• Головна
  • Що робити, якщо трудова книжка залишилась у зоні проведення АТО?
11:18, 16 березня 2018 р.

Що робити, якщо трудова книжка залишилась у зоні проведення АТО?

Про дублікати трудових книжок

Статтею 48 Кодексу законів про працю України визначено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Порядок ведення трудових книжок регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.1993 № 301 «Про трудові книжки працівників» та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за № 110.

Главою 5 вказаної Інструкції визначено порядок видачі дублікатів трудових книжок. Встановлено, що особа, яка загубила трудову книжку, зобов'язана негайно заявити про це роботодавцю за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а у разі ускладнення в інші строки роботодавець видає працівнику іншу трудову книжку з написом «Дублікат» в правому верхньому кутку першої сторінки.

Дублікат трудової книжки заповнюється за загальними правилами. Загальний стаж роботи записується сумарно.

Якщо трудова книжка стала непридатною (обгоріла, розірвана, забруднена і таке інше), то роботодавець за останнім місцем роботи видає працівнику дублікат трудової книжки. При цьому на першій сторінці трудової книжки, що стала непридатною, робиться надпис «Замість видано дублікат», а книжка повертається її власнику. При працевлаштуванні на нове місце роботи працівник зобов'язаний пред'явити дублікат трудової книжки.

Для вирішення питання внесення записів до трудових книжок громадянам, які працювали, звільнилися з роботи (припинили роботу) і переїхали із зони проведення АТО та не отримали трудову книжку, наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства юстиції України від 06.10.2014 № 720/1642/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.10.2014 за № 1304/26081 (набрав чинності з 04.11.2014), внесено зміни до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. Главу 5 Інструкції доповнено пунктом 5.6 – визначено, що дублікат трудової книжки також може бути виданий за новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник.

Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення АТО на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.

У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: «Дублікат анульовано», посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АТО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...