• Головна
  • Спеціалізована інспекція на сторожі порядку та благоустрою Кропивницького
13:47, 19 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Спеціалізована інспекція на сторожі порядку та благоустрою Кропивницького

Спеціалізована інспекція міської ради Кропивницького в межах своїх повноважень контролює благоустрій та санітарний стан міста, здійснює рейдові перевірки на предмет дотримання усіма без виключення суб'єктами благоустрою Правил благоустрою міста.

За інформацією керівника міської спецінспекції Андрія Максюти, власники, користувачі або балансоутримувачі об'єктів благоустрою зобов'язані проводити косіння газонів періодично, при досягненні трав'яним покровом висоти 15 см, а також знищувати систематично і своєчасно бур'яни, об'єкти рослинного карантину та інші шкідники на прилеглих і закріплених територіях підприємств, установ та організацій усіх форм власності, приватних житлових будинків та присадибних ділянок, а також на прилеглій території до їх ділянок.

- Якщо суб'єктом не вживаються відповідні заходи і об'єкт не утримується в належному стані, працівниками Спецінспекції складаються адміністративні протоколи за порушення вимог статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - зазначив очільник міської спецінспекції. - Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 1360 грн) і на посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн до 1700 грн).

За словами Андрія Максюти, лише протягом липня інспекторами Спецінспекції складено майже 200 протоколів за не покос бур'янів та амброзії. Та винесено більше 700 попереджень щодо усунення даного недоліку у благоустрої.

- Документування порушників заочно не можливо. Знаходимо і лише потім документуємо, - зауважив посадовець. - В зачинені двері чи ворота протокол, на особу яку не бачив в очі, не "всунеш". Тому в таких ситуаціях спочатку можливі запрошення в інспекцію, приписи про попередження з вимогою усунути недоліки, іногороднім власникам кропивницьких об'єктів надсилаємо телефонограми.

Керівник спецінспекції зазначив, що багато земельних ділянок та об'єктів, відповідальні посадові особи або власники яких знаходяться в іншому місті. Через те, що законодавство не забороняє бути зареєстрованим в одному місті, а здійснювати діяльність, або мати землю в іншому, виникають певні юридичні колізії.

- Був період - з добрий десяток років тому, коли в місті масово брали землю в оренду та у власність. І добре якщо щось побудували, створили там робочі місця, утримують в належному стані об'єкти. Але ж багато хто побрав по декілька об'єктів та так і не освоїв їх, своєчасно не утримує і навіть не думає це робити, або вже перепродав її, або "заплутав" юридично так, що фактично володіє, а де юре — ні, - наголосив Андрій Максюта. - Ми намагаємось знаходити власників або тих людей, що мають відношення до цих ділянок землі і більшість з них все ж вживає заходи з прибирання та покосу. А є люди, яким просто байдуже до інших людей, і вони не розуміють та не визнають норми і правила.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Максюта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...