• Головна
  • Профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день» набирає обертів
11:58, 8 лютого 2018 р.

Профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день» набирає обертів

Завершилися перші тижні занять після зимових канікул. Учні звикають до іншого ритму життя, випускники готуються до ЗНО, педагогічні колективи налагоджують навчально-виховний процес, а Кіровоградський обласний центр зайнятості продовжує реалізовувати профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день».

Цього разу «студентами» стали учні комунального закладу «Первозванівське НВО», Грузьківського та Федорівського навчально-виховних об’єднань Кіровоградського району. На один день вони поринули у вир студентського життя Центральноукраїнського вищого професійного училища імені  Миколи Федоровського – одного із найстаріших навчальних закладів області (у жовтні 2017 року колектив відзначив ювілей – 150 років з дня заснування).

Цікаву програму для старшокласників організувала виконуюча обов’язки директора Оксана Яценко: разом з педагогічним колективом, вони створили усі умови для того, щоб учні відчули себе студентами. Протягом дня зацікавлені школярі не лише познайомилися з історією навчального закладу, дізналися про професії, за якими йде підготовка, умови вступу та дозвілля студентів, а й найголовніше – відвідали майстер-класи.

Майстер виробничого навчання Олександр Гужевенко розповів про усі тонкощі електрогазозварювання та ручного зварювання, продемонстрував учням метод точкового зварювання. Школярі на власні очі переконались, що даний метод має високу швидкість, міцність та естетичний вигляд з’єднання, а також є економним у витраті матеріалів.

Завідувач майстернею верстатників широкого профілю Роман Василенко розповів про особливості роботи на токарних, фрезерних, свердлувальних і шліфувальних верстатах. Учні із захопленням спостерігали за роботою верстата з програмним керуванням. Також Р. Василенко звернув увагу на кваліфікаційні вимоги до робітника – верстатника широкого профілю. Спробувавши власноруч здійснити деякі операції, учні відчули себе справжніми майстрами.

Цікавою виявилася розповідь майстра виробничого навчання з ремонту автомобілів Віктора Масльоного. Він показав приміщення майстерень, де набувають практичних вмінь та навичок майбутні слюсарі з ремонту автомобілів і провів цікавий майстер-клас по розбиранню та очищенню деталей автомобіля.

Крім того, учні відвідали заняття з історії України, англійської мови і бухгалтерського обліку і поспілкувалися з виконуючою обов’язки директора училища. Саме вона презентувала гостям фотохроніку «На зламі століть: від ремісничо-грамотного училища до вищого професійного». Школярі із захопленням слухали її розповідь та ділилися враженнями від побаченого.

Таке тепле спілкування завжди залишається у пам'яті, а для когось, можливо, стане вирішальною подією у виборі майбутньої професії. Фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятостісподіваються, що участь у профорієнтаційному проекті «Стань студентом на один день» принесе гарні результати та допоможе учням у виборі справи свого життя.

#студент
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...