячого самоврядування в розвитку територіальної громади» отримали сертифікати .

Після цього у стінах Кіровоградського обласного ЦДЮТ для юних парламентарів провели цікаві та насичені заняття «Школи лідерів учнівського самоврядування». Про «Маркетинг та основи проектної діяльності» депутатам розповіла заступник директора з навчальної роботи обласного ЦДЮТ, кандидат педагогічних наук Вероніка Войчук, а заступник директора з виховної роботи Лариса Кордонська провела «Антикорупційний урок».

Оскільки VІІ сесія ХІ скликання Кіровоградського обласного парламенту дітей була виборчою, то зрозуміло, що в її порядку денному були і передвиборчі дебатати кандидатів на посаду голови обласного парламенту дітей. На місце лідера ОПД було три претенденти: Тимофій Білокоз (парламент дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ) , Євгеній Дементьєв (Петрівський РПД) та Дар'я Гріневич (Кіровоградський облкомплекс (гімназія-інтернат-школа мистецтв). Тож підсумком першого сесійного дня стали вибори голови обласного парламенту дітей, після яких на юних депутатів чекала багатопланова та змістовно насичена дозвіллєва програма «Лідер – це завжди круто!».

Наступного дня депутати працювали у семи профільних комісіях. Обравши нових голів цих комісій, вони заплануванули свою роботу на наступний міжсесійний період. А от пленарне засідання закриття сесії для представників обласного парламенту дітей цього разу було особливим. Адже саме під час нього й були оголошені підсумки виборів голови обласного парламенту дітей. Ним став Тимофій Білокоз – представник парламенту дітей та молоді Новоукраїнської об ' єднаної територіальної громади. Привітавши нового лідера, депутати прийняли рішення VІІ сесії ХІ скликання, в якому визначили головні напрямки роботи Кіровоградського обласного парламенту дітей у міжсесійний період. З піднесеним настроєм вони поїхали додому, аби якнайшвидше почати втілювати свої плани та мрії в життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#скликання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...